Dekorasyon Hileleri ile Ucuz Dekorasyon

Ev Dekorasyon Tüyoları

Ev dekorasyonu televizyonlarda gösterildiği kadar kolay bir iş değildir arkadaşlar. TV programlarında gösterilen kendin yap dekorasyon uygulamaları da eğer epey bir usta değilseniz de yetersi kalacaktır. Kısacası kendin yap ev dekorasyonu olayına gireceksiniz bile sağlam bir şekilde yardıma ihtiyacınız olacaktır, zira hayalinizde ki dekorasyonu tamamlamak sizin tahmin ettiğiniz gibi hiç de ucuza mal olmayacaktır. Bu nedenle ev dekorasyonlarınızı pahalı yapılmış, lüks malzemeler kullanılmış gibi göstermek adına bir takım hilelere doğal olarak ihtiyacınız olacaktır.

Dekorasyon Hileleri

İşte bu sayfamızı yukarıda bahsettiğimiz durumda olan okurlarımız için son derece akıllı ve ilginç dekorasyon hilelerine ayırıyoruz. Eğer hile kelimesini beğenmiyorsanız siz buna tüyo da diyebilirsiniz.. Ancak profesyonel bir iç tasarımcıya veya bir iç mimara başvurmadan bir şeyler yapacaksanız bu tüyolara ihtiyacınız olacaktır 🙂

Ev Dekorasyonu İçin Pratik Bilgiler

Dekorasyon için harcanacak meblağ, her ne kadar isteğe bağlı göreceli bir kavram olsa da sonuçta pahalıya patlayacak bir iştir. Uygulanacak her işlem birbirine bağlı hiyerarşik bir yapıya sahip, işleyen rotatifler gibidir. Mesela alçı sıva yaptırmadan önce, elektrik ve su tesisatı bitmiş olmalı, parke yaptırmadan önce ise boya bitmeli, parke ve boya bittikten sonra kapılar takılmalıdır. Tabi bu sıralama da ekstra maliyet getirir. Evi en acil ihtiyaçlardan başlayarak yavaş yavaş yaptırmak pek akıl karı olmasa da sonuçta bütçeyle alakalıdır. Peki bütçemiz yetersiz ancak evimizde acınacak durumda ise evimizi nasıl güzelleştiririz ?… İşte size akıllıca düşünülmüş pratik dekorasyon hileleri…

Duvar Dekorasyon Hileleri

Duvarlarınız pürüzlüyse, mümkün olan en mat son kat boyayı kullanın – boyadaki en ufak parlaklık ışığı çekecek ve tümseklerin göze batmasına neden olacaktır; son kat boyanın mat olması ise bunun tam tersini sağlar. Küçük bir odanın tavanını beyaza, duvarlarını bir başka renge boyarsanız, duvarlar yakında, tavan ise daha yüksekte görüneceğinden, kendinizi bir huninin içindeymiş gibi hissedersiniz. Ancak tavanı da aynı renge boyarsanız bu etkiyi hissetmezsiniz.

Boş Duvarları Nasıl Doldururuz ?

Ustaların duvarlara zarif süpürgelikler ya da pervazlar yerleştirmesinin nedeni uyumlu bir görünüş elde etmektir. Duvarların çok ‘boş’ ya da sıkıcı göründüğünü düşünüyorsanız, onları uyumlu görünecek biçimde boyayın. Hatta o duvarlarda yoksa bile sahte süpürgelikler ya da kornişler ekleyin.

Mobilya Yerleşimi Hileleri

Dolaplar, eşyalarınızı ortadan kaldırmak için gerçekten de çok yararlı; peki ya çirkin bir ahşaptan yapılmışlarsa? Dolaplarınızı boyamayı düşünün: onları görüş biçiminiz bütünüyle değişecek. Yalnız, boyama hazırlığı çok önemli: ilk olarak dolabı iyice zımparalayıp son kat boyanın iyi oturması için özel bir astar boyayla boyayın.

Dekoratif Gizleme Yöntemleri

Dekorasyonun en önemli argümanlarından biri de gizleme yöntemleridir. Mesela kalorifer peteklerinin öne çıkmasını istemiyorsanız onları pervaz gibi kullanmayın. Petekleri duvarınızla aynı renge boyayın (aynı yöntemi çerçeveler için de uygulayabilirsiniz ). Tabi bir de kablolar var ki kabloları gizleme yöntemlerine buradan bakabilirsiniz.

 

2 Yorum “Dekorasyon Hileleri ile Ucuz Dekorasyon”

    1. Teşşekür ederiz Göksu. Çok araştırıyoruz, çok bakıyoruz ve sizler için en uygununun bulmaya çalışıyoruz. İltifatınız için tekrar teşekkürler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir