Aynı Mekana İki Farklı Dekorasyon Uygulaması

Ev Dekorasyon Fikirleri

Mekan dekorasyonlarınıza ilham vermek adına, iç mimari akımlar ve iç mekan tarzları ile iç mekan stillerini inceleyerek modern ev iç dekorasyon örnekleri sunmaya devam ediyoruz. Bu güne kadar sizlere pratik ev dekorasyon fikirleri yanında ev dekorasyon fikirleri kendin yap da dahil olmak üzere bir çok fikir ve örnek sunduk. Küçük daireleri olan okurlarımızı unutmadık ve küçük ev dekorasyon örnekleri de verdik. Bu bahsi geçen konularımıza da linklere tıklayarak bir ara mutlaka göz atmanızı öneririz. Ancak bu gün bambaşka ve muhtemelen dekorasyon esnasında oldukça işinize yarayacak bir konu ile huzurlarınızdayız.

Dekorasyon Tarzını Belirlemek

Yeni bir mekanın dekorasyonuna başlarken sizleri en çok zorlayacak konu bu yeni mekanın tarzını daha doğrusu kimliğini belirlemek olacaktır. Zira dekorasyon dünyasında bir çok farklı stil mevcut. Konu da biraz bilgisi olanlar işe başlamadan önce stil bulmak adına epeyce bir tartarlar. Genel olarak typo dekorasyon tarzı mı denesem yada country tarzı ev dekorasyon olayına mı girsem veya rustik ev dekorasyonu mu denesem gibi dekorasyon adları yada tarzlarını geçirerek pek çok kez sesli düşünürler.

Uzak Mesafeli Dekorasyon Akımları

Hatta tanıdığımız bir çok kişi artık olayın o kadar çok detayına iner ki bırakın arada ki devasa sıcak soğuk farkını, iki tarz arasında ki on binlerce kilometrelik mesafeyi bile düşünmeden akdeniz tipi ev dekorasyonu ile iskandinav dekorasyon arasında kararsız kalırlar 🙂

İşte binbirdekor.com’un bu sayfasında, ev dekorasyon yada evin sadece bir bölümü yatak odası veya oturma odası yada salon tarzları için henüz bir stil belirleyememiş okurlarımızın çok hoşuna gideceğini düşündüğümüz bir uygulama ile huzurlarınızdayız efendim.

Rus Bir Mimardan İki Farklı Çalışma

Rus tasarımcı Vyacheslav Koretsky’nin karşıt tasarım stratejilerini kullanarak oluşturduğu heyecan verici bir eser olan bu çalışmada, ilk uygulamada yer alan kontrast derinliği ve duvar stickerları ile sağlanmış pop art tarzı duvar dekorasyonu ve aynı duvara ikinci kez uygulanan ve daha ağır bir görünüme kavuşan kahve tonundaki duvar kaplamaları ilk dikkat çeken özellikler.

Bir Mekana İki Farklı Dekorasyon Tarzı

Ayrıca bu duvar dekorasyon uygulamalarının yanında mekanda kullanılan oturma gruplarının da duvar dekorasyonunda olduğu gibi farklılaşarak odanın kimliğini tamamen değiştirmesi ve duvar dekorasyonu ile olan uyumu da göze çarpan şık unsurlardan biri. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve hep birlikte iki resim arasındaki 7 fark bulmacasını andıran bu uygulamalara hep birlikte göz atalım…

Değişik Dekorasyon Örnekleri

Paragraf aralarında ki görsellerde de gördüğünüz üzere sadece duvar rengi, perde yada bir sticker uygulaması bile bir mekanın karakterinde ne kadar büyük bir değişikliğin oluşmasına neden oluyor.

Rus iç mimar Vyacheslav Koretsky sadece bu üç ögeyi değiştirerek iki çok farklı sonuç elde etmiş. Dikkat ederseniz mobilyalar, halı ve aydınlatmalarda herhangi bir farklılık yok…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir