Ucuz Çalışma Masası için Adore Çalışma Masası

Adore Çalışma Masası Modelleri

Okulların açılmasına kısa bir zaman kala çocuk odaları için çalışma masası ve sandalye modelleri araştırmaya devam ediyoruz. Mesela bundan kısa bir zaman önce, sizler için hem kaliteli hem ucuz çalışma masası modelleri bulmak adına, başta yapı marketlerimizin ürünlerine göz atmış, bu ürünleri de çalışma masası koçtaş ve çalışma masası tekzen ile çalışma masası ikea etiketleri altında sizlerle paylaşmıştık. Ayrıca yine daha önce incelediğimiz çilek çalışma masası tasarımlarına da bir çok okurumuz gibi bizlerde hayran olmuştuk. Bu sayfamızın konuğu ise başlıktan da anlayacağınız üzere Adore.

Modern Çalışma Masası Tasarımları

Çocukların verimli bir okul hayatının olabilmesi için evdeki ortamları ve çalışma alanları önemli unsurlardır. Çocuk odalarının ve çocukların çalışma alanlarının en temel ihtiyaçları da ders çalışma masası ve çalışma koltuğudur. Gelişim çağında ki çocukların kendilerine uygun ölçülerdeki  masalarda ve koltuklarda çalışmaları anatomileri açısından son derece önemlidir.

Konforlu Çalışma Köşeleri

Ders çalışması için ayrı bir oda veremiyor olsanız bile doğru ölçülerde ürünlerden oluşan bir çalışma köşesi kurabilirsiniz. Bu köşelerin ergonomik ve fonksiyonel olması için birkaç ipucu verebiliriz. Çalışma alanı için fazla yeriniz yoksa kitaplıklı bir bilgisayar masası kullanabilirsiniz. Böylelikle kitaplığa ayrı bir yer ayırmak zorunda kalmayacağınız için çocuğunuz daha rahat bir alana sahip olacaktır. Ya da kesonlu masa modellerini tercih edebilirsiniz ki kullanmadığı eşyalarını kesonda toplayarak derli toplu bir ortamda çalışabilir.  Çocukların zevklerine göre desenli ve vücut ölçülerine uygun bir koltuk alarak çalışma köşesini albenili bir hale getirebilirsiniz.

Modern Çocuk Odası Mobilyaları

Evinizde yer var ve çocuğunuza ait bir oda verebiliyorsanız biraz daha fazla mobilya kullanabilirsiniz. Ders çalışma masası ayrı, kitaplığı ayrı, bilgisayar masası ayrı olacak şekilde dekore edebilirsiniz. Odasını, uyuduğu ve dinlendiği alanlar olarak ikiye ayırdığınız takdirde özgürce yaşayacağı bir yaşam alanı dekore etmiş olursunuz. Duvarlara asacağınız dekoratif rafları da yine fazla kitaplar veya aksesuarlar için kullanabilirsiniz. Omurgayı destekleyen, ayarlanabilir yükseklikte olan bilgisayar koltuğu seçtiğiniz takdirde uzun yıllar sağlıklı bir ortamda çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Çalışma Alanları İçin Renk Kullanımı

Dekorasyonda renk kullanımına dikkat edilmelidir çünkü renkler çocukların konsantrasyonunda oldukça etkilidir. Çocuğunuzun sevdiği ve rahatlatıcı renklerle döşenmiş bir çalışma alanı kendini daha iyi hissetmesine neden olacaktır. Ders çalışma masası genelde beyaz renk olmaktadır. Beyazın yansıma yapıp gözü rahatsız etmemesi için aydınlatmaya dikkat etmeniz gerekir. Örneğin beyaz bir bilgisayar masası kullanıyorsanız tepeden ışık yerine masa lambası kullanılması daha doğru olacaktır.

Kaliteli ve Uygun Fiyatlı Çalışma Masaları

Gereksinimlere, ergonomisine ve fiyatına göre pek çok ürün bulabileceğiniz online mobilya satış siteleri bulunuyor. Fakat seçim yaparken asıl dikkat etmeniz gereken aldığınız çalışma masasının kanserojen madde içermediğini ispatlayan E1 sertifikasına sahip olup olmadığıdır. Aksi halde çocuğunuz sürekli olarak kanserojen madde solumak zorunda kalacaktır. Örneğin yerli marka olan Adore, sitesinde ve ürün açıklamalarında belirttiği üzere adore çalışma masası modellerinin kesinlikle E1 sertifikasına sahip olduğunu belirtiliyor. Daha ucuz fiyata sağlıksız mobilya almaktansa bilinçli bir tüketici olarak sağlıklı ürünler almanız gerektiğini aklınızda bulundurmanızda fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir