Dış Cephe İçin Şık Bir Uygulama “Siding”

Siding Nedir Siding Fiyatları

amerikan siding m2 fiyatları 2019 amerikan siding m2 fiyatları 2018 siding malzemeleri siding izmir pak siding türk siding fiyatları – Zaman içerisinde yıpranan rengi solan dış cephe kaplamanız için bir iyilik mi düşünüyorsunuz, o halde binbirdekor.com olarak şimdi sizlere tavsiye edeceğimiz Siding uygulamasını dikkatle okumanızı ve şık uygulama örneklerine göz atmanızı hararetle tavsiye ederiz.

Siding Kaplama Avantajlı ve Şık

Dekoratif bir dış cephe uygulaması olan Siding ülkemizde yeni yeni kullanılmaya başlandı, zira ülkemizde dış cepheler, Kaleterasit olarak da bilinen bir yapı malzemesi kaplanmaktaydı.

Rutubet ve Neme Birebir

Bu uygulama zaman içerisinde rutubet ve güneş gibi yıpratıcı ögeler nedeni ile dökülme ve solma gibi yıpranma örnekleri gösteriyordu. Oysa ki Kuzey Amerika ve Avrupa ’da uzun yıllardır kullanılan Siding uygulaması, sağladığı ısınma ve izolasyon avantajları ve tabii ki şık görünümü nedeni ile en iyi dış cephe kaplama sistemlerinden birisi olarak öne çıkıyor.

 

dış cephe dekorasyonu siding_2

Dış cepheden kaynaklanan ısınma ve izolasyon gibi sorunların dekoratif bir şekilde ortadan kaldırılmasını amaçlayan bu uygulama, gün geçtikçe birçok insan tarafından tercih edilmeye başladı. Yapılara sağladığı görsellik sayesinde, dekorasyon anlamında da katkı sağlayan ürün, işlevi ve özelliği sayesinde uzun yıllar kullanım imkanı sunmaktadır.

KESİNLİKLE OKU !..   Fawori Boya Dış Cephe Renkleri 2019

Her türlü iklim koşullarına uygun olarak üretilen siding dış cephe kaplaması, çok soğuk bir iklimde kullanıldığı gibi, sıcak iklim şartlarına da uyum sağlamaktadır. Fiziki iklim şartları olan yağmur, soğuk, sıcak ve karlı havalarda binanızı veya evinizi her türlü olumsuzluktan koruyan bir sistemdir.

dış cephe dekorasyonu siding_3

Siding dış cephe kaplaması, müstakil yapılara uygulanabildiği gibi, çok katlı binalara da uygulanabilmektedir. Uygulandığı yapılarda sağladığı, %40’a varan enerji tasarrufu ve boya maliyetlerinden kurtarması sayesinde, maliyetini amorti ettiğini net bir şekilde söyleyebiliriz.

Uygulama aşamalarında farklı ürünlerin birlikte kullanılması söz konusudur. Sistemin asıl amacı yapıların izolasyon ile ilgili sorunlarını çözmek olduğundan, mantolama tabir edilen bir sistemin altyapısı şeklinde uygulanmaktadır. Siding uygulamasında, dekorasyonu tamamlayıcı unsurlar da unutulmamıştır.

dış cephe dekorasyonu siding_4

Pencerelerde söve ve denizlik uygulaması, saçaklardaki alınlıklar, teras ya da sundurma altlarına uygulana tavan kaplamaları, cephede kullanılan siding aralarına konulabilen doğal taş görünümlü plakalar ve birbirinden güzel soft renk çeşitleriyle hem dekorasyon, hem de binaların ömrünü uzatmak açısından oldukça önemli bir üründür.

KESİNLİKLE OKU !..   Fawori Boya Dış Cephe Renkleri 2019
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Pop Art Amerikan Servis Modelleri

Amerikan servis çeşitleri sofra dekorasyon malzemeleri aksesuarları resimleri pop art dekorasyon ürünleri... İlk başta çılgın...

Kapat