Asma Tavan LED Aydınlatma Nasıl Yapılır Uygulama Örnekleri

Asma Tavan Aydınlatma Modelleri

Asma tavanlar evlerimizin dekorasyon açısından ilk göze çarpan uygulamalarıdır. Hele de tavan şekline ve oda tipine göre doğru tasarımlar yapıldı ise deyim yerinde ise tadından yenmez. Üstüne üstlük bir de aydınlatma sistemleri ile süslenirse tereyağlı ballı ekmek gibi olur 🙂 Kısacası asma tavanın tasarımı olduğu kadar aydınlatma konusu da çok önemlidir. Binbirdekor.com olarak bu konu da bu güne kadar sizlere fikir vermek adına bu konuda bir çok paylaşım yaptık. Mesela Asma tavan spot lamba modelleri hakkında çeşitli örnekler verdik. Ayrıca Led ve Spotlu Hazır Asma Tavan sistemleri ile Hazır Asma Tavan Aydınlatma gibi konularda çeşitli uygulama örneklerini beğenilerinize sunduk.

Asma Tavan Led Uygulama Örnekleri

Bu sayfamızda ise şerit ledler ile yapılan birbirinden güzel asma tavan ışıklandırmalarını sizlerle paylaşıyor, asma tavanınızın değerine değer katacak çeşitli uygulama örneklerini ve tabi ki işinizi kolaylaştıracak önerileri beğeni ve bilgilerinize sunuyoruz. Bu nedenle bu örneklere göz atmadan asma tavan uygulaması yaptırmamanızı öneririz.

Asma Tavan Işık Bandı Yapımı

Dikkat ederseniz asma tavan yaptırmamanızı dedik, zira bu ışıklandırmaların bazılarında tavan yaptırmadan önce elektrik sistemi çekilmesi gerekebiliyor. Özellikle RGB denilen bir kaç farklı renkte ki ışığın bir arada yada ayrı ayrı kullanılmasın istenildiği veya gerektiği durumlarda. Çünkü böyle bir durumda her renk ışık için ayrı bir anahtar (halk arasında düğme) gerekecektir.

Asma Tavan Gizli Işık Montajı

Ayrıca çok parçalı asma tavanlarda, parçalar üst resimde gördüğünüz gibi farklı yerlerde olacağından, aşağıdan bakıldığında görünmeyecek bir kaç yere birden kablo ucu çekilmesi gerekebilir. Tabi bunun içinde gömme sistem olması gerekir ki bu sistem de asma tavan henüz yapılmadan hazırlanması gereken bir işlemdir.

Led Işıklı Asma Tavan Uygulamaları

Kısacası odanızın şekline göre bir asma tavan tasarımı seçtikten sonra bu tavanın nerelerini ışıklandıracağınızı iyice hesaplamanızda fayda var arkadaşlar. Örneğin alt resimde gördüğünüz havuz tipi bir asma tavan seçimi yaptıysanız sadece göbek kısmında ki elektrik tesisatı yeterli olmayacaktır. Ayrıca tavanın havuz denilen kenar kısımlarına da aşağıda ki ayrı bir anahtardan bir elektrik ucu çekilmesi gerekir.

Asma Tavan Renkli Işık

Asma tavanınız için seçeceğiniz renk ise tamamen sizin paşa gönlünüze bağlı. Fakat bu ışıkları günlük olarak da kullanmayı düşünürseniz, ağırlıklı olarak gün ışığı yada beyaz renkleri tercih edebilirsiniz. Ancak sofistike bir şeyler istiyorsanız da soft mavi gibi renkleri kullanabilirsiniz, tabi ki çok fazla ışıltılı renklere girip salonunuza bir gazino havası da katmayın 🙂


Tavan Aydınlatması Led

Eğer yukarıda verdiğimiz fikirleri dikkate alırsanız bir de güzel bir asma tavan tasarımı seçerseniz, salonunuzda veya yatak odanızda yada oturma odanızda hakikaten kendinizin bile şaşıracağı uygulamalar elde edebilirsiniz. Ayrıca misafirleriniz de dekorasyon zevkinize hayran kalacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir