Dış Mekan Dekorasyonu İçin Sanatsal Bahçe Heykelleri

Bahçe Heykelleri

Bahçeli evlerde yaşamakta olan insanların ne kadar şanslı olduklarından her daim dem vururuz. Bu makaleyi okuyan hemen tüm okuyucularımızda eminim bana katılıyorlardır. Şehir hayatından bıkıp usanan hemen herkesin hayalidir bahçeli, müstakil evler değil mi ?

Bahçeleri Güzelleştirmek

Günün yorgunluğunu atmak için, bahçede bir kaç bitki ile uğraşıp, bu mekanda bir kaç bardak çay içmek gibisi yoktur. Kıskançlığım yine dilime vurdu, konuya giremedim 🙂 Efendim her ne kadar kıskançlıktan çatlıyor olsak da bahçesi olan evlerde yaşayan okurlarımız için bahçelerini güzelleştirmeleri için fikirler sunmaya devam ediyoruz. Bu sayfamızda hiç bir yerde göremeyeceğiniz bahçe heykellerinden çok güzel örnekleri beğenilerinize sunuyoruz…

Bahçe Dekorasyonunda Heykeller

Bahçe heykelleri dış mekanların var olan halini geliştirmek ve güzelleştirmek için mükemmel bir aksesuardır. Bahçe peyzajında istediğiniz kompozisyonu yaratmanız adına elinizi acayip güçlendirir. Bahçenize artistik bir karakter kazandırır. Burada göreceğiniz heykeller birer sanat eseri değil arkadaşlar, fakat bahçenize sanatsal bir dokunuş yapmanız ve bilindik bahçelerden farklı bir görünüş elde etmenizi garanti edecek tarzda muhteşem şeyler…

 

Flamingo Bahçe Heykelleri

Bahçenizde yeşil haricinde bir şeyler mi istiyorsunuz, buyurun buradan bakın… Özellikle güney evlerinin bahçelerinde, uzun bacakları ve estetik görünümleri ile bu flamingo heykellerinin istenilen renk patlamasını sağlayacağı kesin…

 

İlginç Bahçe Heykelleri

Bahçenizde biraz hareket mi istiyorsunuz yada komşu çocukların bahçenize yaptıkları izinsiz ziyaretlerden sıkıldınız mı ? O halde onları birazcık ürkütmek işe yarayacaktır 🙂 Mesela şöyle kara bir Panter bahçenizi istenmeyen ziyaretçilerden uzak tutacaktır.

Köpek Bahçe Heykelleri

Bahçeleri istenmeyen ziyaretçilerden koruma görevi aslen köpeklerindir. Ancak bir çok insan böyle bir hayvan beslemenin sorumluluğunu üstlenemiyor. Eğer sizde insanın en yakın dostu olan köpekleri çok seviyor, ancak onları sahiplenme mes’uliyetini kabullenemiyor sanız son derece gerçekçi olan bu köpek bahçe heykelleri sizin için doğru bir tercih olacaktır.

Ejderha Bahçe Heykeli

Ürkütmeyi biraz daha abartmak isteyenler ve bahçelerinde tamamen farklı bahçe heykelleri görmek isteyenler için ise tavsiyemiz Ejderhalar olacaktır. Mistik bir yaratık olan Ejderhalar, özellikle Uzak Doğu bahçelerinin vazgeçilmezleri arasında yer alıyorlar.

Mistik Bahçe Heykelleri

Uzak Doğu’dan bahsetmişken biraz da bahçelerine mistik dokunuşlar yapmak isteyen okurlarımız için bir kaç heykele göz atalım. Mesela Buda heykelleri gibi… Uzak Doğu ülkeleri denilince akla Buda geliyor doğal olarak. Bu ülkelerin antik objeleri arasında yer alan Buda heykelleri ise tıpkı Ejderhalar gibi bahçelerin en sık kullanılan objelerinden biri…

 

Bahçelerinizi Peri Heykelleri Süslesin

Bahçe güzelleştirme yolculuğumuzda şimdi de Uzak Doğu’dan Avrupa’ya geçelim… Avrupa’ya gidenler bilirler. Paris gibi, Amsterdam gibi ünlü şehirlerin dışında hemen hemen bir çok Avrupa kentinin sokakları, caddeleri, eski binaları, çok eskilerden, belki de Avrupa’yı Avrupa yapan taa Rönesans döneminden kalma melek heykelleri ile doludur. Sanatın zirve yaptığı bu şehirlere özenerek bahçenizde sanatsal dokunuşlar yapmak istemez misiniz ?

 

Meleklerle Süslü Bahçeler

Örneğin Üst resimde gördüğünüz Fiona Çiçek Perisi bahçenizde hem şık hem de büyülü bir görüntü yakalamanıza yetmez mi ?.. Yada hemen alt resimde ki Arp çalan melek heykeli, bahçenize hem bir karizma, hem de çarpıcı bir güzellik eklemez mi ?

Melek yada peri figürlerinin binlerce farklı türevini bulabilirsiniz. Çocuk Melekler, Okçu Melekler, klasik kanatlı melekler gibi. Hiç şüphesiz gerçekçi yada kaliteli kısacası alçıdan dökme, uyduruk, “heykel” olarak adlandırmanın bile sanata hakaret sayılacağı materyallerin dışında kalan melek heykelleri bahçenize artı değerler katacaktır.

Çocuk Bahçe Heykelleri

Bahçenizde melek heykelleri, hayvan bahçe heykelleri yada mistik tarzlarda objeler kullanmak istemeyebilirsiniz. Ama çocuklarda birer melektir, günahsızdırlar… Bahçelere de en çok onlar yakışır. Mesela alt resimde ki gibi antik bronz kaplamalı ve nefes alıyormuşcasına gerçekçi bir çocuk heykelini bahçenizde hayal edin. Çocukların neşe dolu cıvıltılarını duyar gibi oluyorsunuz değil mi ?

Daha Fazla Bahçe Heykeli Modeline Göz Atın !..

Yukarıda dış mekan dekorasyonunuza sanatsal ve etkileyici bir dokunuş eklemeniz için farklı tarzlarda bahçe heykellerinden en güzel örnekleri beğenilerinize sunduk. Ancak heykellerimiz burada gördükleriniz ile sınırlı değil. Hemen alt tarafta yer alan foto galerimiz içerisinde daha farklı ve daha fazla bahçe heykeline göz atabilirsiniz…

 

ÇOK FARKLI BAHÇE HEYKELLERİ FOTO GALERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir