Şık Bir Ev İçin Akıllı Hileler

Dekorasyon için harcanacak meblağ, her ne kadar isteğe bağlı göreceli bir kavram olsada sonuçta pahalıya patlayacak bir iştir.  Uygulanacak her işlem birbirine bağlı hiyerarşik bir yapıya sahip, işleyen rötatifler gibidir. Mesela alçı sıva yaptırmadan önce, elektrik ve su tesisatı bitmiş olmalı, parke yaptırmadan önce ise boya bitmeli, parke ve boya bittikten sonra kapılar takılmalıdır. Tabi bu sıralama da ekstra maliyet getirir. Evi en acil ihtiyaçlardan başlayarak yavaş yavaş yaptırmak pek akıl karı olmasada sonuçta bütçeyle alakalıdır. Peki bütçemiz yetersiz ancak evimizde acınacak durumda ise evimizi nasıl güzelleştiririz ?… İşte size akıllıca düşünülmüş pratik dekorasyon hileleri

 

  • Duvarlarınız pürüzlüyse, mümkün olan en mat son kat boyayı kullanın – boyadaki en ufak parlaklık ışığı çekecek ve tümseklerin göze batmasına neden olacaktır; son kat boyanın mat olması ise bunun tam tersini sağlar.
  • Küçük bir odanın tavanını beyaza, duvarlarını bir başka renge boyarsanız, duvarlar yakında, tavan ise daha yüksekte görüneceğinden, kendinizi bir huninin içindeymiş gibi hissedersiniz. Ancak tavanı da aynı renge boyarsanız bu etkiyi hissetmezsiniz.
  • Ustaların duvarlara zarif süpürgelikler ya da pervazlar yerleştirmesinin nedeni uyumlu bir görünüş elde etmekti. Duvarların çok ‘boş’ ya da sıkıcı göründüğünü düşünüyorsanız, onları uyumlu görünecek biçimde boyayın: sahte süpürgelikler ya da kornişler ekleyin.
  • Dolaplar, eşyalarınızı ortadan kaldırmak için gerçekten de çok yararlı; peki ya çirkin bir ahşaptan yapılmışlarsa? Dolaplarınızı boyamayı düşünün: onları görüş biçiminiz bütünüyle değişecek. Yalnız, boyama hazırlığı çok önemli: ilk olarak dolabı iyice zımparalayın ve son kat boyanın iyi oturması için özel bir astar boyayla boyayın.
  • Kalorifer peteklerinin öne çıkmasını istemiyorsanız onları pervaz gibi kullanmayın – petekleri duvarınızla aynı renge boyayın (aynı yöntemi çerçeveler için de uygulayabilirsiniz )

KESİNLİKLE OKU !..   Otantik ve Modern FAS Evi

İlginizi Çekebilecek Diğer Konularımız

1 Yorum “Şık Bir Ev İçin Akıllı Hileler”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Şahane Fon Perde Modelleri

Bir zamanların çok çok moda fon perdeleri, yeni dekorasyon trendleri arasına girerek salonlarımızı süslüyorlar. Hiç...

Kapat