Osmanlı Tarzı Mobilya Modelleri Çok Moda

Ottoman Style Mobilyalar

Son zamanlarda dekorasyon dünyasında çok sert esen modernizm rüzgarı yavaş yavaş yerini klasik tarza bırakıyor gibi fark ettiniz mi ? Özellikle salonlarda dömi klasik mobilya modelleri sıklıkla kullanılmaya başlandı. Yarı klasik koltuk takımları yada modern klasik koltuk takımları salonlarda boy gösterirken, klasik mobilya yatak odası modelleri de yatak odalarının yeni tercihi olarak karşımıza çıkıyor. Tabi Osmanlı tarzı mobilyalarda bahsi geçen bu yarı klasik mobilyalar ile birlikte hayatımıza giriyor. Sanki unuttuğumuz Osmanlı’nın zarif zevklerini, inanılmaz dekorasyon anlayışını yeniden keşfediyoruz.

Şark Köşeleri Bile Moda Oldu

Bırakın bu klasik mobilyalar, artık şark köşeleri bile pek bir tutuluyor. Salon şark köşesi tasarımları biraz daha yumuşatılarak modern şark köşesi şeklini alarak en güzel şark köşesi modelleri oluşturuluyor. Kısacası konu girişinde bahsettiğimiz modern rüzgarlar ne gariptir ki yerini bir önce ki yüzyılda sona eren Osmanlı tarzına bırakıyor.

Muhteşem Osmanlı Tarzı Mobilyalar

Tabi bu durumda tarihi TV dizilerinin de etkisi yok değil hani. Özellikle bundan baş rolünde Halit Ergenç’in hakikaten süper bir performans sergilediği ve milyonları 3 yıl boyunca ekran başına kilitlemiş olan Muhteşem Yüzyıl dizisi dekorasyon ve mobilyada Osmanlı tarzına popülarite kazandıran en önemli etkenlerden biri oldu. Aslında bu güzel bir olay fakat nihayetinde atalarımızın yaşayış biçimlerini, evlerini, sosyal hayatlarını bir diziden öğrenmek ve sırf orada ki estetik objelerin ilgi çekiciliğinden dolayı bu koskoca tarihe ilgi duymak da bir o kadar acı değil mi ?..

Osmanlı Mobilya Modelleri Yeni Trend

Neyse efendim, Muhteşem Yüzyıl uzun bir zaman önceydi tabi fakat oldukça farklı mobilyalara ev sahipliği yapan İstanbul Mobilya Fuarı (İMOB) dahilinde mobilya üreticileri ve firma yetkilileri de yeni mobilya trendlerinde yine Osmanlı motifli mobilyalarla sıklıkla karşılaşacağımız yönünde ortak fikirdeler.

Yeni Mobilya Trendleri Ottoman Style

Bu tarzdan hoşlanmayabilirsiniz, tercihiniz modern mobilya tasarımlarından yana da olabilir. Fakat henüz girdiğimiz yeni yılda da tıpkı geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Osmanlı’nın şaşalı, ancak bir o kadar da zarif mobilyaları yine evlerimizin baş köşesinde yer alacak. Bu nedenle eğer evinizde bir salonunuz var ise en azından bu salonda bu tarzı deneyebilirsiniz. Bunun yanında yatak odaları için de hakikaten son derece estetik takımlarda var Osmanlı tarzları arasında.

Osmanlı Tarzı Mobilya Tasarımları

Bu önerimizi düşünmek isterseniz ve salonlarınızda, yatak odalarınızda Osmanlı esintilerini hissetmek niyetinde iseniz, sağlam bir ilham kaynağı olacağını düşündüğümüz ve alt tarafta yer alan foto galerimizde beğeninize sunduğumuz Osmanlı motifli mobilyalara mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz. Emin olun burada ki mobilyaları görünce tarz değişikliği bile düşünebilirsiniz.

Osmanlı Tarzı Mobilya Modelleri

osmanlı tarzı yatak odaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir