Evde Spor Salonu…

Masa başında geçirilen onca saatin ardından artan kilolarımız, hareketsizlikten bozulan iskelet yapılarımız için spor şart… Ancak zaten azıcık kalan zamanızı spor salonlarında değilde evlerimizde TV’lerimizin karşısında dizilerimizi izleyerek geçirmek bizi spor kadar tatmin ediyor. Eğer gerçekten spor yapmak istiyor, ama aynı zaman da evimizin sıcacık ortamında dizilerimizide kaçırmak istemiyorsak, evimizde bir spor odası yaratmak oldukça akıllıca ve de sağlıklı bir fikir olacaktır…
Spor yapmak isteyen insanlar  spor salonları ile sınırlı kalamaz. Her gün kalkıp dışarı çıkmak ya da bunun için hayatı boyunca sürekli ödeme yapmak yerine ev konforunda spor yapmak daha kolay geliyor. Madem ki gününüzün belirli bir bölümü spora ayırdığınız bir köşe de geçecek öyle ise bu bölümde dekoratif olmalı. Zaten modern ev, kat ya da villa gibi yapılarda mutlaka bir spor odası yapılıyor. Sportif dekorasyonlar konusunda sadece spor aletleri ya da spora ait zeminler üzerinde sabit kalınmamalı. Tam bir donanım ve dekorasyon yaratıldığında hem ev hayatından hem de sportif yaşamdan daha fazla verim alınabilir.
Spor yaparken sıkılmamak ve sporu daha eğlenceli bir hale getirmek için enerji verici bir dekorasyon uygulanabilir. Bunun için dünyanın dört bir köşesinde kullanılan çeşitli felsefe ya da fikirler de denenebilir. Yapılan spor çeşidi ne olursa olsun farklı yaklaşımlarla modern ve sıra dışı spor salonları ortaya çıkacaktır. Örneğin kilo sorunu olan insanların yaptığı aktiviteler zayıflamaya yönelik olmalıdır. Duvarlarda büyük ebatlı ya da sık aralıklarla döşenmiş aynalar kullanılmalı.
Çeşitli spor aletlerini kullanırken odadaki hiçbir şey insanın üzerine doğru geliyormuş gibi hissetmemeli. Mesela; yürüyüş bantlarının karşısında TV gibi görsel üniteler olabilir ya da spor odalarında büyük cam duvarlar kullanılabilir. Aslında burada önerilmek istenen etrafınızdaki her detayda yardım almak. Sadece görselliğe hitap etmeyen bu seçimler amaca yönelik çalışmalarda oldukça faydalı olabilir.

Evde Spor Salonu… Galerisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir