Banyolarını Yenileyenler İçin Benzersiz Banyo Dekorasyon Örnekleri

Banyo Dekorasyonunu Yenilemek

Banyo dekorasyonlarını yenilemek niyetinde olan okurlarımıza destek için modern banyo modelleri ve küçük banyo modelleri ile fayanssız banyo modelleri daha önceki sayfalarımızda incelenmişti. Bu sayfamıza ise dekorasyonu tamamlanmış, döşenmiş banyo modelleri konuk oluyor. Sizlere ilham verecek birbirinden şahane banyo dekorasyon örneklerini inceliyoruz…

Banyo dekore etmek, banyo yenilemek zor iştir vesselam, ıslak zeminli bir mekan olduğu için diğer odaların dekorasyonunda izlenilen adımlardan daha farklı bir yol izlenmesini gerektirir. Ayrıca diğer odaların dekorasyonundan daha yorucu bir özelliğe sahiptir, zira bu alanda eski fayans ve seramiklerin sökülmesi ve yenilerinin döşenmesi gibi ekstra yapı malzemelerinin yanında banyo sıhhi tesisatı gibi karmaşık ağlar da bulunur.

Banyo Modelleri Fayans Renk Kombinasyonu

Ancak diğer tüm binbirdekor.com banyo makalelerinde vurguladığımız gibi, banyo dekorasyonu konusunda sizi en çok zorlayacak olan ne sıhhi tesisat, ne kırım döküm işleri, nede bu işin maliyeti olacaktır. Bilhassa banyo için fayans ve seramik kombinasyonu seçmek sizi çok yoracaktır. Mağaza mağaza gezip en güzel seramik renklerini bulmaya çalışmak, katalogları incelemek, seçtiğiniz üründe bir türlü karar verememek hem bedenen, hem de zihnen bitap düşmenize yol açacaktır.

Banyo Dekorasyon İşleri Canınızı Sıkmasın

Bu konuyu bu kadar detaylı ve bu kadar net bir şekilde nereden bildiğimizi sorgulayabilirsiniz doğal olarak 🙂 Efendim binbirdekor.com editörlerinin bir çoğu başta kendi banyoları olmak üzere bir kaç kez banyo dekorasyonu yapmış, bu konuda son derece tecrübeli insanlar ve tecrübelerini sizlerle paylaşmaktan keyif alıyorlar. Bu yüzden ağır bir iş gibi görünen, hatta görünmekle kalmayan, hakikaten ağır bir iş olan banyo dekorasyonu canınızı sıkmasın. Gözünüzde büyüterek erteleyip de durmayın. Sonuçta binbirdekor.com olarak bizler yanınızdayız ve banyonuzu gönlünüze göre dekore etmeniz için çeşitli banyo dekorasyon ipuçlarını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Banyo Dekorasyonunuzu Ertelemeyin

Yukarıda da belirttiğimiz gibi banyo dekorasyonu maddi ve manevi açıdan yorucu bir iştir. Ancak bu yorgunluk gözünüzü korkutmasın, zira banyo dekorasyonunuzu tamamladıktan sonra o banyo da geçireceğiniz ilk keyifli dakikadan sonra tüm bu yorgunluğa değdiğini göreceksiniz. O yüzden banyo dekorasyonunu başka baharlara ertelemek yerine bir an önce bütçe hazırlayarak kolları sıvamak sizin yararınıza olacaktır. Zaten nereye kadar erteleyeceksiniz ki ? Ufukta sıfır daire almak gibi bir aksiyon görünmüyorsa eldekini sıfır hale getirmek, tertemiz kullanmak daha iyi değil midir ?

Banyo Dekorasyon Maliyeti

Banyo dekorasyonuna girmeden önce bütçenizi hazırlamanız gerekir. Çünkü devamlı kullanılan bir alan olduğundan yarım kalmasını istemeyiz değil mi ? Bunun için Google amcaya değil kendinize “Banyo Dekorasyonu Kaça Mal Olur ?” gibi sorular sorun 🙂 Sonuçta banyo sizin, kaç metrekare olduğunu, nasıl bir tarz istediğinizi, banyoda ekstra bir şeylere ihtiyaç duyulup duyulamayacağını Google amca nereden bilsin öyle değil mi ?.. Eğer köklü bir banyo dekorasyonu yapacaksınız banyo dekorasyon bütçesini hazırlarken seramik ve fayans, kırım-döküm-sıva, sıhhi ve elektrik tesisatı, vitrifiye ve banyo mobilyalarının malzeme ve işçilik maliyetlerini bir kaç yerden fiyat alarak araştırmanızı öneririz.

Banyo Dekorasyonunda İşçilik

Banyo dekorasyon maliyetlerini araştırdınız ve belli bir miktar parayı bu işe yatırmaya karar verdiniz, yani banyo dekorasyon bütçeniz 3 aşağı 5 yukarı belli oldu. İşte burada işin en can alıcı noktası devreye giriyor. Dekorasyonunuzu yapacak ustanın seçimi. Banyo dekorasyonunda sizi en az banyo fayans seçimi kadar zorlayacak olan konu budur. Banyonuzu yenileyecek işçiyi, ustayı işe alırken, backgraunduna, yani geçmişte yaptığı işlere mutlaka göz atın. Bu işleri onun yaptığına emin olun, mümkünse yaptığı işlerde derz aralarının düzenliliği gibi detayları incelemeye çalışın. Bu konu da estetik çok önemli olduğundan banyo dekorasyonunuzu yapacak kişilerin simetri hastası olmasını şart koşun mesela 🙂  İşin şakası bir tarafa, iyi bir usta eldeki idare eder malzeme ile bile harikalar yaratabilirken, kasap olarak adlandırdığımız kötü ustalar tonlarca para vererek satın aldığınız pahalı banyo dekorasyon malzemeleri ile ortaya bir şey çıkaramazlar.

BU BANYO DEKORASYONLARINDAN İLHAM ALIN !..

Banyo dekorasyonu konusunda işinizi en çok kolaylaştıracak hamlelerden biri de bir çok farklı banyo dekorasyonunu incelemek olacaktır. Modernden, klasiğe, lüksten minimaliste kadar farklı farklı banyo dekorasyon fotoğraflarına göz atmak hayalinizdeki banyoyu tasarlamanız da size ilham verecek, bir çok banyodan aldığınız farklı dekorasyon uygulamalarını kendi banyonuzda özelleştirmenizi sağlayacaktır. Bu konuda da binbirdekor.com olarak yanınızdayız, zira hemen alt tarafta keyifle inceleyeceğiniz ve birbirinden güzel banyo dekorasyonlarından meydana gelen bir foto galeri hazırladık. Ayrıca bu görseller eşliğinde işinize çok yarayacağını düşündüğümüz banyo dekorasyon tavsiyelerini de bilgilerinize sunduk. Dolayısı ile banyo dekorasyonu için kolları sıvamadan hemen önce aşağıda ki foto galerimizi dikkatle incelemenizi öneririz.

NEFES KESEN BANYO DEKORASYONLARINDAN ŞAHANE ÖRNEKLER

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir