Balkonunuzu İçeri Alacaksanız bunlara dikkat edin

Küçük evleri genişletmenin en basit ve en bilindik yolu balkonları PVC ile içeri almaktır sanırım. Bu yöntemde genellikle kullanılmayan balkonlar halk arasında pen olarak tanınan malzeme ile kapatılarak mutfak veya odalarla birleştirilirler. Etkili bir genişletme metodudur, ancak aklınızdan bu tür bir ev genişletme yöntemi geçiyor ise binbirdekor.com olarak size vereceğimiz önemli tavsiyelere mutlaka göz atmanızı öneriririz.  

 

– PVC de olsa pencereler ve cam balkon kaplama, evinizde ısı kaybına yol açan faktörlerdendir. Bu yüzden mecbur kalmazsanız balkon kapısının bulunduğu iç duvarı yıktırmayın.
– Balkonun iç duvarının kırılarak tamamen içeriye dahil olması nem ve terlemeyi getirir. Çünkü balkonunuz dışarda kalması için dizayn edilmiştir. Bu yüzden gerekli yalıtımları yapılmamıştır. Böyle bir durumda yeni bir fayans yaptıracaksanız alt kısmı boş olan balkonunuz için artık özel bir uygulama yapmanız gerekecek. Çatlamaması için fayanslarınızın dış mekan fayansı ve kaliteli olması gerekir. Ayrıca dış mekanlar için üretilmiş flex bir yapıştırıcı kullanmanız gerekiyor. Derz dolgularınız da silikonlu (flex) olmalıdır. (Fayanslar yapıştırılmadan önce zemine su izolasyon malzemesi uygulanması en iyisidir.) İç balkon duvarını da kırdırıp eve dahil eden bazı ev sahipleri balkonunu kapattıktan 1 kış sonra balkon duvarı çevresine ve altına dışardan ısı yalıtım plakaları uygulatmak zorunda kalıyor. Uygulama binanın dış cephesine yapıldığından köpük uygulamasından sonra file, sıva, astar yapılması ve binanın dış cephe boyasına uygun bir renkte tekrar boyanması gerekecek.
– Her zaman nem almaya müsait, kapattırılmış balkonda masa, sandalye gibi mobilyalar sürekli  bulunacaksa ahşap yerine pvc olabilir.
– Kuzey cepheye bakan duvarlarınızda terleme ve nem varsa büyük ihtimâlle kapatacağınız balkonda da yine nem sorunu yaşarsınız.
Aynı binada balkonunu kapatan komşularınıza terleme olup olmadığını sorarak fikir alabilirsiniz. Ayrıca kapatacağınız balkonun altındaki balkonu daha önceden komşunuz kapattıysa şanslısınız. Isı izolasyonu ve terleme sorununuz büyük ölçüde çözülmüş demektir.

Bir önceki yazımız olan Laminant Parke Alırken bunlara dikkat edin !.. başlıklı makalemizde en iyi laminat parke hangisi, laminat parke hakkında bilgi ve laminat parke seçimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Ütopik çalışma alanları

Kendinizi size ilham veren şeylerle çevreleyen ütopik ve çılgın bir ortamda çalışırken düşünün, sanırım yaratıcılığınız tavan yapacaktır... Tıpkı Japon çizgi...

Kapat