Çok Sevimli Boy Ölçer Boy Cetveli Modelleri

Dekoratif Büyüme Tabloları

Her ne kadar bebek yada çocuk odası dekorasyonu için dekoratif bir obje olarak düşünülseler de aslında boy cetvelleri yada boy ölçerler veya büyüme tabloları (İnternet’te böyle bir kaç isimle birden adlandırıldığından hepsini kullanmak istedim bu konuda arama yapan okurlarımız için.) hayati önem taşıyan bir misyona sahiptirler. Evet yeni tasarımları ile duvarlarda çok şık durmalarının yanında asli görevleri çocuklarının gelişimini düzenli olarak takip etmenize yardımcı olmaktır. Çocuğun olması gerektiği gibi uzamasını veya uzamamasını yada aşırı uzamasını düzenli olarak kontrol etmenizi sağlayan bu ürünler, önemli sağlık sorunları yada gelişim problemleri ile ilgili olarak bir nevi erken teşhis olanağını yakalamanızı da sağlarlar.

Boy Ölçer Cetveli

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu boy ölçerler sağlık açısından önemli bir göreve sahiptirler. Ancak kanaatimce sadece sağlık yada dekorasyon da değil tüm görevleri. Biraz duygusal bir insan olduğumdan bunlara yaşanmışlık misyonunu da yüklerim ben. Evet boy cetvelleri çocuklarımızın ve bizim anılarıdır aslında.

Boy Ölçerler Hatıradır

Mesela şu sıralar  bu boy cetvelleri üzerinden çocuklarınızı boy uzamasını aylık yada yıllık bazlarda düzenli olarak takip ediyorsanız her ölçümde cetvelin üzerine tarihi not düşün. Bir gün büyüyüp kocaman bir adam yada genç bir hanım olduğunda onlar için güzel bir hatıra, sizin için se tuhaf gözyaşları olacaktır bu cetveller…

Anılarınız Boy Cetvellerinde

Gözyaşlarının nedeni algılayamayan arkadaşlar için hemen bir açıklama yapayım. Efendim çocukların en sevimli, en güzel zamanları bilindiği üzere, ilk yaşlarıdır, 1-2-3-4 gibi. Bu yaşlardın o garip, sevimli hallerin bir daha geri gelemeyecek olması beni her daim üzmüştür. Bu küçüklük fotoğraflarına bakarken bile gözlerim dolar.

Dekoratif Boy Cetvelleri

Açıkçası ben onların büyümesinden yana değilim, çünkü bu halde hakikaten çok sevimliler… Dilleri yarım yamalak, yürüyüşleri paytak paytak, yiyesi geliyor insanın bir lokmada. Elleri ayakları büyüdüğünde, sesleri çatallaşmaya başladığında çirkinleşmeye de başlıyorlar…

,

Çocuk Odası Büyüme Tabloları

Hem büyüdüklerinde sıkıntıları da büyümüyor mu 🙂 Ancak doğanın kanunu engelleyemeyiz ve her ne kadar istemesek de büyümelerini, sağlıklı büyümeleri için elimizden geleni yaparız. Boylarını, kilolarını  hatta kafa çaplarını bile düzenli olarak ölçtürürüz.

Keşke Hiç Büyümeseler

Onlarda büyümeye pek meraklıdır, kendilerini düzenli olarak kontrol ederler, ”Anne ben artık şuraya yetişiyorum” gibi cümleler kurmaya başlarlar ki bu da tehlike sinyalidir. Zira yetişebildiği her yer potansiyel kırıp dökme ve kendine zarar verme alanıdır.

Boy Cetveli Örnekleri

Dolayısı ile ben odasına bir büyüme tablosu yapıştırdım ve artık kendi boyunun kontrolünü başka ve tehlikeli yerlerde değil, burada yapmasını söyledim ve buda onun pek hoşuna gitti. Sizlere de tavsiyem paragraf aralarında görsellerini beğenilerinize sunduğum bu sevimli büyüme tablolarından bir tane edinmeniz.

Boy Cetveli Boy Ölçer Fiyatları

Hem yaşanmışlıklar, hem dekorasyon ve hem de en önemlisi sağlık açısından odasına ekleyeceğiniz bu ürünleri İnternet’te bir çok mağazada bulabilirsiniz. Fiyatları ise seçeceğiniz modele göre 30 TL ile 90 TL aralığında değişiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir