Dünyanın En İlginç Oteli “Yüzen Otel”

En Güzel Otel Projeleri

Yukarıda ki başlığa aldanıp da şu sıcak yaz aylarında size bir tatil önerisinde bulunuyormuşuz gibi bir şey gelmesin aklınıza, zira binbirdekor.com olarak bilmediğimiz bir dal konusunda ahkam kesmek hiç de bize göre değil. Sadece, ilginç mimari tasarım örnekleri ile ilginç mimari tasarımlar ve bilgileri sunduğumuz Mükemmel Mimariler kategorimiz için ilgimizi çeken ve sizinde ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz bir otel projesini sizlerle paylaşmak istedik efendim. Tıpkı daha önceki sayfalarımızda otel konsept örnekleri dahilinde paylaştığımız dünyanın en ilginç otelleri yada dünyanın en çirkin oteli veya türkiyedeki sıradışı oteller konularında olduğu gibi… Mimari açıdan dikkatimizi çekti ve daha önce bir kaç farklı mimariye sahip otel makalesi yazdığımızdan bu ilginç ve dünyada bir ilk olacak dizaynı da sizlerle paylaşmak istedik.

Ultra Lüks Oteller

Her ne kadar bir dekorasyon sitesi olsak da yurdumuzdan seçtiğimiz ve Türkiyenin en iyi otelleri başlığı altında incelediğimiz, dünyanın en lüks oteli antalya yada dünyanin en iyi oteli kapadokya gibi konularımız sizlerden büyük ilgi görmüştü üstelik. Gösterdiğiniz yakın ilgi ve yüksek okuma oranları da bu tür makaleler konusun da sadece bizi cesaretlendirmekle kalmadı, aynı zamanda elimizi de güçlendirdi.

Farklı Otel Fikirleri

Ayrıca butik otel konsept fikirleri ve temalı oteller ile en güzel otel odaları isimli makalelerimiz de özellikle bu konuda yatırım yapmak isteyen okurlarımızın dikkatini çekmişti. Otel yaptırmayı yada otelini yeniden dizayn etmeyi düşünen takipçilerimiz bu yazılarımızda paylaştığımız örneklerden ilham aldılar, bize bile çeşitli sorular ilettiler çoğu zaman.

Yeni Otel Projeleri

Son derece açıklayıcı bir girizgahtan sonra gelelim konumuza… Efendim bildiğiniz gibi bütün icatlar, keşifler ihtiyaçlardan doğar. İnsanoğlu her muhtaçlığın da veya başı her sıkıştığında dehşetengiz zekasını kullanarak bir şeyler keşfetmiş ve bunu kendi hizmetine sokmayı başarmıştır. Boşuna demiyorlar dünyanın en tehlikeli hayvanı insandır diye 🙂 Bu durumun en son örneğini ise Çin’de karşımıza çıkan Yüzen Otel’de yani asıl adı ile Ark Otel‘de görüyoruz.

Çin Otelleri

Başta kar amacı gütmeyen “Rus Sürdürülebilir Mimarlık ve Yapı Konseyi” başkanlığı olmak üzere bir çok mimar birliğinin üyesi ve başkanlığını yapan Moskova asıllı mimar Alexander Remizov‘un sahibi olduğu Remistudio isimli bir Rus mimarlık firması Çin’de ilginç bir otel tasarımına imza atmış ki emin olun böyle bir tasarımı dünyanın hiç bir yerinde görmeniz mümkün değil. Rus tasarımı olmasına rağmen Çinlilerin inanılmaz hayal güçlerini yansıtan bu otel adeta bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi duruyor.

Ark Yüzen Otel

Ark Otel olarak adlandırılan bu otelin en önemli özelliği insan yapısı bir biyosfere sahip olması. Mimarisinde deniz kabuklarından esinlenilen yüzen otel, ayrıca, deprem, tusunami ve diğer doğal afetlere dayanacak şekilde tasarlanmış. Çevreye duyarlı ve sürdürülebilir mimarlık projelerinden olan Ark yüzen otel, yağmur suyu toplama sistemi, fotovoltaik güneş pilleri, kendi kendini temizleyen ve geri dönüştürülebilir Ethyltetrafluoroethylene (ETFE) tabakası ile korunan bir kabuk sistemi gibi donanımlara sahip.

Ütopik Otel Tasarımı

22. yüzyılın en önemli tatil tercihlerinden biri haline geleceğini düşündüğümüz bu otel konuklarına sadece deniz değil aynı zamanda sera tipi iç bahçesi sayesinde yeşil doğaya bir kaçış imkanı sunuyor. Otelin bir çok görseli paylaşıldı. Tabi hepsini bu sayfaya sığdırmak oldukça zor. Ancak merak edenler için hemen alt tarafta bu otelin tüm görsellerinden meydana gelen bir foto galeri hazırladık. Yüzen otelin hem iç, hem de dış görüntülerinin bulunduğu bu galeriye göz atarak tatil planınızı buna göre yapabilirsiniz 🙂

YÜZEN OTEL ARK GÖRSELLERİ

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir