Dekorasyonda Modası Hiç Geçmeyen Renk Kombinasyonları

Dekorasyon Renk Seçimi

Ev dekorasyon renkleri trend duvar renkleri salon renk kombinasyonları yatak odası için en güzel renkler… İşte tüm bu sorularınızın cevabı binbirdekor.com’un bu sayfasında sizleri bekliyor… Eğer evlerinizin, odalarınızın renk kombinasyonlarında değişiklik yapmak istiyorsanız doğru adrestesiniz…

Trend Renk Kombinasyonları

Ev dekorasyonu yaparken insanları en zorlayan seçimlerden biri de renk ve renk kombinasyonlarıdır. Bu sadece duvar renkleri ile alakalı değildir elbette… Halıdan mobilyaya, tekstil ürünlerinden aksesuarlara kadar oldukça geniş bir yelpaze ile ilgilidir. Dolayısı bu seçimi yaparken ince elemek sık dokumak gerekir.

Doğru Dekorasyon Renkleri Nasıl Seçilir ?

Dekorasyonda renk seçimi yaparken sadece en güzel duvar renkleri yada en tutulan dekorasyon renkleri gibi kriterlere dikkat etmek yetersiz kalacaktır. Elbette ki bu başlıklar çok önemli, ancak seçilen renklerin hercai, yani gelip geçici renkler olmaması, uzun yıllar boyu kullanılabilir olması gerekir ki işte bizler de burada sizlere bu modası asla geçmeyen renkler hakkında tüyolar vermeye çalışıyoruz…

Siyah Beyaz Dekorasyon Renkleri

Siyah ve beyaz gibi iki asil rengin bin yıllardır süren dillere destan aşkından bahsetmeye gerek yok. Bilinen en eski ve en klasik renk kombinasyonlarından biri olmasına rağmen modasının aradan geçen bunca zamanda hala geçmediğini görüyoruz.

Hala hem klasik, hem modern ev dekorasyonlarında tercih edilen bu renk kombinasyonunu, salondan, yatak odasına, mutfaktan, oturma odasına kadar gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Üstelik bu iki müthiş ton, gümüş ve altın renklerinde ki aksesuar gibi detayları inanılmaz ön plana çıkaracaktır.

Bej, Gri, Mavi ve Yeşil Renk Kombinasyonları

Kulağa pek hoş gelmese de mavi ve yeşil tonlarını doğru gri ve bej gibi diğer renkler ile birlikte kullanıldığında odalarınızda harikalar yaratacaktır… Hele de bir çok evde olduğu gibi duvarlarınızda son yıllara damgasını vuran kum beji yada ıslak kum gibi bej alt tonları varsa mavi-yeşil renk dokunuşlarla dekorasyonunuzu geliştirebilirsiniz.

Örneğin koyu yeşil tonlu bir koltuk yada kobalt mavisi bir köşe takımı, duvarlarda mavi yeşil ağırlıklı resimler ki (hatta bu resimlerin çerçeveleri bile bu tonlarda olabilir) yine mavi ve yeşil dekoratif aksesuarlar modern ve uzun yıllar kullanabileceğiniz bir ev dekorasyonu elde etmenizi sağlayacaktır…

Yaprak Yeşili ve Beyaz

Beyazı sadece siyahla düşünmek istemeyen, daha farklı bir şeyler isteyen okurlarımız için güzel bir önerimiz daha var. Beyazın dinginliği ve insan üzerinde ki rahatlatıcı özelliklerinden vazgeçmek istemiyorsanız bu rengi doğal bir renk olan yaprak yeşili ile kombinleyebilirsiniz.

Mesela odanızın temeli beyazın sakinleştirici ve zarif varlığını içeriyorsa, yaprak yeşili minderler ve yastıklar ile kahverengi bir mobilya takımı, kekin üzerine krema koymak gibi olacaktır. Ayrıca bu hamle odanızın dekorasyonunu özelleştirecek, dekorasyonunun altında da sadece kendi imzanızın olmasına vesile olacaktır.

Beyaz, Gri ve Çivit Mavisi

Odalarınız da egzotik bir görünüm vermek istiyorsanız üç farklı rengi bir arada kullanabilirsiniz. Bu renklerin başında, neredeyse bütün dekorasyon kombinasyonlarında var olan beyaz geliyor. Modernizmin temsilcilerinden ve son yılların moda dekorasyon renklerinden gri ve dekoratif uygulamalarda pek rastlanmayan, rastlanılsa da adı konulamayan bir renk olan çivit mavisi de egzotik bir dekorasyon adına kullanabileceğiniz diğer renkler.

Beyaz, gri ve çivit mavisi kombinasyonu, odanıza yatıştırıcı bir sıcaklık sunacaktır. Eğer çivit mevcudiyeti minimum düzeyde tutulursa, yani beyaz ve gri aralarına ince detaylar olarak serpiştirilir ise odanız hiçbir zaman modası geçmeyen odalar arasında yer alacaktır.

Doğru Renkleri Seçin Evinizin Modası Hiç Geçmesin !..

Dekorasyonda yanlış renk seçimi aslında çok güzel olan bir evin olabildiğince kötü bir görünüm kazanmasına neden olabilir ki bunu hiç istemeyiz. Fakat doğru yerde doğru renk kombinasyonları, aslına baktığınızda kötü bir evi bile muhteşem bir saraya çevirebilir. Dolayısı ile yukarıda bahsettiğimiz renk kombinlerinden, evinize uygun olan en az birini seçerseniz, evinizin modaya uygun olacağından ve beş-on yıl sonra bile son moda görüneceğinden emin olabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir