Duvar Tabaklarıyla Yapılmış Manzaralar

Duvar Tabakları ile İlginç Dekorasyon

Duvar tabak dekorasyonu çok sevdiğim konuların başında geldiği için belki bu konu da daha önce bir kaç farklı makale yayınlamıştım arkadaşlar. Binbirdekor.com’un daimi takipçileri bilirler, Duvar tabakları ile Dekorasyon hakkında yayınladığım Güral Porselen’in Duvar Tabağı Seti koleksiyonu mesela çok güzeldi. Neler yoktu ki bu tabakalarda, laleler, güller, sümbüller, karanfiller. Ayrıca Osmanlı’nın unutulmaya yüz tutmuş, Zencirek, Kündekari, Çintemani gibi zarif desenleri… Tabi dekoratif duvar tabağı modelleri sergim sadece o tabaklarla sınırlı kalmadı. Daha çok alaturka dekorasyon tarzlarına hitab eden o tabakların yanında, modern dekorasyon tarzlarından hoşlananları da unutmadım ve Hasır Duvar Tabakları ile Afrika tabakları gibi çeşitli örnekler de sundum.

Duvara Tabak Yapıştırma Tutkusu

Elbette tabaklarla duvar dekorasyonu son zamanların trend uygulamalarından biri ve sadece yukarıda bahsettiğim Porselen Tabak Duvar Süsü modelleri ve incelediğim diğer ürünlerle sınırlı değil. Dolayısı ile bende araştırmalarıma büyük bir iştah ve zevkle devam ediyorum. Bunun en güzel kanıtı ise şimdi sizlerle paylaşacağım tasarımlar olacaktır.

Duvar Tabak Dekorasyonunda Yaratıcı Fikirler

Söz konusu duvar dekorasyonu olunca böyle orijinal, sıradışı ve özgün fikirlere bayılıyorum. Bu tip çarpıcı dekorasyon fikirleri beni heyecanlandırıyor ve gelenekselden moderne uzanan böyle yenilikçi tarzları burada bir an önce sizlerle paylaşmak istiyorum. Tıpkı Molly Hatch tarafından tasarlanan ve derin anlamlar taşıyan bu duvar tabakları gibi.

Tabaklarla Duvar Süsleme

Paragraf aralarında gördüğünüz tasarımlar, bir ressam ve bir organik süt çiftçisinin kızı olan Molly Hatch tarafından tasarlanmış. Kariyerine stüdyo çömlekçi olarak başlayan ve bilindik sofra takımlarını ev dekorasyon ürünlerine dönüştürmekle işe başlayan sanatçı, tasarımcı ve seramikçi, ilk sofra koleksiyonunu 2010 yılında ev stüdyosundan sergilemiş.

Süs Duvar Tabakları

Modern tarzları 18. yüzyıl estetiği ile harmanlayarak çeşitli yaşam tarzı ürünlerine dönüştürüp, hızlı bir şekilde hatırı sayılır ve sadık bir takipçi sayısına ulaşan Molly Hatch bugün, Amerika’nın en kalabalık eyaletlerinden biri olan Massachusetts ve İtalya’daki Toskana bölgesinin başkenti olan Floransa’daki stüdyolarında çalışmalarına devam ederken, koleksiyonları markanın dünya çapındaki perakendecileri ile alıcılara ulaşıyor. 

Seramik Duvar Tabakları ile Muhteşem Sanat

Günbegün sanatını geliştirmeyi sürdüren Molly Hatch’in son eserlerinden birisi ise bu sayfamıza konuk olan ve her biri ayrı resimlerle süslenmiş ancak bir araya geldiğinde bir bütünü, büyüleyici bir manzarayı oluşturan duvar tabakları. Her birine farklı bir emek harcayıp, ardından adeta puzzle gibi birleştirerek oldukça etkileyici bir duvar aksesuarı ortaya çıkaran sanatçı, yaşam alanlarınızda ki boş duvarları sadece dekoratif olarak değil, anlamlı ve kaliteli bir şekilde dolduruyor…

“Duvar Tabaklarıyla Yapılmış Manzaralar” Konusunda 4 Yorum Var

  1. Sayın site yöneticileri internette sörf yaparken sitenize rastladık bizce herşey harika olmuş,eğitici fikir verici bir sayfa yapmışsınız ve mükemmel olmuş elinize kolunuza sağlık… Bu yorumu yiğidin hakkını yiğide vernek amacı ile attık haberiniz olsun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir