Küçük Evler İçin Mucize Mobilya Tasarımı

Küçük Evler İçin Kullanışlı Mobilyalar

Daha önce 1+1 küçük ev dekorasyonu ve 2+1 küçük ev dekorasyonu gibi konularla küçük ev dekorasyonu hakkında sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Sizlere ilham verebilmek adına çeşitli küçük evler için dekorasyon örnekleri sunduk. Bunun yanında sadece dekorasyon değil, küçük evler için özel mobilyalar hakkında da farklı örnekleri beğeni ve bilgilerinize sunduk. Fakat aslına bakarsanız küçük ev mobilya çözümleri ile ne kadar örnek ve bilgi versek de az, zira her geçen gün bu konu da daha farklı, daha yaratıcı fikirler ortaya atılıyor. Teknolojinin de ilerlemesi ile dar alanda mucize mobilyalar daha değişik boyutlara geçiyor. Tıpkı şimdi inceleyeceğimiz küçük ev için mobilya daha doğrusu küçük ev özel mobilya tasarımı gibi…

Küçük Ev Dizaynı Nasıl Olmalı ?

Türk halkı olarak geniş, en az 130 metrekare evlerde yaşamaya alıştık elbette. Ancak Avrupa da insanlar yıllardır sadece 40-45 metrekare evlerde yaşıyorlar. Üstelik bizim o koskocaman evlerde bulamadığımız, yaşayamadığımız konforu ve ergonomiyide bizden daha iyi yaşıyorlar. Peki nasıl oluyor da bizim evlerimizin neredeyse dörtte bir oranında alanına sahip, mini minnacık evlerde bizlerden daha konforlu yaşıyorlar. İşte bu sorunun cevabı bu sayfada arkadaşlar.

Küçük Ev Mobilya Tasarımları

Manhattan da bulunan bu daire, uzun ince bir yapıya sahip ve sadece 45 metrekare. Evet sadece sizin salonunuz kadar 🙂 Öyle koca koca yemek odası, yatak odası veya oturma gruplarını bu eve sokmanız mümkün değil. Dolayısı ile bu evde ki her şey fonksiyonel olmak zorunda. Yani bir mobilya en az iki işlevi bir arada yerine getirmek zorunda…

Küçük Daire İçin Özel Mobilya

Biz Türk halkı için yaşanılmaz olan bu dairenin sahibi Eric Schneider da evi daha yaşanabilir bir hale getirmek için profesyonel bir yardım almaya karar vermiş ve New York merkezli bir tasarım firmasına baş vurmuş.

Küçük Evler İçin Fonksiyonel Mobilyalar En İyisi

Evi ölçüp biçen, bu konuda epey bir kafa yoran bu tasarım firması all-in-one bir gardırop tasarlamaya karar vermiş. All-in-one derken, bir kaç işi bir arada yapan bir gardıroptan bahsediyoruz arkadaşlar.

Küçük Evler İçin Gardırop

Yemek masası, çalışma masası, kitaplık ve kocaman bir yatağı bu gardırop içine yerleştirmeyi başaran firma, dolabın rengini de bilindik mobilya renklerinden farklı olarak koyu mavi tonunda belirlemiş.

Dar Evlere Fonksiyonel Mobilya Tasarımları

İşin güzel tarafı da olması gerektiği gibi bu mobilyaların sadece kullanılacağı zaman ortaya çıkıyor olmaları. Diğer zamanlarda sadece bir gardırop gibi gözüken bu ilginç mobilya eve geniş bir görüntü kazandırırken, ev sahibi Eric Schneider bu harika fikir ile evini sadece genişletmekle kalmamış, aynı zamanda şık ve dekoratif bir görünümde elde etmiş.

Küçük Ev Mobilya Önerileri

Paragraf aralarında da gördüğünüz üzere bizler en az 130 metrekare evlerimizi zor dizayn ederken adam 45 metrekarede harikalar yaratmış. Bu ufacık daire de bu ufacık alanda bu mobilya mucizevi bir şey olmuş.

Umarız 2+1 100 m² dairesinin çok küçük olduğundan şikayetçi olan takipçilerimize bu mobilya tasarımı ilham kaynağı olur… Mesela bu tasarımı ele alarak işinde mahir herhangi bir marangoza farklı bir örnek yaptırabilirsiniz.

Böylelikle o küçük daire de koskocaman mobilyalar ile ne kadar alan kaybettiğinizin de farkına varabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir