Göz Kamaştıran Modern Ofis Dekorasyonları

En Şık Ofis Tasarımları

Ofis dekorasyonu nasıl olmalı ?” sorusuna yanıt arayan okurlarımız için bu güne değin binbirdekor.com sayfalarında çeşitli Ofis tasarım Fikirleri ve Ofis Dekorasyon Örnekleri yayımladık. Modern ofis tasarımları da konuk oldu sayfalarımıza, Küçük ofis Dekorasyonları hakkında bilgilerde verdik. Hatta zaman zaman foto galerilerimiz içerisinde sizlere ilham vermek adına birbirinden şık Ofis Dekorasyon görselleri de paylaştık. Bunun yanında bir çok ofis mobilyası markasının ürünlerini ve çok özel Ofis masası dekorasyon fikirleri de editörlerimiz tarafından incelenerek, beğeni ve bilgilerinize sunuldu. Linklere tıklayarak bahsettiğimiz bu konulara da göz atabilirsiniz.

Modern Ofis Dekorasyonu

Bu sayfamızda ise yepyeni, farklı tasarımları ile dikkat çeken ve hiç bir yerde göremeyeceğiniz modern ofis dekorasyonlarından çok değişik örnekleri, yine sizlere ilham vermek adına burada paylaşıyoruz. Tabi burada sizlere ofisinizi dekore ederken sadece ilham alabileceğiniz görsel örnekler sunmakla yetinmeyeceğiz. Aynı zamanda ofis dekorasyonunuza katkıda bulunacak farklı fikirleri de sunacağız. Dolayısı ile şu sıralar ofis dekorasyonunuzda bir değişiklik yapmak niyetinde iseniz ve biraz desteğe ve ilhama ihtiyacınız var ise burada ki örneklere ve fikirlere mutlaka göz atmanızı öneririz.

Yepyeni Ofis Dekorasyon Trendleri

Bir zamanlar klasik ofis tarzları, belki de patronları daha prestijli gösterdiklerinden çok popülerdi. Klasik siyah renkli deri koltuk takımları ve mermer detaylar bu ofislerin vazgeçilmez demirbaş enstrümanlarıydı. Fakat zaman içerisinde değişen iş ve buna bağlı olarak ofis anlayışları yepyeni ve modern ofis tasarımlarını da beraberinde getirdi. Şimdi artık o iç karartıcı siyah ve bronz gibi renklerin harmanlandığı ofisler yerine daha çok beyaz yada daha yumuşak tonların bir arada kullanıldığı modern ofisler trend haline geldi.

Nasıl Bir Ofis Dekorasyonu ?

Eğer şu sıralar ofisinizi yeniden dekore ediyorsanız bu trendi göz önünde bulundurmanız sizin yararınıza olacaktır. Endişelenmeyin, siyah, altın veya bronz gibi renkleri yeni ofisinizde kullanmamanız, eğer gerçekten sağlam bir iş yapıyorsanız prestijinizi sarsmayacaktır. Sonuçta aynası iştir kişinin değil mi 🙂 Dolayısı ile dekorasyona başlamadan önce ilk olarak nasıl bir ofis dekorasyonu istediğinizden emin olun, sizi olduğunuzdan daha prestijli göstereceğine inandığınız klasik tarz mı yoksa içeri giren insanların içini ferahlatın cıvıl cıvıl ve modern bir ofis dekorasyonu mu ?..

Ofis Dekorasyonunda Yeni Moda

Günün en az 8 saatini ofisinizde geçirdiğinizi var sayarsak, bu alanın en az eviniz kadar konforlu olması gerektiği konusunda hepimiz hem fikiriz herhalde. Dolayısı ile hem günün yorgunluğunu bir nebze alacak, hem de ağırladığınız konuklarınızı rahatlatacak bir dekorasyon üzerine yoğunlaşmanızda fayda var. Rahatlamak adına akla ilk gelen faktör ise doğa olsa gerek. Doğa ile iç içe yaşamak normalde insanları rahatlattığı kanıtlanmış bir gerçek olduğundan doğayı ofisinize taşıyabilirsiniz. Zaten son yıllarda yeşil ofis olarak adlandırılan Biyofilik Ofisler çok moda. Üstelik yapılan çeşitli araştırmalar bu ofislerin stresi azalttığından çalışma verimliliğini %15 oranında arttırdığını gösteriyor.

Ofis Dekorasyonunun Püf Noktaları

Çalışma verimliliğinin artması çok önemli bir konu, çünkü verimlilik cirolarınıza da yansıyacaktır. Bu nedenle güzel bir dekorasyonun yanında rahatlatan ve çalışma verimliliğini arttıran ögelere de dikkat ederek, kazan&kazan olayına girebilir dekorasyon maliyetinizi buradan çıkarabilirsiniz. Mesela ofisinizin aydınlatma renk seçiminde beyaz ışığı kullanmanız verimlilik adına ideal bir tercih olacaktır. Çünkü sarı ışıklar belli bir süre uyku getirmesi nedeni ile odaklanma sorununun ortaya çıkmasına neden olur.

Ofis Renk Seçimi

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi ofisinizin ağır bir atmosfere sahip olması gerektiğini düşündüğünüzden koyu renkler kullanıyorsanız bundan vazgeçin ve sizi ve çalışanlarınızı mutlu eden renkleri tercih edin. Mesela beyaz duvarlarınıza bu renge çok uygun olmadığını düşündüğünüz, aynı zamanda firmanızın tonlarını taşıyan, turuncu, mavi gibi renkleri kombinlemekten kaçınmayın. Duvarlarınızda avangart duvar kağıtları yerine harita desenli modern duvar kağıtları yada iş planlarınızı gösteren kara tahtalar da kullanabilirsiniz mesela. Bunun yanında dekoratif panolar yada metal duvar süsleri, renkli objeler de küçük detaylar olmasına rağmen ofisinizde büyük farklar yaratacak ögelerdir.

Ofis Dekorasyon Örneklerinden İlham Alın

Yukarıda sizlere ofis dekorasyonunuza katkıda bulunacağını düşündüğümüz bir kaç küçük fikir verdik. Fakat ofis dekorasyonu son derece derin bir konu ve burada anlatacaklarımız daha çooook uzayıp gider. Bu nedenle artık bizlerin yerine görsellerin konuşması gerektiğini düşünüyor ve hemen alt tarafta ofis dekorasyonunuza ışık tutacak birbirinden modern ve şık ofis dekorasyonlarından örnekleri bir araya getirdiğimiz bir foto galeriyi beğeninize sunuyoruz. Bu örneklere göz atarak, hatta yaratıcılığınız kullanarak bir kaç örneği bir araya getirip son derece özgün ve orijinal bir ofis dekorasyonuna imza atabilirsiniz.

Modern Ofis Dekorasyonu Görselleri 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir