İç Mekan Dekorasyonunda En Uyumlu Duvar Renkleri

Ev İçin En Uyumlu Renkler

Sıcak hava dalgalarının yavaş yavaş ülkemizi terk etmeye başlamasıyla birlikte duvar renklerini değiştirmek isteyen binbirdekor.com takipçileri için duvar rengi önerileri sunmaya devam ediyoruz arkadaşlar. Bu sayfamızda uzunca bir süredir duvar boya renklerini değiştirmenin hayalini kuran okurlarımız için birbirine uyumlu renkleri inceliyor ve bu renkler ile yapılmış dekorasyonlardan en güzel örnekleri bir araya getiriyoruz.

Duvar Rengi Kombinleri

Duvar boya rengi seçiminde ilk olarak evinizin dekorasyon karakterini göz önünde bulundurmalısınız. Eviniz modern bir dekorasyon tarzında mı sahip, yoksa klasik bir tarzda mı dekore edilmiş bu duruma göre duvar rengi tercihini yapmanız gerekiyor. Duvar renkleriniz ile odalarınızın karakterlerinin birbirine uyumlu olmalı sonuçta.

İki Renkli Duvar Boyama

Ardından evinizin ışık yününden ne kadar zengin yada fakir olduğuna dikkat etmelisiniz ki bu oldukça önemli bir durum, zira doğal ışığı az alan mekanlarda son zamanların modern duvar renkleri olan koyu tonlar uygulandığından hiş de hoş olmayan sonuçlar elde edersiniz. Işığı fazla alan mekanlar ise açık renkler ışığı yansıttıklarından, trafikte uzun hüzmelerini yakmış karşıdan gelen bir araçla karşılaşmak gibi tehlikeli bir sonuçla karşılaşabilirsiniz.

Birbirine Yakışan Renkler

İki renkli duvar dekorasyonu istiyorsanız da bu iki rengin birbirine olan uyumunu dikkate almalısınız ki bu sayfamızda bu renk kombinasyonları hakkında işinize yarayacak önemli bilgiler veriyoruz. Klasik mavi ve beyazdan modern sarı ve griye kadar evinizin her odasına uygulayabileceğiniz çeşitli renk uyumlarını burada bulabilirsiniz.

Yeşil Duvar Boya Renkleri ve Ev Dekorasyonunda Birbirine Uyumlu Duvar Rengi Kombinleri

En Çok Boyanan Duvar Renkleri

Yeşil tonlarını seviyorsanız ve eviniz deki yukarıda ki kriterleri ile bu rengin tonlarına uygun ise orman yeşili ve yosun yeşili kombinasyonu harika bir seçenek olacaktır. Bu iki yeşil renk tonunu eşleştirmeyi düşünmemiş olabilirsiniz ama bu güzel renk kombinasyonu çalışma odası veya oturma odasından, yatak odasına kadar her odada çarpıcı bir etki yaratacak, çok iyi görünebilecek klasik bir görünüm oluştururlar. Hele bu kombinasyona siyah veya ahşap mobilyalar eklerseniz dramatik bir kontrastın vurgulanmasını sağlayabilirsiniz…

Mavi Beyaz Duvar Renkleri ile Binbirdekor.com Duvar Boya Rengi Kombinasyonları

Evinizi Güzelleştirecek Badana Boya Renkleri

Mavi ve beyaz en çok kullanılan klasik bir duvar rengi kombinasyonudur. Üstelik uygulaması kolay bir renk uyumudur. Örneğin canlı ama zarif bir atmosfer oluşturmak için mavinin en koyu tonu olan lacivert ile canlı bir beyazı eşleştirebilir siniz. Davetkar bir aile mekanı için ise turkuaz veya cam göbeğini beyaz ile harmanlayabilirsiniz…

Değişik Duvar Rengi Örnekleri ve Modern Duvar Rengi Kombinasyonları

Birbirine Uyumlu Renkler Hangileridir ?

Ana renklerden biri olan Mavinin uyumlu olduğu renklerden biri de sarıdır. Gökyüzü ve güneşi temsil eden mavi ve sarı harika bir doğal kombinasyondur. Mavi genişlik ve özgürlük hissi verirken sarı konfor ve sıcaklık kattığından bu renkler çok güzel kontrast oluşturur. Bu renk eşleşmesi özellikle ışık ve genişlik hissini artırmak isteyeceğiniz mekanlar da çok işe yarar.

Turkuaz Duvar Renkleri ile Yemek Odası Duvar Rengi Kombinasyonları

İlk duyduğunuzda kulağınıza hiç hoş gelmeyecek ancak gri ve sarı inanılmaz bir duvar rengi kombinasyonudur. Rahatlatıcı bir nötr ile sıcak bir renk tonunu bir araya getiren sarı ve gri kombinasyonu modern bir eşleştirme olacağından, mekanınıza canlılık ve hareket katacaktır. Stil sahibi bir görünüm için koyu kalay grisi ile soluk buğday sarısını seçebilir veya bir sıcaklık hissi yaratmak için yumuşak bir gri ile zengin hardal sarısını kombine edebilirsiniz.

Modern Oturma Odası Duvar Renkleri ile Duvar Boyası Renk Kombinasyonları

Kırmızı duvar rengi kombinasyonlarında en sık başvurulan ana renklerden biridir. Hele de koyu kırmızı, abartısız, sıcak nötrlerle bir arada kullanıldığında son derece çarpıcı bir renktir. Taş grisi, grimsi kahverengi ve kömür grisine fon olarak bir parça koyu kırmızı eklemeyi deneyin veya duvarlardan birini bu güzelim renge boyayarak bu rengi şovun yıldızı yapın. Lüks bir atmosfer oluşturmak için bu şova kadife veya ipek gibi yumuşak kumaşları entegre edin.

Birbirine Uyumlu Renkler ve Renk Kombinasyonları

Aşağıda yer alan foto galerimizde birbirinden şık diğer duvar rengi kombinasyonlarına göz atabilir, bu renklerin evlerinizde, yatak odalarınızda, salonlarınızda, mutfaklarınız da, antreleriniz nasıl duracağı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz…

İÇ DEKORASYONDA BİRBİRİNE UYUMLU EN GÜZEL DUVAR RENKLERİNDEN ÖRNEKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir