Metropolden Kaçmanın En Ucuz Yolu Prefabrik ve Konteyner Evler

Konteyner Ev Modelleri Ve Fiyatları

Prefabrik evler nasıl prefabrik ev çeşitleri Prefabrik ve konteyner ev fiyatları konteyner ev nasıl yapılır konteyner ev modelleri ve konteyner evler hakkında bilgileri ve bu soruların cevaplarını arıyoruz bu sayfamızda arkadaşlar. Aklından bu tarz bir ev yaptırmak veya almak geçen okurlarımızın aklına takılan soruları yanıtlayarak, konu hakkında elimizden geldiğince aydınlatmaya çalışacağız.

Konteyner Ev Maliyeti ve Konteyner Ev Fiyat Listesi

Doğa aşığı olan, yaşadığı devasa metropollerden, sıkıcı şehirlerden kurtulup doğada yaşamak gibi cesurca karar verenlerin uygun fiyatlara sahip olduklarından dolayı bu tür konteyner ve prefabrik evlere yöneldiklerini biliyoruz. İş ve maddi durumlar nedeni ile metropollere zincirle bağlanarak böyle cesur bir karar veremeyenler de en azından yaz tatillerinde ve hafta sonlarında kaçamak yapmak adına yine bu tür evleri tercih ediyorlar.

Konteyner Ev Ölçüleri Konteyner Ev Planları

Konteyner ve prefabrik evler normal betonarme yapılara göre çok çok daha uygun fiyatlara sahip olduklarından aynı zamanda sadece yaz aylarında kullanıldığı için ölü bir yatırım olan yazlık olayına da yatırılan bu ölü parayı minimize ediyor. Peki bu tarz evler nasıl elde ediliyor, nasıl yapılıyor, dikkat edilmesi gereken kriterler nelerdir ve işe nereden başlamak gerekiyor.

konteyner-ev-tasarimlardan-ornekler-ve-en-guzel-konteyner-evler

Konteyner Ev Tasarım Konteyner Ev İç Dizayn

İşe ilk olarak konteyner evleri açarak başlayalım. Konteynerin kelime anlamını izah edelim dilerseniz. Efendim konteyner genellikle et, taze sebze, deniz ürünleri gibi çabuk bozulabilecek mallardan tutunda tahıl, kahve gibi birçok değişik ürünü ülkeden ülkeye ya da kentten kente taşımada kullanılan, alüminyum veya çelikten imal edilmiş kutu şeklinde yapılardır. Konteynerler genel olarak 300 cm x 700 cm ve 240 cm x 600 cm boyutlarında üretiliyorlar.

en-yeni-konteyner-ev-projeleri-ve-konteyner-ev-olculeri

Prefabrik Ev İçin

Konteyner ev için gerekli olan ilk şey tabi ki uygun bir arsadır ki bu konuda maddi olarak sizleri en çok zorlayacak olanda bu uygun arsayı bulmanızdır. İstediğiniz beldelerden ilk olarak böyle bir arsa satın almanız veya kiralamanız gerekiyor. Arsanın boyutu ise konteyner ölçülerimizi artık bildiğimizden, ihtiyacımıza göre belirlenebilir. Sonuçta bu arsa içerisinde konteyner eviniz haricinde, bahçe, çardak, otopark gibi ihtiyacınıza göre çeşitli birimleri yerleştireceğinizden arazi boyutunu da sizin belirlemeniz gerekir. Konteyner evinizin bahçesinde ne kadar çok birim oluşturacaksanız arsa boyutunuzda o kadar genişleyecektir.

konteyner-ev-prodeleri-ve-basit-konteyner-ev-tasarimlari

Konteyner Ev Tapu Ruhsat

Prefabrik ve Konteyner evlerde imar ruhsat belediye gibi bir çok sorunun aklınıza takıldığını tahmin edebiliyoruz. Sonuçta bunlarda önemli kriterler zira elektrik ve su gibi alt yapıları evinize getirmeniz için elzem kriterlerdir. Ancak konteyner ve prefabrik evler için inşaat ruhsatı olmadığından genellikle imar gibi sorunlar ile karşı karşıya kalmıyorsunuz. Bir çok belediye konteyner evler için ilgili kurumlara (Elektrik idaresi- Su idaresi) gerekli yazıları veriyor. Bu yazılar ile kenteyner ve prefabrik evlerde elektrik ve su abonelikleri alınabiliyor.

Konteyner Ev Elektrik Aboneliği

Bu tarz evlere son dönemde anormal bir talep var, dolayısı ile konteyner ev üreten firmaların sayısı da bir hayli arttı ve bu firmalar isteğinize ve talebinize bağlı olarak, 1 odalı, 2 odalı, 2 oda + mutfak + tuvalet + banyo şeklinde imalat yapabiliyorlar.

Bazı firmalar anahtar teslimi konteyner ev yapıp teslim ederlerken, bazı firmalarda isteğinize bağlı olarak ürettikleri konteyner evleri getirip, arsanız üzerinde sizin yaptıracağınız beton kaide üzerine monte ediyorlar.

Bu durumda zemin harfiyatı ve beton kaideyi sizlerin yaptırmanız gerekiyor. Bu masrafınız hariç her iki sonuçta da konteyner ev fiyatları 5.000,00 TL yazı ile Beş bin lira 🙂 civarında seyrediyor ki neredeyse bedavaya bir yazlık ev sahibi olabiliyorsunuz.

prefabrik-ev-projeleri-ve-tek-katli-prefabrik-ev-modelleri

Konteyner Eve Su Aboneliği

Gelelim Prefabrik konutlara… Prefabrik evler konteyner evlere göre biraz daha donanımlı bir eve yine uygun fiyatlar ile sahip olmak isteyenlerin tercihi oluyor genel olarak, zira bu tür evlerin dubleks modelleri bile var. Prefabrik ev imalatı yapan firmaların sayısı da bir hayli fazla ve bu firmalar da yine ihtiyaçlarınıza bağlı olarak tek katlı prefabrik ev ve iki katlı prefabrik ev imalatı yapıyorlar.

prefabrik-ev-ic-proje-ornekleri-ve-prefabrik-ev-projesi-modelleri

Üstelik bu evleri üretirlerken yapıların kurulacağı yerin iklim özellikleri de dikkate alınıyor ve prefabrik konutlar 4 mevsim kullanıma olanak sağlayacak bir yalıtım sistemi ile donatılıyorlar. Prefabrik evler depreme dayanıklı mı gibi bir soru soran okurlarımıza da hemen hatırlatmak isteriz ki bu evler deprem konutları olarak ortaya çıktıklar.

Dubleks Prefabrik Ev Modelleri Ve Fiyatları

Betonarme bir binaya göre çok daha hafif olması ve çelik vidalarla demonte parçaların birleştirilmesinden dolayı deprem anında esniyorlar fakat yıkılmıyorlar. Prefabrik evlerin kullanım ömrü ise 30 ila 40 yıl arasında değişirken, bazı prefabrik ev üreticileri 50 yıla kadar garanti veriyorlar.

prefabrik-ev-ic-dekorasyon-ve-yerlesim-ornekleri-ile-prefabrik-ev-projeleri

En Ucuz Prefabrik Ev Fiyatları

Prefabrik evlerde belediye ve imar işleri de tıpkı konteyner evlerde yani yukarıda bahsettiğimiz gibi ilerlerlerken, prefabrik konutlar en fazla iki kat olarak imal ediliyorlar. Tek katlı Prefabrik ev ölçüleri 40 m² ile 166 m² arasında değişirken bu metrekarelere bağlı olarak fiyatlarda 20.000,00 TL ile 66.000,00 TL arasında değişiyor. İki katlı yani dubleks prefabrik evler ise 82 m² ile 158 m² arasında değişirken, bu tür prefabrik ev fiyatları da 37.000,00 TL ile 80.000,00 TL aralığında.

binbirdekor-com-prefabrik-ev-tasarimlari-ve-cok-guzel-prefabrik-ev-modelleri

İkinci El Prefabrik Ev Fiyatları

Sonuçta bu tarz konteyner ve prefabrik evler başlıkta da belirttiğimiz gibi şehirlerden kaçmanın ve bir yazlık sahibi olmanın en kolay yolu. İşin en güzel tarafı ise hem prefabrik, hem de konteyner evleri dilediğiniz zaman sıkıldığınız yerleşim alanından söktürüp, yeni bir yerleşim alanına yerleştirebiliyor olmanız 🙂

Umarız burada ki detaylı açıklamalar bu tarz evler hakkında sizleri yeterli bilgi sahibi yapmış ve kararınızı vermenizde etkili olmuştur. Eğer kararınızı verdiyseniz, şimdi gelin zevk ve ihtiyaçlarınıza göre bir ev belirleyelim. Bunun için hemen alt tarafta yer alan prefabrik ve konyteyner ev modellerinin en güzellerini bir araya getirdiğimiz foto galerimize göz atmanız yeterli olacaktır…

EN GÜZEL PREFABRİK ve KONTEYNER EV MODELLERİ RESİMLERİ

 

2 Yorum “Metropolden Kaçmanın En Ucuz Yolu Prefabrik ve Konteyner Evler”

  1. Her belediye bu evrağı verirmi. Bende arsama konteyner yaptıracam ama bu elektrik su işleri nasıl olacak.

    1. Merhaba Selami bey bu iş için kolları sıvamadan önce arsanızın bağlı bulunduğu belediyeden konteyner izni verilip verilmediğini mutlaka kontrol etmenizi öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir