Çocuklar İçin Banyo Dekorasyon Örnekleri ve Fikirleri

Çocuk Banyosu Dekorasyon Fikirleri

Ebeveynler olarak çocuklarımıza hijyen ve hijyenin en önemli ögesi olan banyo alışkanlığını kazandırmak özellikle bazı çocuklar için son derece zor bir iştir. Ancak bu zor işin üstesinden gelmenin de oldukça kolay yolları var. Mesela banyo dekorasyonunuzu çocukların seveceği, ilgisini çekebilecek bir tarzda dekore edebilirsiniz. İşte bu noktada bir dekorasyon sitesi olarak bizler devreye giriyor ve binbirdekor.com’un bu sayfasında çocuklar için çok güzel banyo dekorasyonlarından örnekler ve fikirler sunuyoruz. Burada ki örneklere göz atarak, kolay uygulanabilir dekoratif fikirleri kullanarak harika bir çocuk banyosu dekorasyonu elde edebilirsiniz.

Çocuk Banyosu Dekorasyonu Nasıl Olmalı ?

Evinizde tüm ailenin kullandığı genel bir banyonun dışında ebeveyn banyosu gibi ekstra bir banyo yok ise zorunlu olarak bu banyoyu çocuk banyosu yada en azından çocukların hoşlanacağı tarzda yeniden düzenlemeniz gerekecektir. Ebeveyn banyosu olanlar ise genel banyolarının dekorasyonlarına dokunmayıp, mevcut ebeveyn banyolarını çeşitli tadilatlarla çocuk banyosu haline getiriyorlar.

çocuk banyo dekorasyonu

Çocuk Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Tadilat deyince aklınıza fayans seramik değiştirmek gibi köklü bir banyo dekorasyonu gelmesin, zira bu hakikaten korkunç olurdu. Düşünsenize armatüründen ışıklandırmasına, fayansından seramiğine kadar çocuklara özel komple bir banyo dekorasyonu yapıyorsunuz ve bu bunu 5-6 sene sonra yeniden yıkıp normal bir ebeveyn banyosu halline getireceğinizi bile bile yapıyorsunuz. Çok parası olanlar için dert değil elbette. Fakat birde bu işin kırımı dökümü gibi maddi zorlukların yanında manevi zorlukları var. Onca toz pislik ebeveyn banyolarının genel olarak bulunduğu yatak odalarından çıkarılıp atılacak sonuçta 🙂

çocuk banyo dekorasyonu_3

Kolay ve Ucuz Çocuk Odası Banyo Dekorasyonu

Dolayısı ile çocuklara özel olarak yapılan bu dekorasyonun eğer büyümekte olan ikinci bir bebeğiniz yok ise gelip geçici olduğunu unutmamak ve adımları gelecekte bu banyonun eski haline geri döndürülmesi gerçeğine göre atmakta fayda var. Çok para harcamadan, ufak tefek aksesuarlar ve kendin yap ürünleri ile ile bu geçici süre için çocuklarınıza banyoyu sevdirecek tatlı bir banyo dekorasyonuna imza atabilirsiniz.

çocuk banyo dekorasyonu_4

Çocuklar İçin Banyo Dekorasyon Aksesuarları

Aklınıza ilk olarak fayanslar geliyor doğal olarak ve bu siyah, beyaz yada mermer desenli fayansları nasıl çocukların seveceği bir hale getirecebileceğiniz hakkında hiç bir fikriniz yok muhtemelen. Ancak bu konuda endişelenmenize gerek yok, zira teknoloji öyle gelişti ki şimdilerde bu fayansları kaplayabileceğiniz harika stickerlar var. çocuk banyo dekorasyonu_6

Banyo duvarlarının tamamını değil, ama bir duvarını çocukların ilgisi çekebilecek masalsı bir manzarayla kaplamak harika bir fikir olacaktır. Çünkü çocuk büyüdüğünde bu stickerları rahatlıkla ve iz bırakmadan söküp atabiliyorsunuz.

çocuk banyo dekorasyonu_7

Yaratıcı Çocuk Odası Banyo Dekorasyon Fikirleri

Eğer banyonuzda duşakabin yoksa ve duş alanında bir duş perdesi kullanıyorsanız bu perdeyi renkli ve yine çocuklara özel desenlerin olduğu, işte kuşlu böcekli, kedili köpekli banyo perdeleri ile değiştirmek hem ucuz, hem de çocuklar için odak noktası olacak harika bir fikirdir.

çocuk banyo dekorasyonu_8

Eğer banyonuzda halihazırda bir duşakabin var ise bu defa duşakabin camlarını az önce bahsettiğimiz stickerlarla kaplayabilirsiniz. Yunuslar, martılar, deniz yıldızları gibi resimlerle duşakabinlerinizi süsleyebilirsiniz.

çocuk banyo dekorasyonu_5

Bu süslemelerin haricinde biraz da dekoratif aksesuara ihtiyacınız olacak arkadaşlar. Yine çocuksu bir banyo halısının yanında bir kaç rafa en sevdikleri oyuncakları yerleştirmek, banyo sabunluk, çöp kutusu gibi eşyaları da çocuklara özel tasarımlardan seçmeniz çocuklara özel bir banyo dekorasyonu için en kolay ve ucuz yollardır.

çocuk banyo dekorasyonu_2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir