EVİNİZİ GÜZELLEŞTİRECEK EKONOMİK ÖNERİLER

Uygun bütçe ile evimi nasıl dekore ederim. Tebdil-i mekanda ferahlık vardır. Bu nedenle aylardır, belkide yıllardır yerlerini değiştirmediğiniz eşyalarınızı yeniden dizayn etmek, hem  oldukça zevkli, hem de bedelsizdir. Sıkıldıysanız mobilyalarınızın yerlerini değiştirin.
Bir fincan veya çorba kasesine çalışma odanızda veya farklı bir alanda değişik bir işlev yükleyebilirsiniz. Böylece takımı kırılan ve tek kalan bir mutfak eşyasını  atmaktan kurtulmuş olursunuz.
Saten bir kurdele ve bir yapıştırıcı ile el emeği bir abajur başlığı ya da perdelerinize fiyonklar yapabilirsiniz. Sabitlemek için üstünden sıcak ütüyle geçmeniz yeterli olacaktır.
Kullanmadığınız ama desenini beğendiğiniz bir yatak örtüsünden perde dikebilirsiniz. Örtü pencere ölçünüze kısa gelirse, dikey olarak ikiye kestiğiniz perdenin kenarlarına uygun renklerde farklı kumaştan bitiş bantları geçirin. Rustik askı borularına klipsleyin.


Duvar kağıtları yeniden moda oldu. Sadece yatağın yaslandığı duvarı veya şömine davarını kağıtla kaplamak, odanızda bir odak noktası yaratmanıza yardımcı olacaktır.
Kapı ve pencere pervazlarını parlak beyaza boyamayı deneyin. Odanız olduğundan daha geniş görünecektir.
Kumaş satan mağazalardan alacağınız birer metrelik kumaşlarla dekoratif yastık örtüleri, runnerlar dikebilirsiniz. Dilerseniz yatak ölçünüzde kestireceğiniz suntayı kaplayarak kendi yatak başınızı bile tasarlayabilirsiniz. Özel efektler için grafik desenler tercih edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir