25 En İyi Özel Tasarım Modern Ranza Modelleri 2021

Değişik Ranza Modelleri Binbirdekor’da

Ranza modelleri hakkında detaylı araştırmalar yapmaya devam ediyoruz arkadaşlar. Daha önce ülkemizin lider mobilya markaları Bellona ranza modelleri ve İstikbal ranza modelleri ve fiyatları başlıkları altında sayfalarımıza konuk olmuştu. Ayrıca sadece bebek, çocuk ve genç odası üreten dünyaca ünlü markamız Çilek ranza modelleri de editörlerimiz tarafından detaylı olarak incelenmişti. Tabi çok tutulan Ikea ranza modelleri de unutulmadı. Ayrıca tasarımlarına göre değişik ranzalar, dolaplı ranza modelleri ve 3 lü Ranza Modelleri ve Fiyatları şeklinde bilgi ve beğenilerinize sunulmuştu. Bu sayfamızda ise son derece yeni ve özgün ranza tasarımları ile huzurlarınızdayız. Eğer piyasada ki standart ürünlerden hoşlanmıyorsanız ve özel tasarım ranza yaptırmak gibi bir niyetiniz var ise burada göreceğiniz ranzalardan ilham alabilirsiniz.

Dar Odalar İçin Ranza Modelleri

İki veya daha fazla çocuklu olup, 2+1 gibi küçük apartman dairelerinde oturan aileler için çok idealdir bu fonksiyonel ve çift katlı ranzalar. Uzun yıllardan bu yana da kullanılırlar. Tabi bizim zamanımızın ranzaları genellikle demir profilden oluştuğundan pek konforlu sayılmazlardı. En azından gıcırtıları nedeni ile sabaha kadar yatırmazdı. Bu demir ranzaları kullanan yaşlardaki okuyucularımız hatırlarlar mutlaka 🙂

Modern Ranza Tasarımları

Birde o eski demir ranzalar, askeriye, yurt ve kreş gibi toplu, bir arada yaşanılması zorunlu olan kurumlarda çok kullanılırdı. Tabi o tür kurumların bazılarında şu anda da muhtemelen o ranzalar kullanılıyorlardır. Tabi daha modernize edilmiş bir şekildedir. En azından öyle umuyoruz 🙂 Kredi ve yurtlar kurumu öğrenci yurtlarında ise ranzalı sistemden vazgeçilmiş efendim. Eee şu korona yada diğer adı ile Covid-19 virüsü sırasında modern yurtlarımız bir çok insanı karantinada tuttuğu sıralar televizyonda izlerken, öyle ranza falan olayına rastlamadık.

Yeni Ranza Tasarımları

Evetranza konumuz biraz dağıldı, dünyanın canına okuyan Korona’ya kadar uzandık. Dolayısı ile şimdi gelelim konumuza… Efendim ranzalarda tıpkı öğrenci yurtlarımız gibi modernize edildi. Artık gıcırdayan, gerekli gereksiz sallanan, konfor fukarası 🙂 o demir ranzalar olumlu bir evrim geçirip daha konforlu, daha işlevsel ve daha şık bir hale geldiler.

Üçlü ve Dörtlü Ranza Modelleri

Hatta artık sadece iki kişilik değil, üç hatta dört kişilik bile olabiliyorlar. Böylelikle sadece 2 çocuklu aileler için değil daha fazla çocuk sayısına sahip, yada yatılı misafiri eksik olmayan evler için de son derece ideal bir fonksiyonel mobilya haline geldiler. Dolayısı ile bir çok insan bilindik markalara ait bilindik ranzaları satın almak yerine İnternet yada çeşitli mobilya dekorasyon dergilerinden araştırarak bu tür özel tasarım ranzalar yaptırmayı tercih ediyor. Dörtlü yada üçlü ranza modellerinin yanı sıra çalışma masalı yada dolaplı ranza modelleri de sıklıkla görülüyor artık piyasada.

,

Farklı Ranza Modelleri Tasarımları

Adeta oda içerisinde ayrı bir oda gibi duran bu dekoratif yataklarda yatmak eskisine nazaran oldukça keyifli.Üstelik son derece de kullanışlılar. Az yer kaplayıp çok iş yapıyorlar. Dolayısı ile bir zamanlar mecburiyetten tercih edilen ranzalar, hemen alt tarafta foto galerimiz içerisinde beğenilerinize sunduğumuz yeni tasarımları ile en çok tercih edilen gözde mobilyalar arasına giriyorlar. Bu sayfada olduğunuza göre sizde böyle sıradışı bir ranza arıyorsunuz eğer tahminimiz doğru ise sonradan pişman olmamak adına bu ranza modellerine mutlaka göz atmanızı öneririz.

Çok Değişik Ranza Tasarımlarından Örnekler  

Burada gördüğünüz ranza modellerinden daha fazlasına göz atmak ve ikili, üçlü yada çalışma masalı modern ranza tasarımlarını incelemek, fiyatları hakkında bilgi almak adına bu adresi de ziyaret etmenizi öneririz.

“25 En İyi Özel Tasarım Modern Ranza Modelleri 2021” Konusunda 8 Yorum Var

    1. Merhaba Furkan… Burada görsellerini gördüğün ranzalar Avrupalı tasarımcılara ait ve mekanlara özel konseptler. Yani ülkemizde herhangi bir firma tarafından satılan ürünler değil. Ancak böyle bir ranzaya sahip olmak istiyorsan, maharetli bir marangoza bu fotoğrafı gösterip aynısını yaptırmanı tavsiye ederim. Bu yöntem sana ve evine özel bir ürün ortaya çıkarmakla kalmayacak maddi anlamdada sana bir avantaj sağlayacaktır.

    1. Merhabalar Murat, öncelikle ilgin için teşekkür ederim. Bu ranza modelleri her hangi bir markaya ait ürünler değil, profesyonel iç mimarlar tarafından oda yapısına göre tasarlanan ve özel olarak yaptırılan ürünlerdir. Siz de usta bir marangoza sitemizde görselleri örnek göstererek bu ürünü tedarik edebilirsiniz. Umarım yardımcı olabilmişimdir, Sağlıklı günler…

  1. odayı iki ayrı odaya ayıra bir ranza dekoru arıyorum kızım ve oğlum için. yardımcı olursanız sevinirim…

    1. Sizin için yaptığım araştırmalarsonunda bu tip bir ürüne ülkemizde her hangi bir markada malesef rastlayamadım. Ancak size maharetli bir marangozda yardım almanızı tavsiye edebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir