Kablo Saklama Yöntemleri

Kablo Saklama Çözümleri

Elektrik-Elektronik gereçlerinin artması, daha doğrusu teknolojinin baş döndürücü bir şekilde ilerlemesi ile mekanlarımızda da yılan gibi dolaşan kabloların sayısı da arttı doğal olarak. Bu nedenle insanlar, kabloları kapatmak istiyorum diyerek başta tv den sarkan kablolar olmak üzere uydu kablosu saklama gibi sorgulamalar yapmaya başladılar. Bu sorgulamalara müteakiben, bilgisayar kabloları saklama ve elektrik kablosu boyanır mı gibi sorular bir çok insan tarafından sorulur hale eldi. Hatta inanmayacaksınız ama dekoratif elektrik kablosu şeklinde Google araması yapanlar bile var.

Elektrik Kablolarını Saklama

Oysaki hem elektrik, hem de bilgisayar kablolarının belli bir standardı vardır. Gördüğünüz gibi insanlar bu dertten kurtulmak adına saçma sapan aramalar yapmışlar. O halde gelin bu ortalarda yılan gibi dolaşan kabloların gizleme yöntemleri hakkında sizlere inanılmaz yöntemler sunalım.

Bilgisayarlar, tabletler, hele de yanımızdan bir an bile ayırmadığımız, ayrıldığımızda panik atak krizleri yaşadığımız, artık vücudumuzun bir uzvu gibi olmuş akıllı telefonların şarjları için evimizin hemen her köşesine bir uzatma kablosu, halk arasında ki tabiri ile üçlü priz çekiyoruz. Bu durumda doğal olarak inanılmaz bir görüntü kirliliği meydana getiriyor.

Üçlü Kabloları Başa Bela

Her ne kadar teknolojiyi sevsem ve bir site editörü olarak yaşasam da, evimde işim gereği, bir kaç tane masa üstü, bir kaç tane laptop ve tablet ve cep telefonu olsa da kesinlikle orta yer de bir uzatma kablosunun yılan gibi dolaştığını göremezsiniz arkadaşlar.

Zira ben bu konu da hasta sayılabilecek derece de titizim. Zaten bir de simetri hastalığım var ki dillere destandır. Beni kriminal bir adam haline getirmiştir ki bu hastalık, eğer benim gibi simetri hastası iseniz bunun ne kadar çekilmez bir durum olduğunu daha iyi anlarsınız.

Anlamayan arkadaşlar için küçük bir anekdot anlatmak isterim yeri gelmişken. İlk evimi aldığımda müteahhit arkadaş sağ olsun, daha karlı olacağını düşünerek, her odaya sadece bir priz yapmaya karar vermiş.

Eeee bende de bu kadar elektronik alet edevat olunca yetmedi tabi bu prizler. Baktım üçlü kabloları yada uzatmalar evde iktidarlarını ilan etmeye başladılar.

TV’den Sarkan Kablolar Uydu Kablosu Saklama

Söktürdüm parkeleri, kırdırdım altta ki zemini, kanallar döşettim ve elektrik kabloları, anten kabloları ve hatta ses sistemimin kabloları da dahil olmak üzere yeryüzünde hiç bir şekilde kablo bırakmadım. Biraz pahalıya mal oldu ama tek kelime ile şahane oldu.

Dekoratif Elektrik Kablosu

Tabi maddi anlamda bu kadar masrafa giremeyecek yada bu ağır inşaat uygulamasını kaldıramayacak durumda olan okurlarımızda var ki biz daha önce bu okurlarımız için daha basit ve ucuz bir yöntem olan kablo kanallarını tanıtmıştık sizlere.

Bu sayfamızda ise kablo kanallarından farklı olarak daha dikkat çekici, biraz daha cicili bicili bir şeyleri sizlerle paylaştık. Üstelik bunlardan çoğu tıpkı KENDİN YAP kategorimizde olduğu gibi evde çok az paralar harcayarak kendinizin yapabileceği uygulamalar…

“Karmakarışık Kabloları Gizlemenin En Basit ve Estetik Yolları” Başlıklı makalemizde daha değişik kablo saklama çözümlerine göz atın !..

3 Yorum “Kablo Saklama Yöntemleri”

  1. yatak odamda ki priz ile yatağım arasında 2 metreye yakın bir mesafe var. Buradan yatak başına bir üçlü priz çektik telefon koymak için falan. ama arada ki 2 metrelik mesafede duran kablo odanın tüm dekorasyonunu bozuyor. Burada ki yöntemler de çok güzel ama yatak odamın dekorasyonuma uymuyor. Açıkçası benim dekorasyonuma göre çok hoppa kalıyor. Acaba daha ağır yada daha gizleyici yöntemler yokmu ?

    1. Merhaba Firdevs aslında bu kabloları gizlemenin daha bir çok yolu var. Onlardan bir kaçını daha yazı sonunda verdiğimiz “Karmakarışık Kabloları Gizlemenin En Basit ve Estetik Yolları” başlıklı makalemizden takip etmenizi öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir