Çok Dekoratif Duvar Şelaleleri ve Fiyatları

Yapay Duvar Şelaleleri

Binbirdekor.com olarak duvar dekorasyonunuza katkıda bulunacak, fark yaratacak uygulama ve aksesuarlar bulmaya ve incelemeye devam ediyoruz. Bu sayfamızda son dönemlerde mekan duvar dekorasyonunda popüler hale gelen duvar şelalesi fiyatları ve modellerine göz atacak, bu şık uygulamanın çeşitli görsel örneklerini beğenilerinize sunacağız. Dolayısı ile şu sıralar Kabarcıklı Duvar Şelalesi yada Duvar Su Perdesi olarak bilinen bu uygulama hakkında detaylı bilgiye ihtiyacınız var ise doğru yerdesiniz.

Dekoratif Duvar Şelaleleri

Büyük bir tuale benzettiğimiz duvarlar bir mekanda görsel algıyı üzerinde en fazla toplayan bölümlerdir. Dolayısı ile duvar dekorasyonu göz ardı edilmemeli bilakis dekorasyonunuzun ana temalarından birini oluşturmalıdırlar. Üstelik bu öyle çok meşakkatli bir iş de değildir, zira duvar dekorasyonunda oldukça geniş bir malzeme repertuvarı mevcuttur. Bu çoklu ve farklı aksesuar seçenekleri ile bomboş duvarların daha pozitif bir etkiye sahip olması sağlanmalıdır. Duvarda kullanılabilecek belki de en farklı ve şık aksesuarlardan biri ise muhtemelen bu duvar şelaleleridir. Gören herkesin ilgisini çeken bir odak noktası olarak farklı bir dekoratif etki arayanlara bambaşka bir dekorasyon vaat eden bu ürünler, farklı görünüşü ve mekanda bulunan diğer eşya ve aksesuarların arasında sıyrılması ile kolayca algının odağına yerleşerek herkesin ilgisini çekecektir.

duvar şelalesi modelleri

Duvar Şelalesi Yapımı

Ayrıca bu aksesuarlar “bir dirhem et bin ayıp örter misali” mekanın dezavantajlarının üzerinin örtülmesi için de kullanılabilirler. Çok çetin bir dikkat objesi olduğundan insanların bakışlarının doğrudan kendisine yönelmesine ve bu şekilde mekanın kusurlarının da görmezden gelinmesine neden olur. Basık duvarlı bir mekanda duvar şelalesinin asıldığı duvarın yukarı doğru aydınlatılması ile insanların ister istemez ilgisi bu yöne çekileceğinden, mekanın olduğundan daha yüksek şekilde algılanması sağlanabilir. Benzer biçimde dikdörtgen odaların da daha ferah algılanması için uzun duvarlara bu farklı aksesuar yerleştirilebilir. Eğlence sektöründe faaliyet gösteren ticari işletmeler, oteller ve restoranlar için de farklı bir ambiyans manasına gelen bu ilginç aksesuarlar, birbirinin aynı şekilde döşenmiş sıradan mekanlar arasından sıyrılarak dekorasyonuyla fark yaratan bir mekan tasarımı yapılmasına yardımcı olabilir.

duvar şelalesi modelleri_2

Duvar Şelalesi Su Perdesi

Oldukça geniş bir model ve renk seçeneğiyle sunulan duvar şelalelerinde son dönemin popüler dekorasyon aydınlatması olan LED ışıklandırma sistemleri de başarılı bir biçimde kullanılabilmektedir. Renk değiştiren LED aydınlatma sistemleriyle birlikte sunulan şelaleler daha da iddialı bir aksesuar haline dönüşmekte ve farklı renk seçenekleriyle bir ilgi mıknatısı haline dönüşmektedir. Doğal taş yüzeylerle daha sade bir görsellik de sunabilen bu aksesuarlar, hemen her dekorasyon tarzıyla kolayca uyum sağlayabilecek kadar zengin bir ürün yelpazesine sahiptir.

duvar şelalesi modelleri_3

Duvar Şelalesi Sistemleri

İnsanların günün stresinden uzaklaşmasını ve doğal taşlardan yavaşça süzülen sularla sakinleşmesini sağlayan duvar şelalesi modelleri, su sesinin binlerce yıldır bilinen etkisiyle daha sakin bir mekan atmosferi oluşmasını da sağlayacaktır. Farklı bir aksesuarla mekan tasarımında fark yaratmak isteyenlerin muhakkak göz atması gereken dekorlardan olan duvar şelaleleri, mekana değer katan ve gören herkesin beğenisini kazanan hoş bir detay olarak her yerde kullanılabilir.

duvar şelalesi modelleri_4

Duvar Şelalesi Modelleri ve Fiyatları

Gelelim bu öve öve bitiremediğimiz uygulamanın merakla beklediğiniz fiyat bilgilerine. Efendim bu ürün standart bir ürün olmadığından, metraja bağlı bir uygulama olduğundan dolayı net bir fiyat vermek imkansız. Sonuçta yaptıracağınız duvar şelalesi duvarınıza özel boyutlarda ve sizin istediğiniz opsiyonlara göre yapılan bir uygulama. Ancak ucuz bir uygulama olmadığını da hatırlatmak isteriz, zira 220X200 cm ebatında ki bir su perdesinin fiyatı 13.000,00 TL civarında…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir