Çok Beğeneceğiniz İki Katlı Müstakil Ev Projeleri

Müstakil Ev Hayali

Bu sayfada olan bir çok okurumuzun hayalidir muhtemelen müstakil evler. İtiraf etmek gerekirse bu sayfada olan şehirlilerden kimin hoşuna gitmedi ki iki katlı köy evi modelleri. Kimler aramadı Google üzerinden iki katlı betonarme ev modelleri ve planları yada kimseye bağlı olmadan, ufakta bir bahçesi, kendine ait terasları olan 2+1 müstakil ev planları dahilinde tek katlı betonarme ev projeleri

Kimler girdi bu sayfamıza günümüzün modası olan havuzlu rezidanslara inat müstakil ev modelleri ve fiyatları veya bahçeli ev modelleri ve planları ile sorgu yaparak… Hanginiz hayal kurmadı en güzel bahçeli ev modelleri hakkında…

Rezidanslara İnat

Günümüzün rezidans kültürüne inat müstakil tek katlı ev yada yine müstakil iki katlı ev anlayışı bir çok ülke insanının hayatına etki ediyor. Ortak yaşamın, insan karakterlerinin çok değişken olduğu, bir anlamda komün hayatın yaşandığı siteler, rezidanslardan kaçmak, kimseyle muhatap olmak istemeyen, daha bağımsız yaşamak isteyen insanların hayallerini süslüyor.

Site Yaşam Koşulları

Aslında çok bloklu lüks siteler yada devasa rezidanslar da yaşayan insanlara baktığınızda insanların pek de mutlu olmadıklarını görüyorsunuz, zira para babası yada amiyane tabirle sonradan görme bir çok insanın bu tip dairelere hücum ettiklerini görüyoruz. Bu bahsettiğimiz insanlarda ise nobranlık tamamen iç güdüsel, zira hiç bir şekilde site kurallarına uymuyorlar.

Site Kurallarına ve Çevreye Saygı

Örneğin arabalarını sizin park yerinize tecavüz edecek şekilde park ediyorlar. Hatta park yeri ile alakasız yerlere park eden parantez içerisinde “öküzlerin” bile olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Alkol alıp geldikten sonra asansöre istifra eden mi dersiniz, havuza dışkılayan mı dersiniz, üst balkondan aşağı sofra bezi çırpan, sigara izmariti, kulak çöpü atan mı dersiniz…

Öküzlerden Özür Diliyoruz

Kısacası biz binbirdekor.com editörleri olarak bunları ÖKÜZ olarak tabir ediyoruz. Çünkü herhangi bir öküz de bu eylemlerden farklı bir faaliyette bulunmuyor. Evet sonuçta bir öküz kullandığı kulak çöpünü balkonunuza atmıyor olabilir ama herhangi bir göle dışkılayabiliyor 🙂 Eğer bunları normal hareketler olarak kabul eden ve bu sayfada olan okurlarımız var ise çıkabilirler zira onlardan özür dilemiyoruz 🙂 Sadece bu insanlar ile kıyasladığımızdan dolayı “Öküz”lerden özür dileyebiliriz 🙁

İki Katlı Müstakil Ev Anlayışı

Tepkimiz biraz aşırıya kaçmış olabilir, ancak bu tür ortak hayatların sürüldüğü sitelerde ki bir çok okurumuzun sorunlarını dile getirdiğimizi düşünüyoruz. Gelelim bu hayattan kurtulmak isteyenler için müstakil ev olayına… İki katlı müstakil ev denildiğinde insanların aklına direkt olarak iki ayrı dairenin yer aldığı müstakil evler geliyor. Bu bağlamda iki katlı müstakil evleri ikiye ayırmak gerekiyor. Bunlardan ilki akrabaların, anne baba yada evlatların bir arada oturduğu iki ayrı dairenin yer aldığı iki katlı ama herhangi bir siteye bağımlı olmayan evler.

İki Katlı Müstakil Dubleks Evler

İkinci alternatif ise sadece bir ailenin yaşadığı fakat iki katlı halk arasında dubleks olarak nitelendiren, Avrupa’da ise Duplex Hause olarak adlandırılan müstakil evler. Aslında bu tip evlere daha önce “Çok Şirin İki Katlı Müstakil Ev Örnekleri” başlıklı makalemizde değinmiştik. Eğer bu tip güze bir hayal kuruyorsanız o evlere de mutlaka göz atmanızı öneririz.

Standart Dubleks Ev Projeleri

Dubleks ev olarak adlandırdığımız bu tip evlerde genel tasarım, antrenin yer aldığı alt kat, salon, mutfak ve tuvalletten meydana gelir. Antrede görülen ve üst kata çıkan merdivenin altında oluşan merdiven boşluğu da ekstra bir alan yaratır.

Müstakil Dubleks Ev Tasarımı

Üst katta ise iki yatak odası ve ebeveyn banyosu bulunur. Evin genel alanına göre yatak odası sayısı 3 yada 4 ‘ de çıkabildiği gibi mimari yapısına göre balkon yerine alt kata oturan ekstra bir teras bile bulunabilir. Normal bir iki katlı müstakil dubleks evin projesi budur.

Bu Projelere Göz Atmadan Müstakil Ev Yaptırmayın !..

Fakat hemen alt tarafta yer alan foto galerimiz içerisinde ki örneklerde daha farklı dubleks ev projelerini sizlerle anlatımlı olarak paylaşıyor, beğeni ve bilgilerinize sunuyoruz. Eğer şehirden birazcık uzak, sessiz sedasız bir alanda, kendinize özel bir ev yaptırmak gibi bir niyetiniz var ise bu projelere mutlaka göz atmanızı öneririz.

Çok Güzel İki Katlı Müstakil Ev Projeleri

 

“Çok Beğeneceğiniz İki Katlı Müstakil Ev Projeleri” Konusunda 11 Yorum Var

  1. Sokmayın kardeşim sizde suriyeli sitenize. Yasaklayın. Benim yazlıkta yabancılara kesinlikle ev kiralamak yasak mesela.

  2. Bu tür sitelerde oturanlar genelde sonradan görmeler yada parayı tomarla bulanlar. Herkesi kendi hizmetçileri zannettiklerinden her şeyi yapmakta haklı hissediyorlar. Ben yaparım parasını verir temizletirim. Yada çuvalla aydat ödüyorum , pisliğimi temizlesinler gibi düşünüyorlar.

  3. Bende böyle bir sitede oturuyorum hiç bir sorun yokdu ama suriyelilerin istilasına uğradı site. Hepsinde 5 – 10 ar tane çocuk var. Havuza da pislediler. asansörede kustular. Şimdi 6 senedir canım evimden taşınmak istiyorum. Ne olacak halimiz böyle anlamadım ki

  4. Bunlar müstakil ev değil bildiğin vila. Güç yetermi bunları yaptırmaya hele de istanbulda. Mecbur apartmanda oturacaz.

  5. Adeta duygularımıza tercüman olmuş binbirdekor. Bu tip canım siteler ”kroyum ama para bende” diyen hayvanlarla dolu. Bizim sitedede havuza pisledi bu hayvanlar. O günden sonra müstakil eve geçmeyi düşünüyorum ciddi ciddi?

  6. Ağzına sağlık admin. O tür lüks sitelerde de var bu tür hayvanlar.. en güzeli müstakil evler. Tek başına kralsın.

  7. Düşüncelerinize sonuna kadar katılıyorum admin. Çok lüks bir sitede oturuyorum. Ama harbi Öküzlerle yaşıyorum. Satıp savıp müstakil bir ev alacam.

    1. Allah kurtarsın 🙂 Ama sevdiğiniz evden kaçmak zorunda kalmadan bu hayvanları ehlileştirmeye çalışmanızı öneririz. Eğer ehlileşmiyorlarsa itlaf ekibine haber verin 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir