Dekoratif Duvar Tabakları ile Güral Porselen

Duvar Tabakları ile Dekorasyon

Duvar dekorasyonunda tabak kullanmayı seven bu bağlamda duvar tabakları arayan okurlarımız için araştırma yapmaya devam ediyoruz, zira bu konuda yani konusunda, başta, dekoratif tabak duvara nasıl asılır ? veya Duvar tabağı Yapımı gibi sorular olmak üzere duvar tabak dekorasyonu hakkında çeşitli sorular alıyoruz. Bu bağlamda daha önce ki sayfalarımızda Hasır Duvar Tabağı ve Paşabahçe Duvar tabakları gibi konulara göz atmıştık. Bu sayfamızda ise bir başka porselen markamız olan Güral Porselenin ürünlerini bilgi ve beğenilerinize sunuyoruz. Dolayısı ile böyle bir dekorasyon uygulamasına ilgi duyuyorsanız ve bu olaya nasıl gireceğiniz hakkında henüz bir fikriniz yok ise dekoratif duvar tabağı nereden alınır araştırması içerisindeyseniz hadi gelin şu duvar tabaklarına bir göz atalım…

Duvar Tabağı Seti Güral Porselen

Dekorasyon tarzınızda duvarlarınızı tabaklarla süslemek var mı bilemeyiz, belkide pek modern bulmuyorsunuz bu tür aksesuarları… Ancak biz bu tip damaklarda antika bir lezzet bırakan aksesuarları pek seviyoruz. Üzerlerindeki Hat ve Ebru sanatı örnekleri ile duvarlara ayrı bir asalet ve zarafet verdiklerini düşünüyoruz.

Süslü Duvar Tabakları

Ancak bu tip aksesuarlar öyle kolay bulunur ürünler değil. Piyasada ki sıradan tasarımlardan bahsetmiyoruz elbette. Bazı hattatların özel olarak yaptıkları ürünleri ise olması gerektiği gibi oldukça pahalı. Sonuçta özel bir tasarım yaptırıyorsunuz bu insanlara yada ustalara. Tabi ki burada sunacağımız ürünler her ne kadar bir seri imalat üreticisine ait olsalar da bilindik fabrikasyon ürünler değil. Tamamen el dekoru ve tek tek fırça ile el işçiliği uygulanarak yapılan Güral Porselen ürünleri arkadaşlar.

Duvar Süs Tabakları

Sonuçta bu dekorasyon tarzına giriş için en uygun materyaller seri üretim yaptıklarından dolayı son derece uygun fiyatlara sahip olan seramik yada porselen firmaları tercih ediliyor. Fakat her firma yada üretici de böyle bir aksesuar kategorisi bulunmuyor.

Tabaklarla Duvar Dekorasyonu İçin

Bu konuda farklı seçenekler sunan porselen üreticilerinin sayısı ise bir elin parmaklarını geçmiyor. Ancak daha önce otantik sürahilerine göz attığımız Güral Porselenin bu konuda tatmin edecek derecede geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Dekoratif Duvar Aksesuarları Tabak Tasarımları

Hakikaten o otantik ve dekoratif sürahilere hepimiz hasta olmuş, özellikle salonlar için son derece dekoratif bir aksesuar olduklarını düşünmüştük hatırlarsanız. (Bahsi geçen sürahileri buradan inceleyebilirsiniz.)

İşte paragraf aralarında görsellerini beğenilerinize sunduğumuz Güral Porselen duvar tabaklarının da o zarif sürahilerden kalır yanı yok, hatta fazlası bile var diyebiliriz. Bu tabakların üzerindeki lale, gül, sümbül ve karanfil gibi motifler, altın ve gümüş varaklarla klasik Türk porselen stilini yansıtıyor.

Yukarıda da vurguladığımız gibi markanın dekoratif duvar tabak koleksiyonu çok geniş ve bu tabaklar bir çok zevke hitab edecek şekilde tasarlanmış. Bu koleksiyonun en önemli özelliklerinden biri ise geleneksel ve modern üretim tekniklerinin harmanlandığı eşsiz bir üretim tekniği ile üretilmiş olması.

Neler yok ki bu tabakların süslemelerinde, Osmanlı’nın zarif ve estetik desenleri olan ve son zamanlarda dönem dizileri sayesinde yine trend haline gelen Zencirek, Kündekari, Çintemani gibi zarif Osmanlı desenleri yanında ayetli tabak tasarımları da mevcut…

One Reply to “Dekoratif Duvar Tabakları ile Güral Porselen”

  1. Duvar tabakları ile dekorasyon klasik bir tarz olduğundan dolayı her ne kadar tarzım olmasada bu duvar tabaklarına bayıldım…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir