Yatak Odası Dekorasyonuna İlham Veren Örnekler

Yatak Odası Dekorasyonu

Uzun bir günün yorgunluğunu atmak ve sabah yeni ve yine uzun, yorucu bir güne mümkün olduğunca dinlenmiş ve dinç kalmak için yatak odası dekorasyonu nasıl olmalı ?.. Yada Gelin hep birlikte bu sorunun cevabını arayalım. Tabi bunun  için de yatak odası iç dizayn modellerine göz atalım,  özel iç mimar yatak odası tasarımları ve bu tasarımlardan güzel örneklerden ilham alalım ne dersiniz ?…

Evet binbirdekor.com’un bu sayfasında yatak odası dekorasyonunu yenileyen ve ya yatak odası dekorasyonundan memnun olmayan okurlarımız için çeşitli iç mimar ve tasarımcıların özel dizaynlarından örnekleri beğenilerinize sunacağız.

Yatak Odası İç Dizayn Modelleri

Tabi bu tasarımların görsellerini de yorumlayacağız. Dolayısı ile yatak odası dekorasyonunuzu yenilemek üzereyseniz burada sizlere ilham kaynağı olacağını düşündüğümüz örnekleri mutlaka incelemenizi öneririz.

Yatak Odası Dekorasyonunun Püf Noktaları

Üst resimde alan açısından aslında pek de büyük olmayan bir yatak odası var. Ancak tasarımcı burada küçük dekorasyon hileleri kullanarak ferah bir görünüm elde etmiş. Bu hilelerin başında ise bilindik karyolalar yerine platform yatak kullanmış olması geliyor. Bu tip bir yatak elbette ki bulunduğu mekanı daha geniş gösterecektir, zira yatağın alçak profili normal karyolalara göre daha şık görünmesinin yanında, tavandan daha uzak kalması nedeni ile ferah bir kontrast yakalanmasını da sağlıyor…

Yatak Odası Renk Seçimi

Yatak odası renk seçiminde sadece bir renge bağlı kalmak zorunda değilsiniz arkadaşlar. Bu durumun en güzel kanıtlarından birini yukarı da görüyorsunuz. Eğer böyle tek renk bir odanız var sa bile en azından odak noktası oluşturarak tek rengin sıkıcılığından kurtulabilirsiniz. Bu odak noktası büyükçe, renkli ve çarpıcı bir tablo olabilir. Mesela üst resimde hemen hepiniz odanın dizaynına değil, direkt olarak tabloya yönlendiniz 🙂

Yatak Odası Tavan Dekorasyonu

Oldukça yüksek tavanlı bir yatak odasına sahip olabilirsiniz. Aslında bu durum bazı odalar için avantaj gibi görünse de yatak odaları için handikap sayılır. Çünkü yüksek tavanlı yatak odaları ilk bakışta son derece soğuk bir his uyandırırlar.

Eğer böyle bir yatak odanız var ise ilk olarak bu yüksek tavan hissinden kurtulmanızı öneririz. Bunun için yatak odanızı yumuşak renklere veya gri tonlara boyayabilirsiniz ki şu sıralar gri duvar renkleri pek bir moda… Ayrıca havuz asma tavan tasarımları da yatak odanızın hem tavan yüksekliği düşürecek hem de odanıza modern bir görünüm kazandıracaktır…

Karyola Başı Dekorasyonu Çok Önemli

Üst resimde ki dekorasyonda ise odak noktası olarak karyola başı seçilmiş. Süngerli ve süet kumaşla giydirilen yatak başı dizaynı odaya görkem kazandırmış. Aslında bizler de daha önce ki sayfalarımızda karyola başı dekorasyon uygulamalarının yatak odası görselliğine ne kadar büyük katkıları olduğuna değinmiştik.

Hatta, “Karyola Başı Dekorasyonunda Farklı Denemeler”  ve “Karyola Başı Dekorasyonu İçin Fikirler” başlıklı yazılarımızda yatak başı dekorasyonunuz için değişik uygulamalardan örnekler sunmuştuk. Bu makaleleri de inceleyerek üst resim de ki gibi şık ve değişik bir tasarıma imza atabilirsiniz.

Ucuz Ama Sade ve Şık Bir Yatak Odası

Hem dar hem de gösterişsiz bir yatak odasına sahip olabilirsiniz. Ayrıca yatak odası dekorasyon ve dizaynı için harcayacağını bütçe de son derece sınırlı olabilir.  Dert etmeyin el becerilerinizi ve yaratıcı fikirlerinizi kullanarak da etkileyici bir yatak odası dekorasyonu yapabilirsiniz.

Örneğin yukarıda tasarımcı bu tip bir yatak odasında çalışmış. İnce ve uzun bir yatak odası görüyoruz ancak dikkatimizi ilk çeken şey odanın geometrik yapısı değil, karyola başında ki dekoratif duvar kaplamaları ve bu kaplamaların üzerinde ki sade tablo değil mi ?

Dekorasyon ile ilgili yayımladığımız hemen tüm makaleler de kafanızda bir fikir oluşması için bakabildiğiniz kadar fazla örneğe bakmanızı tavsiye ederiz. Çünkü bu tarzınızı belirlemenizde size inanılmaz yardımcı olacak bir hamledir. Ayrıca dekorasyonunuz için bir yol haritası oluşturacaktır. Bulabildiğiniz kadar görsel örneği incelemek sizin yararınıza olacaktır.

Farklı Örnekleri Görselleri İnceleyin !..

Tabi bizlerde bu konuda sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıor vetasarımcı ve iç mimarların birbirinden güzel ve yeni tasarımlarını sizlerle buluşturmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda elbette ki bu makalede ki örneklerimiz yukarıda ki 5 görsel ile sınırlı değil, hemen alt tarafta yer alan foto galerimiz içerisinde 12 değişik yatak odası yatak odası tasarımları bulacaksınız. Galeri içerisinde ki uygulama örneklerinden ve dizaylardan örnek ve ilhamlar alarak yatak odası dekorasyonunuza başlayabilirsiniz…

ÜNLÜ İÇ MAMARLARDAN HARİKA YATAK ODASI DEKORASYON GÖRSELLERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir