Evinizin Değerini Arttıran Duvar Renkleri

Trend Duvar Renkleri

Evimi Hangi Renge Boyamalıyım Salonlar İçin En Uygun Duvar Renkleri Koridor İçin Duvar Renkleri Oturma Odası İçin Boya Rengi gibi soru ve sorunlarla zihni meşgul olan okurlarımız için hem son moda boya renkleri, hem de duvar boya rengi önerileri ile huzurlarınızdayız…

Duvar Renginin Evin Değerine Etkisi

Bulunduğu konum, oda sayısı, genişlik, ekstralar, cephesi evlerin fiyatlarını en çok etkileyen ve en bilindik unsurlardır. Şimdilerde bu unsurlara bir yenisi daha eklendi. Bir Amerikan gayrimenkul şirketinin yaptığı analize göre evlerin duvar renkleri de ev fiyatlarını arttıran yada azaltan ögeler arasında yer alıyor. Peki bu araştırmaya göre evin değerini arttıran duvar renkleri hangileri… Haydi gelin oda oda şu renklere bir göz atalım…

Oturma Odası ve Salonlar İçin Duvar Renkleri

Oturma odaları ve salonlar evlerin en gözde mekanları olarak karşımıza çıkarken, bu alanlarda mavi rengin, açık mavi, turkuaz ve gümüş grisi gibi alt tonlarını kullanmak evlerin değerini düşüyormuş arkadaşlar. Hemen her tür dekorasyona uyum sağladığı için, kum beji ve açık bej gibi bej tonları ise evinizin değerinde 2000 Dolar kadar bir artış elde etmenizi sağlıyor. Burada “Salon Dekorasyonunda Kum Beji Duvar Renkleri” başlıklı makalemizi okuyarak yazı içerisinde ki görsellerden de ilham alabilirsiniz…

Yatak Odaları İçin Duvar Renkleri

Yatak odalarında pembe ve tonlarını kullanmak çok modaydı. Hatta modadan da öte artık bir kült haline gelmişti. Fakat bu tonların pabucu dama atılalı epey bir zaman oldu. Dolayısı ile yatak odalarınızda canlı pembeler kullanmanız evinizin müşterilerin gözündeki cazibesini yitirmesine neden olabiliyor. Gök mavisi, turkuaz ve camgöbeği gibi mavi tonları ise evinizin değerini fark edilir şekilde yükseltiyor.

Mutfak İçin Duvar Renkleri

Mutfak duvarlarında saman sarısı veya altın sarısı tonları evinizin değerinin ciddi şekilde düşmesine neden olurken, açık maviden griye uzanan bir renk seçimi yapmanız durumunda evin değeri 1500 ila 2000 Dolar arasında artıyor.

Banyolar İçin Duvar Renkleri

Banyolarda duvar boyası yerine genel olarak seramik ve fayans kullanılır. Burada fayans seramik seçimi yaparken evinizin değerini düşürmemek adına açık lila ve mavi tonlarından mümkün olduğunca uzak durmanız öneriliyor. Bu yüzden evinizin değerini yükseltmek için banyonuzda beyaz ve yumurta kabuğu gibi renkleri tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Yemek Odaları İçin Duvar Renkleri

Amerikan menşeili şirket yaptığı analiz sonucunda yemek odası duvarlarında mora dönük bir mavi olan arduvaz mavisi veya lacivert rengi kullanmanın o evin değerini 1800 Dolar civarında arttırdığı sonucuna varmış. Kiremit, kırmızı ve bakır tonları ise evin değerini düşüren renkler arasında gösteriliyor.

Ülkemizde ise yemek odası gibi bir kültür yok. Yemek masaları genel olarak salona konuşlandırılarak bir yemek alanı oluşturuluyor genel olarak. Bu durumda bu yemek alanını hem salondan ayırmak, hem de evinizin değerini arttırmak için arduvaz mavisi yada lacivert gibi bir renge boyayabilirsiniz….

Dış Cephe Duvar Renkleri

Binbirdekor.com editörlerine göre ev fiyatları konusunda duvar rengi ögelerinin en başında, eve dair ilk izlenimi oluşturan önemli bir faktör oluşundan mütevellit dış cephe duvar renkleri geliyor. Amerikan şirket araştırmasına göre eğer evinizin değerine değer katmak istiyorsanız dış cephenizde gri ve sütlü kahve karışımı gibi nötr renkler kullanmanız tavsiye edilirken, dış cepheleriniz de kahverengi ve tonlarından kesinlikle uzak durmanız öneriliyor.

Dış Kapı Renkleri

Dış cepheleri görsel anlamda etkileyen en önemli unsurlardan biri de dış kapılardır ki dış kapılar, dış cephelerden sonra  müşterinizi ilk karşılayan unsur olduğunu hatırlarsak, antrasit, gri, siyah ve lacivert gibi klasik ve asil renkleri tercih etmenizin etkileyici bir giriş yapmak adına elinizi güçlendireceğini söylemek mümkün…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir