Yılbaşı Şömine Süsleme Fikirleri Dekorasyon Örnekleri

Yılbaşı Dekorasyon Fikirleri

Yılbaşı dekorasyonunuza katkıda bulunmak adına sizlere farklı fikirler ve örnekler sunmaya devam ediyoruz arkadaşlar. Daha önce ki sayfalarımızda sizlere Kendin Yap yılbaşı süsleri hakkında Yılbaşı kapı Süsü Yapımı ve Yılbaşı Topu Yapımı ile ilgili bilgiler vermiş, çeşitli Yılbaşı dekorasyon ürünleri tanıtmış ve Yılbaşı ağacı süsleme önerileri vermiştik. Bu sayfamızda ise  Yeni yıl süslemeleri ve yılbaşı dekorasyonu ile ilgili olarak sizlere hiç bir yerde göremeyeceğiniz yılbaşı dekorasyon örnekleri sunuyor, hem doğal yılbaşı süsleri hem de bilindik yılbaşı aksesuarları ile yapılmış en güzel yeni yıl dekorasyonları ile yaratıcı yılbaşı dekorasyon fikirleri veriyoruz.

Yılbaşı İçin Süslemeler

Hristiyan aleminin Noel kutlamaları ve Noel ruhu anlayışı kültürümüzde yoksa da, beğenilen alışkanlıkların globalleşen dünyada sınır tanımadan ilerleyişi nedeni ile Türk evlerinde de en azından yılbaşı gecelerini süsleyen bir ağaç olarak kendini göstermiştir. Dolayısı ile bu makalemizde hem Noel ruhunu yaşamak isteyen Hristiyan okurlarımız, hemde yılbaşında olağandan farklı bir dekorasyon tarzı deneyerek konuklarını şaşırtmak isteyen diğer okurlarımız için harika yılbaşı dekorasyonları ve özellikle şömine süslemeleri seçtik.

Yılbaşında Evimi Nasıl Süslerim ?

Eğer bizlere biraz yabancı olan bu konu da yardıma ihtiyacınız var ise yılbaşı akşamına az bir zaman kala ev dekorasyonunuza bir yeni yıl teması eklemeyi düşünüyorsanız burada ki örnekler çok işinize yarayacaktır. Hele de eviniz de güzel bir şömine var ise 🙂

Yılbaşı Dekorasyonu Nasıl Olmalı ?

Koskoca bir yılı daha geride bırakırken yeni bir yıla, yeni umutlarla girmeye hazırlanıyoruz. Bu vesile ile tüm okurlarımızın yeni yılını canı gönülden kutluyor, yeni yıldan tüm beklentilerinin gerçekleşmesini diliyoruz. Evet yeni yıla sayılı günler var, kimileri evlerinde PTT (Pijama,Terlik, Televizyon) 🙂 şeklinde geçirecek yılbaşı akşamını, kimileri mekanları kolaçan edecek, kimileri de evlerinde komşuları veya akrabaları için bir yılbaşı partisi verecek. Yılbaşını her nasıl geçireceksiniz bilemeyiz ancak eğer evinizde geçireceksiniz veya evinizde bir parti falan verecekseniz ev dekorasyonunuzda biraz değişiklik yapmanız gerekiyor muhtemelen.

Yılbaşı Dekorasyon Tavsiyeleri

Herhalde bu konu da birazda yardıma ihtiyacınız var, biraz ipucu ve tavsiye almanız gerekiyor. O halde gelin sizler paragraf aralarında sizlere ilham kaynağı olacağını düşündüğümüz dekorasyon görüntülerine göz atarken, bizlerde bir yandan da yılbaşı dekorasyonu tavsiyelerinde bulunalım ne dersiniz ?..

Yılbaşı Ev Konseptleri

Yılbaşı deyince aklınıza ne gelir ? Tabi ki bembeyaz karlar ve karanlığı aydınlatan, sürekli yanıp sönen bol bol parlak ışık. Ha bir de çam ağacı vardı değil mi 🙂 İşte size aradığınız yılbaşı teması. Evet temamız belirlendikten sonra bu mekanı donatmaya başlayabiliriz.

Yılbaşı Dekorasyonu Kendin Yap

Son zamanlarda şu şerit led aydınlatmaların fiyatları epeyce ucuzladı ve üstelik her rengi var. bu ışıklardan mutlaka en az kırmızı yada mavi olmak kaydı ile bir boy edinmeliyiz. Daha sonra eğer şömineniz var ise şöminede yoksa yılbaşı ağacınıza yakın bir alanın duvarda bu led ışıkları hayata geçirebilirsiniz.

Yılbaşı Ev Dekorasyonu Aydınlatma

Bu led şerit ışıkları yakmayı yada döşemeyi teknik olarak beceremezseniz yapı marketlerde hazır olarak satılan ve kendiliğinden yanıp sönen led lambalardan alabilirsiniz. Ancak bunlar biraz pahalı olacaktır.

Işıl Işıl Yılbaşı Evleri

Led şerit yada yanıp sönen bu led lambaların parlak yılbaşı süsleri harmanlanması gerekiyor. Ancak çok fazla süs ve ışığı bir araya getirip gözleri kamaştırma-maya dikkat etmeniz gerekiyor 🙂 Her şey kararınca olmalı. Evet ışıklar bolca, parlak olmalı ama evin her yerinde olmamalı.

Tabi bu yanıp sönen led şeritler ve parıltılı yılbaşı süsleri tek başına yeterli olmayacaktır. Evin geri kalanını aydınlatmak için çok sayıda dekoratif mumu aynı anda yakabilirsiniz. Dekoratif mumlar da yılbaşı dekorasyon teması içerisinde önemli bir yere sahiptir sonuçta.

Işıklandırma olayını mu ve led şeritler ile çözdük. Şimdi yılbaşı dekorasyonumuza biraz da olması gerektiği gibi tekstil ürünleri eklememizde fayda var.

Tekstil ürünü deyince yılbaşı süsleri arasında yer alan çoraplar akla geliyor değil mi ? Eğer beceriniz varsa bir kaç gün içerisinde kırmızı rengin ağırlıkta olduğu bir kaç tane çorap örebilirsiniz.

Bu çorapları varsa şömine üzerine asarak Noel babadan hediyelerinizi burada bekleyebilirsiniz. Şömine yok ise yılbaşı ağacınızın altına koyabilir, dallarına asabilirsiniz. Eğer “yılbaşı ağacınız da yok ise” az önce LED’lerle aydınlattığınız duvarda bu çoraplar güzel duracak, Noel babanın bulmasını kolaylaştıracaktır 🙂

Yukarıda “yılbaşı ağacınız da yok ise” dedik ya yılbaşı ağacı olmayanlar için de güzel bir fikir verelim arkadaşlar. Bildiğiniz bir çam dalını alın, bir kavanozun içine su doldurun ve bunu tıpkı bir vazo kullanarak çam dalını bu kavanoza yerleştirin. Daha sonra bu kavanozu şerit ledlerle aydınlatabilir, çam dalınızı da bir kaç minyatür yılbaşı ağacı süsü ile süsleyebilirsiniz.

Yılbaşının en önemli aksesuarlarından biri de kapı süsleridir. Ancak bizler bu kapı süslerini kapımızda değilde üst resimde gördüğünüz gibi şöminemiz üzerinde kullanmayı tercih ediyoruz 🙂

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir