12 Farklı ve İlginç Bilgisayar Masası Modeli 2021

Değişik Çalışma Masası Tasarımları

Bilgisayar ve çalışma masası aramakta olan okurlarımız için bu güne değin bir çok araştırma yaparak onlara farklı alternatifler sunmaya çalıştık. Hem kullanışlı hem de Ucuz Çalışma Masası modelleri bulmak adına e-ticaret sitelerinin ürünlerini çalışma masası gittigidiyor modelleri başta olmak üzere, Çalışma Masası Hepsiburada ve Çalışma Masası Trendyol gibi başlıklar ile sizlerle paylaştık. Ayrıca yapı marketlerimizin ürünlerini de Ikea Çalışma masası ve Koçtaş çalışma masası modelleri şeklinde bilgi ve beğenilerinize sunduk. Gençleri de unutmadık tabi ve Çilek çalışma masası modellerine de fiyat ve görselleri ile birlikte sayfalarımızda yer verdik. Bu konu da son olarak kitaplıklı çalışma masası modelleri binbirdekor.com sayfalarında sizlerle buluşturulmuştu. Linklere tıklayarak bu incelemelerimize de göz atabilirsiniz…

İlginç Bilgisayar Masaları

Bu sayfamızda ise mekanlarında farklı mobilyalar görmek isteyen, ilginç mobilya tasarımlarından hoşlanan okurlarımız için hiç bir yerde göremeyeceğiniz çok farklı bilgisayar ve çalışma masalarına göz atıyoruz. Sizlere ilham kaynağı olacağını düşündüğümüz birbirinden değişik, görselliğin yanında işlevsel kullanımın da bir o kadar ön planda tutulduğu ürünleri beğenilerinize sunuyoruz.

Özel Tasarım Çalışma Masası Modelleri

Konuya en beğendiğimiz modellerden biri ile başladık. Açılır kapanır bir bir siperliğe sahip bir çalışma masası model. Normal hali ile bilgisayarınızda çalışırken, kimsenin görmemesi gereken özel işler yaptığınızda ve etrafınızda da birileri olduğunda bu siperlik gizliliğinizi koruyor.

Dilerseniz açık, dilerseniz kapalı yani siperlikli bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Ne dersiniz sizce de son derece zekice tasarlanmış bir masa değil mi ?

Duvar Tipi Çalışma Masası

Aslında daha önce ki sayfalarımızda duvara monte çalışma masası modellerine göz atmıştık, link üzerinden inceleyebilirsiniz. Ancak onlar tamamen sıradan yada bilindik tasarımlardı. Şu üstte gördüğünüz model ise yine duvara monte ama biraz daha teferruatlı ve çok ilginç bir tasarıma sahip ve kitaplıklı tasarımı ile özellikle küçük mekanlar için son derece ideal bir seçenek gibi görünüyor.

Doğal Ahşap Çalışma Masaları

İlginç mobilya tasarımlarından hoşlandığınız kadar natürel tasarımlardan da hoşlanıyorsanız bu masalar tam size göre. Tamamen doğal ahşaptan tasarlanan bu masalar ahşabın sıcak ve samimi görüntüsünü yansıtırken, üstte gördüğünüz model insanın içini gıdıklayan kıvrımlı hatları, altta gördüğünüz model ise detaylı ve kusursuz işçilik özellikleri ile dikkat çekiyor.

Portatif Çalışma Masası Tasarımları

Günümüzün minik modern evlerinde sanırız en çok ihtiyaç duyulan şey daha az yer kaplayan mobilyalar olsa gerek. Modernize adına metrekare açısından iyice daralan evlerde işlevsel mobilyalar kullanmaktan başka çare kalmıyor.

Tabi bilgisayar ve çalışma masalarının daha az yer kaplayan modelleri yok değil. Örneğin üst resimde gördüğünüz ürünü ilk başta bir barbeküye benzetebilirsiniz. Ancak aslında son derece şık bir bilgisayar masası.

Yine değişik ve az yer tutan bir tasarım. Köşeli koltuğu ve açılır kapanır ekran alanı ile toplandığında bir küp şeklini alan bu masa özellikle dağınık çalışmakta olanların tüm dağınıklıklarını içine hapsediyor. Eğer çalışma şevki ile etrafınıza pek göz atma fırsatınız kalmıyorsa bu masa sizin için son derece ideal bir seçim gibi görünüyor.

Geleceğin Çalışma Masası Modelleri

Bilgisayar ve gelecek… Evet yakın zamanda belki de diz üstü yada masa üstü bilgisayarlar bir zamanların hesap makineleri gibi olacak. Beynimizde yada retinamızda ki modern çipler bilgisayarların yerini alacak ama şimdilik uzay çağı adına yine de bilgisayarlara ihtiyacımız var. Yine de gelecekten izler taşıyan bir şeyler kullanarak egolarımızı tatmin etmenin de bir sakıncası yok değil mi ?..

Bilindik mobilya hammaddeleri olan ağ*aç yada suntalam gibi malzemeler yerine biraz daha fazla plastik herhalde gelecekte mobilyaların en önemli hammadesi olacak.

Yada Hollywood filmlerinde hep geleceğin rengi olarak gösterilen parlak gri ve doğal olarak metal bir çalışma masası fena olmaz değil mi ?..

Muhtemelen yakın bir gelecekte her dakika bir üst modeli çıkan yeni bilgisayarları bu tip masalarda kullanacağız.

Hatta aynı masada bir değil, bir kaç bilgisayar birden kullanacağız. Hatta belki bu makaleyi şu anda okuyan takipçilerimizin bazıları bu sisteme geçmişlerdir bile 🙂

“12 Farklı ve İlginç Bilgisayar Masası Modeli 2021” Konusunda 2 Yorum Var

    1. Merhaba Gülnara, burada gördüğünüz masalar her hangi bir firma tarafından satışa sunulan ürünler olmayıp, tamamen Avrupalı tasarım stüdyoları tarafından özel olarak hazırlanan koleksiyonlar, dolayısı ile buradaki ürünleri satın almanız mümkün değil. Ancak burada beğendiğiniz tasarımları yaptırabilirsiniz. Sağlıklı ve mutlu günler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir