Çok İlginç “Kendin Yap” Bahçe Süsü Projeleri

Kendin Yap Bahçe Projeleri

Havalar azıcık ısınmaya başlayınca insanın içi de kıpır kıpır oluyor, kanımız kaynıyor adeta. Koca bir kışın üzerimizde bıraktığı yorucu ve soğuk etkiyi atmak için insanın kendini dağlara, bağlara, bahçelere veya isteğe göre deniz yada havuz kenarına vurası geliyor 🙂 Gerçi güney doğu illerimiz de hali hazırda kar yağmaya devam ediyor ama ülkenin geri kalanı bir bahar havası yaşadığından bir çok binbirdekor.com okurunun duygularına tercüme oluyoruz herhalde.

Kendi Bahçeni Tasarla

Evet bahar havaları ülkemize balkanlar üzerinden giriş yaptı ve artık yaz aylarının vazgeçilmezi olan bahçelerimizi yaza hazırlama zamanı geldi. Yağış yok, çamur yok, tam anlamı ile ortam bahçe düzenlemesine gayet müsait ve bizler bahçesi olan şanslı okurlarımızın bahçelerini güzelleştirecek fikirler sunmaya devam ediyoruz.

Atık Malzemelerden Bahçe Süsleri

Bu sayfamızda başlıktan da anlayacağınız gibi bahçe süslerinden sizlere ilham verecek örnekleri beğenilerinize sunacağız. Ancak bu defa hazır bahçe süslerinden bahsetmeyip, son zamanlarda bir furya haline gelen, video sitelerinde bir çok örneği yayınlanan Kendin Yap projeleri ile tamamlanan bahçe süslerinden en güzel örneklere yer vereceğiz.

İlginç Bahçe Tasarımları

Yukarı da da bahsettiğimiz gibi Kendin Yap yada İngilizce adı DIY projeleri, bir şeyleri geri dönüştürerek asıl amacından farklı olarak kullanmak bir trend haline geldi. Hatta geçtiğimiz günlerde bu tür uygulamalardan sıklıkla karşılaştığımız kendin yap paletten mobilya tasarımlarını binbirdekor.com sayfalarında sizlerle paylaşmış, burada ki palet köşe takımları, palet karyola modelleri ve  daha bir çok farklı palet mobilya projelerine hayran kalmıştık. Eğer o makalemizi okumadıysanız, orada ki hayret veren uygulamaları göz atmadıysanız mutlaka göz atmanızı öneririz, zira bu konuya biraz ilginiz var ise bayılacağınızı düşünüyoruz.

Bahçe Dekorasyonu Fikirleri

Paletten bahçe süsleri de yapılıyor, ancak iş sadece paletler ile bitmiyor, aklınızın ucundan bile geçirmeyeceğiniz o kadar çok ürün geri dönüştürülerek bahçe süsü olarak kullanılıyor ki şaşırırsınız. Bu duruma verebileceğimiz en güzel örneklerden birini üst tarafta ki resim de görüyorsunuz, eski lastik çizmeler bakın nasıl değerlendirilmiş. Üstelik hiç bir şekilde el becerisine ihtiyaç duyulmadan, sadece bu çizmelerin içerisine toprak doldurularak oldukça dekoratif bahçe saksıları elde edilmiş.

Bahçe Yapma Kendin Yap

El becerisi biraz daha iyi olanlar ise eski otomobil lastiklerini değerlendirmişler. Bir kaç araba lastiğini bir araya getirerek yukarı da gördüğünüz şahane bahçe süsü tasarımına imza atmışlar. Tabi otomobil lastiklerini sadece bu tasarımlara değerlendirilmiyor, birazdan foto galerimizde de göreceğiniz gibi bahçe süsü anlamında oldukça farklı işlere de imza atılıyor.

Bahçe süsü olarak geri dönüştüreceğiniz ve burada sayamayacağımız kadar çok malzeme var, pet ve cam şişeler, leğenler, bidonlar, bisikletler, şemsiyeler, avizeler, pantolonlar, evet yanlış okumadınız eski kot pantolonları bile geri dönüştürerek bahçelerinizde süs olarak kullanabilirsiniz. Bu konu da muhtemelen biraz ilhama ihtiyacınız olacaktır, bu nedenle hemen alt tarafta yer alan foto galerimizi hazırladık. Bu foto galeri içerisinde akıllara durgunluk veren malzemelerin nasıl geri dönüşüpte bahçeler için harika bir süs haline geldiğini görebilir ve kendi bahçe süsleriniz adına ilham alabilirsiniz…

KENDİN YAP BAHÇE SÜSLERİNDEN ÇOK İLGİNÇ ÖRNEKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir