Harika Mobilya Yenileme Örnekleri Önce Sonra

Mobilya Yenileme Eskileri Değerlendirme

Mobilya yenileme fikirleri ve önce sonra yenileme örneklerini inceliyoruz bu sayfamızda. Atmaya kıyamadığınız, belki baba yadigarı, yada “biraz bakım yapılırsa son moda bir şeyler olur” diye iç geçirdiğiniz mobilyalarınıza ilham kaynağı olacak birbirinden güzel örneklerin bakım yapılmadan önceki halleri ve zımparadan,  boyadan, ciladan ve döşemeden geçtikten sonraki durumlarını beğenilerinize sunuyoruz.

Eski Mobilyaları Değerlendirme Yeniden Yaratmak

Hemen hepimizin evinde vardır bahsi geçen bu tür mobilyalar. Kimimiz inatla, eski ve  yıpranmış halleri ile kullanmayı sürdürürüz, kimimiz de  bir gün yeniletebilir veya yenileyebilirim umudu ile kömürlüklere, tavan aralarına yada bodrumlara kaldırırız bu canım belki de antika değeri taşıyan mobilyaları.

Eski Mobilyaları Yenileme Teknikleri

İşte şimdi o mobilyaları oradan çıkarma zamanı geldi. Onları bulundukları karanlıklardan çıkarıp, gün ışığı ile kavuşturarak evlerimizin baş köşelerinde gururla sergileyerek kullanma zamanı.  Ama daha öncesinde bu mobilyaları biraz parlatmak, biraz elden geçirerek zamana uydurmak gerekiyor.

eski-sandalyeler-nasil-yenilenir-eski-mobilya-yenileme-ornekleri-once-sonra

Eski Mobilya Renk Değiştirme

Zamana uydurma konusunda pek sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyoruz zira son dönemde yükselen retro ve country gibi mobilya ve dekorasyon akımları sayesinde yeni mobilyalarda tamamen eski zamanlardaki mobilyaların tasarımlarını anımsatıyor. Dolayısı ile bunları modernize etmekle vakit ve para kaybetmenin bir mantığı yok. Direk olarak yenileme çalışmalarına başlasak daha iyi olur.

ev-dekorasyonu-ve-mobilya-yenileme-onerileri-ile-binbirdekor-com-once-sonra-ornekleri

Cadence Mobilya Yenileme

Daha önceki makalelerimiz de de sıklıkla dile getirdiğimiz gibi Avrupa’lı ev hanımları ev dekorasyonu ve yenileme gibi konularda çok marifetliler. Bu kadınlar duvar kağıtlarını kendileri yapıştırıyor, duvarlarını, kapı ve pencerelerini kendileri boyuyorlar.  Biraz zımpara, biraz boya, biraz cila ve epeyce emek harcayarak ortaya son derece muhteşem işler çıkarabiliyorlar. Zaten burada göreceğiniz bir çok örnekte bizzat bu ev hanımları tarafından  özenle yapılmışlar. Onların el emeği ve göz nuru anlayacağınız.

mobilya-yenileme-ve-dekorasyon-fikirleri-ile-binbirdekor-com-once-sonra-ornekleri

Eski Eşyaları Yenileme Yöntemleri

Peki bizim hanımlarımız bu tür işleri yapamazlar mı ?.. Emin olun aranızda bu güzel işleri Avrupalı kadınlardan daha güzel yapabilecek bir çok Türk kadını mevcuttur. Bizler onların binbirdekor.com’u takip ettiklerini ve hatta bir çoğununda şu an bu sayfamızda olduklarını biliyoruz. Muhtemelen eski yemek odası takımlarını, şifoniyerlerini, orta sehpalarını yenilemeye hazırlanıyorlar ve biraz ilhama ihtiyaçları var.

O zaman onları daha fazla bekletmeyelim ve hemen alt tarafta yer alan foto galerimizde ki bu güzel örneklere göz atmaya başlayalım.  Ha bu arada bu foto galeri içersin de işinizi oldukça kolaylaştıracağını düşündüğümüz son derece faydalı mobilya yenileme ipuçlarını da bulabilirsiniz. Dolayısı ile işe başlamadan, kolları sıvamadan hemen önce bu örneklere mutlaka göz atmanızı öneririz.

MOBİLYA YENİLEME ÖNCESİ SONRASI ÖRNEKLERİ FOTO GALERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir