Pierre Cardin’in 300 Milyon Poundluk İlginç Malikanesi

Değişik Ev Projeleri

Ünlülerin Evleri En Güzel Ev Tasarımları Pierre Cardin’in Evi Ev Dekorasyon Trendleri İlginç Ev Projeleri – Farklı ev proje ve tasarımlarından hoşlananlar için binbirdekor.com’un “Mükemmel Mimariler” kategorisinde, çarpıcı ve şık tasarımları ile benzersiz ev plan ve projelerini incelemeye ve sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz arkadaşlar. Bu sayfamızda, gerek dış tasarımı, gerekse iç dekorasyonu ile hayrete düşüren ve dünyanın en pahalı evlerinden biri olan, moda ikonu Pierre Cardin’in “Kabarcık Köşkü” yada diğer adı ile “Baloncuk Köşkü“ne göz atıyor, bu köşkte sizleri keyifli bir tura çıkarıyoruz.

Modern Mağara Formunda Bir Saray

Fransa’nın Cannes tepelerinde Massif de L’Esterel bölgesinde yer alan İtalyan tasarımcı Pierre Cardin’in bu eşsiz malikanesi, ilk bakışta pembe renkli kubbe formları ile dikkat çekiyor. 1200 metrekareden daha fazla alana yayılmış birbirine bağlı on kubbeden oluşan bu ilginç yapıya yukarıdan bakıldığında ise bu 10 odanın her birinde dışbükey çatı pencereleri olduğunu görüyoruz. Bu ilginç pencereler ve kubbe tasarımlı odalar bu yapıyı tarih öncesi mağaralar ile bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz uzay çağının evleri arasında bir yere koyuyor.

Manzaraya Çok Önem Verilmiş

En az evin ilginç tasarımı, farklı dekorasyonu kadar manzaranın görüş açısına da inanılmaz özen gösterilmiş. Ev bu tepeye yerleştirilirken, Akdeniz’in bu büyüleyici manzarasından evin her köşesinin yaralanması hedeflenmiş ve bu hedefe de zekice bir yerleşim planı ile ulaşılmış. Gördüğünüz gibi evdeki hemen her oda, her açık alan lebi derya durumda.

Roma Tarzı Moda Pisti

Gelelim bu masalsı sarayın içerisinde neler olduğuna… Bölgeye özgü ağaçlar ile çevrelenen, Akdeniz’in muhteşem manzarasına sahip bu yapıda, lüks bahçeler, Pierre Cardin’in bizzat kendisi tarafından tasarlanan ve kadın figürünü temsil eden, topraksı tonlara ve yuvarlak hatlara sahip zarif yüzme havuzları, Spa ve masaj salonu, kum havuzları ile çeşitli etkinlik ve davetlere ev sahipliği yapan 500 kişilik bir amfi tiyatro bile bulunuyor. Konu bir moda tasarımcısı olur da mankenlerin salına salına yürüyecekleri bir moda pisti olmaz mı ?.. Endişelenmeyin tabi ki var, hem de en alasından. Pierre Cardin evine Roma tarzında dizayn ettirdiği bir moda pisti bile eklettirmiş.

Çok Farklı İç Dekorasyon Fikirleri

Evin dış görünümü hakkında yeterince bilgi verdik herhalde, şimdi gelin birazda bu nefes kesen malikanenin iç dekorasyon ve tasarımını inceleyelim. Böyle mağara tipi ve kubbesel bir mimariye sahip bir evin, iç görünümünün de normal bir daire gibi olmasını beklemiyordunuz herhalde, zira bu tuhaf odalar, iç ve dış kısımlarında ki dairesel oturma düzenlemeleri ile dikkat çekiyor. Üst resimde gördüğünüz salonun, elips pencereden Akdeniz manzarasına bakan çukur oturma alanı bu duruma verebileceğimiz en güzel örneklerden biri.

Kadın Figürünü Anımsatan Yuvarlak Hatlar

Evin sahibi dünyaya damgasını vurmuş bir moda tasarımcısı olunca, hele de bu isim Pierre Cardin olunca evin dışında olduğu gibi içinde de hemen her şey yuvarlak hatlara sahip. Kapılar, pencereler, oturma alanları ve koridorlar. Hatta odalarda ki yatak seçimi bile en güzel yuvarlak yatak modelleri arasından tercih edilmiş 🙂 Ancak bu çok kıvrımlı durum her ne kadar bayanların hoşuna gitmiş olsa da koridorların karınca yuvası gibi bir görünüm kazanmalarına neden olduğunu hatırlatmak isteriz.

300 Milyon Pound Geceliği 750 Sterlin

Ağzınızın açık kaldığını tahmin edebiliyoruz 🙂 “Para insana neler yaptırıyor” dediğinizi de duyar gibi olduk. Sonuna kadar haklısınız zira bu evin fiyatı 300 Milyon Pound. Bu günkü döviz kuru ile Türk Lirasına çevirecek olursak epey bir para yaptığı için hesaplayamadığımızı söyleyebiliriz 🙂 Bir kaç küçük ülkenin bütçesi ile eşdeğer. Dolayısı ile yurt dışında bir gayrimenkulü olsun isteyenlerin bu köşkü, malikaneyi, sarayı yada her neyse satın almak çok zor gibi görünse de en azından bir iki gece konaklayabilirler. Çünkü bu ev aynı zamanda bir otel olarak da işletiliyor ve geceliği 750 Sterlin 🙂

Pierre Cardin’in Fakirhanesini İnceleyin

Fransa’nın, Akdeniz’in en güzel manzarasına sahip Cannes tepelerine konuşlandırılmış bu evde ilginç bir deneyim yaşamak için bir gece konaklamayı düşünebilirsiniz yada “750 Sterlin’im cebimde kalsın ama çok merak ettim” diyorsanız hemen alt tarafta sizler için hazırladığımız foto galeriye göz atarak merakınızı giderebilir, burada bir iki gece kalmak isteyen binbirdekor.com okurları da bu foto galeri içerisinde gecelemeye gidecekleri bu mekan hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirler…

Pierre Cardin’in İlginç Malikanesinden Harika Fotoğraflar

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir