Eski Sandalyeleri Yenileme Özel Tasarım Yeni Sandalyeler

Ünlü Sandalye Tasarımları

Homojenik yapıları nedeni ile tasarım açısından her tür denemeye ve tarza açık olan sandalyelerin ilginç ve sıradışı modellerini incelemeye devam ediyoruz arkadaşlar. Sandalye Tasarımları konusunda daha önce, Metal tasarım Sandalye ve Ahşap Sandalye tasarımları gibi  modellerden örnekler vermiştik. Ancak makaleye girerken de belirttiğimiz gibi Sandalye tasarımı oldukça geniş bir konu olduğundan sürekli yeni bir şeylerle karşılaşıyor ve siz değerli binbirdekor.com okurlarını bu sandalyelerin en ilginçleri ve en güzelleri ile buluşturmaya devam ediyoruz. Mesela bu gün Slovakya’ya gidiyor, oradan sizler için seçtiğimiz basit ancak bir o kadar da sıradışı sandalye tasarımlarını beğenilerinize sunuyoruz. Eğer keyifli vakit geçirmek istiyorsanız ve eski sandalyeleri yenilemek gibi bir niyetiniz var ise bu modellere mutlaka göz atmanızı öneririz.

Eski Sandalyelerden Yeni Tasarımlar

Avrupa Birliğinin yeni üyeleri son dönemde tasarım ve dekorasyon hususunda kendilerinden beklenmedik bir şekilde ön plana çıkıyorlar. Örneğin ortada bir Slovakya gerçeği var, Slovak tasarımcıların ve tasarım stüdyolarının son derece ilginç ve etkileyici tasarımları Avrupa’nın önde gelen otoriteleri arasında fazlaca kabul görüyor, hatta sıklıkla sergileniyor.

ilginç sandalye tasarımları irina neacsu

Özel Sandalye Tasarımları Rumenlerden

Yeni Avrupa ülkelerinden bir diğeri olan Romanya’da son zamanlarda bu konuda tıpkı Slovakya gibi tasarımları ile sivrilmeye ve yine Avrupa’nın büyük ülkeleri arasında dikkat çekmeye başladı. Mesela paragraf aralarında görsellerini sunduğumuz Rumen tasarımcı İrina Neacsu’nun çok ilginç karakterlere sahip sandalyelerini ele alalım.

ilginç sandalye tasarımları irina neacsu_2

Farklı Sandalye Yüzleri

İrina Neacsu basit sandalyeleri yaratıcılığını ve sanatçı yönünü kullanarak oldukça ilginç ve bir o kadar da büyüleyici sandalyelerin yer aldığı bir koleksiyona imza attı. Koleksiyonda ki 8 farklı yüz seçeneğine sahip bu sandalyelerin, her birinin cinsiyeti ve yüz karakteristiği birbirinden farklı. Dolayısı ile Neacsu bu sandalyelerin her birine farklı bir isim vermiş. Bir araya geldiklerinde tıpkı geniş bir aile fotoğrafı gibi görüntü veren bu sandalyelerin isimleri de oldukça ilginç, zira bu sandalyeler, Miss One, Miss Due, Mr Him, Ms Her, Winter, Fall, Summer, Spring adları ile anılıyorlar.

ilginç sandalye tasarımları irina neacsu_3

Klasik Ahşap Sandalye Modellerinden Harika Tasarımlara

İrina Neacsu 2010 yılında tarafından kurulan Thecraftlab markası altında tasarlayıp sunduğu bu çılgın sandalyelerde bu desenler, daha doğrusu karakterlerin yanında sandalye çerçevelerinin rengini de seçebiliyorsunuz. Pembe, krem, siyah, mavi, beyaz, çikolata ve antik eskitme tonlarında renk seçenekleri mevcut. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve İrina Neacsu’nun çılgın karakterlerini hep birlikte inceleyelim…

ilginç sandalye tasarımları irina neacsu_4
Bu kadar bilginin ardından muhtemelen bu sandalyeleri nereden alacağınızı da merak ediyorsunuzdur arkadaşlar. Ancak maalesef ürünleri Türkiye de bulamadık. Sadece Fransa da özellikle Paris de çok satıldıklarını ve bu aşk şehrinde bu çılgın sandalyelerin çok tutulduklarını öğrendik.

ilginç sandalye tasarımları irina neacsu_5

Ülkemizde o o kadar tutulur mu bunu bilemeyiz, fakat burada bizi çok üzen bir notu da düşmek zorundayız. Slovakya, Romanya gibi küçücük ülkelerin tasarımcıları nasıl oluyor da tasarım ve dekorasyonda bu kadar sivrilirlerken, kocaman bir ülke olan Türkiye’den neden sadece bir kaç tasarım stüdyosunun adını, sanını duyuyoruz anlamak mümkün değil 🙁

ilginç sandalye tasarımları irina neacsu_6

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir