Son Moda Boya Renkleri ile Mutfak Dolabı Yenileme Örnekleri

A+
A-

En güzel mutfak dolabı renkleri ve mutfak dolabı yenileme örneklerinin bir araya getirildiği binbirdekor.com sayfalarına hoş geldiniz arkadaşlar. Bu sayfamızda mutfak dekorasyonlarını gözden geçiren, mutfaklarını yenileyen ve bu bağlamda yeni mutfak dolaplarına ihtiyaç duyan okurlarımıza ilham kaynağı olacağını düşündüğüm son derece şık mutfak dolapları ve tabi ki bu mutfak dolapların boyandığı inanılmaz güzel renkleri beğenilerinize sunuyorum.

Mutfakta zaman geçirmek benim için bir aşk işidir. Farklı lezzetler aramak, farklı sunum şekilleri bulmak adına, belgesel kanallarında yerli yabancı ilgimi çeken tüm yemek programlarını izler, bunlardan en hoşuma gidenleri aklımın bir köşesine yazdıktan sonra biraz da kendi yorumumu katarak bu lezzetleri denemeye çalışırım.

Hele hafta sonları benim için mutfağın çok özel bir yeri vardır. Zamanımın tamamını aileme ayıracağım haftanın bu diliminde mutfağımda çocuklarım için uzun süre ile yemek hazırlar onlara da bu farklı lezzetleri tattırmaya çalışırım. Dolayısı ile benim için mutfağın evim içerisinde ki alanlar arasında en değerli köşelerimden biri olduğunu söyleyebilirim.

eski-mutfak-dolabi-boyama-ve-yenileme-ipuclari-ile-mutfak-dekorasyon-ornekleri

Mutfak benim için sadece yemek yapılan ve yapılan yemeğin yendiği bir alan değildir sadece. Kutsaldır, eğlencedir, özelliktir. Dekorasyonu da buna göre özenli olmalıdır. Duvarlarından, fayans ve seramiklerine, tezgahından aydınlatmasına, masasından mutfak dolaplarına kadar hepsinin özel olarak ilgilenilmiş olması gerekir. Aksi taktirde bir anlamda stres atma ve yorgunluk giderme adına yaptığım yemeklere konsantre olamam.

mutfak-dolabi-boyama-ve-yenileme-fikirleri-ile-en-guzel-mutfak-dolabi-renkleri

Bu anlattıklarımdan sonra bir çoğunuzun aklına benim geniş, gösterişli veya içerisinde her şeyi olan lüks mutfaklardan hoşlandığımı ve bu tür bir mutfağa sahip olduğumu düşünüyorsunuzdur. Ancak yanılıyorsunuz, benim için önemli olan gösteriş değil, işlevsellik ve tabi ki düzendir. Mutfağım küçük bir mutfak olabilir, mutfak dolaplarım son moda değilde geleneksel veya eski tarzda, tezgahım granit değil de ucuz ama temiz bir mermer olabilir, inanın hiç önemli değil.

 

mutfak-dolabi-boyama-ve-yenileme-ornekleri-ile-binbirdekor-com-mutfak-dekorasyon-onerileri

Sonuçta görsel açıdan sade bir şıklığa sahip ve son derece kullanışlı olması en önemli mutfak kriterimdir. Elimi attığımda aradığım şey elimin altında olmalı ve yapacağım yemeğe konstantre olmamı engellemeyecek kadar düzenli olmalıdır. Öyle lüks mutfak dolapları, granit tezgahlar, acayip avizeler, spot lambalar falan aramam anlayacağınız, sonuçta lüks bir otelin ünlü bir yemek şefi değilim herhalde değil mi :)

yenilenmis-mutfak-dolaplarindan-en-guzel-ornekleri-ile-mutfak-dolabi-yenileme-ve-boyama

Örneğin mutfak dolaplarında basit ve düz işlere bayılırım. Mutfaklarını yenileme işi ile uğraşan binbirdekor.com takipçilerini maddi ve manevi anlamda en çok  zorlayan mutfak dolabı unsuru konusunda da böyle düşünürüm. Eski mutfak dolaplarını yenileme olayı yeni mutfak dolabı almakta daha çok hoşuma gider. Hatta bu konu da geçtiğimiz günlerde “Mutfak Yenilemenin En Ucuz Yolları” başlıklı da bir makale yazdığımı hatırlıyorum. Burada mutfak dolabınızı yenilemek adına oldukça işinize yarayacak bilgiler sunduğumdan mutlaka o makalemi de okumanızı öneririm.

son-moda-mutfak-dolabi-boya-renkleri-ve-mutfak-dolabi-yenileme-once-sonra

Eğer eski dolabınız sağlam ise güzel bir boya rengi ile boyayarak bu mobilyalara hayata döndürebilir, biraz tamir ile de modernize edebilirsiniz mesela. Böylece hem yeni mutfak dolabına ödeyeceğiniz tonlarca para cebinizde kalırken, alt tarafta yer alan galerimizde göreceğiniz gibi farklı bir mutfak dolabı elde ederek, kendi tarzınızı belirleyip konuklarınızı şaşkına çevirebilirsiniz…

MUTFAK DOLABI BOYA RENKLERİ ve YENİLEME ÖRNEKLERİ

       

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Önceki yazıyı okuyun:
Harika Mobilya Yenileme Örnekleri Önce Sonra

Mobilya yenileme fikirleri ve önce sonra yenileme örneklerini inceliyoruz bu sayfamızda. Atmaya kıyamadığınız, belki baba yadigarı, yada "biraz bakım yapılırsa...

Kapat