Dikdörtgen Salonlar İçin Harika Dekorasyon Fikirleri

Evimizin en güzel yeri, göz bebeğimiz salonlarımız için dekorasyon fikirlerini beğeni ve bilgilerinize sunmaya devam ediyoruz. Bu sayfamızda “dikdörtgen salonumu nasıl dekore edebilirim ?” diyen binbirdekor.com takipçileri için değişik salon dekorasyon fikirlerini görsellerle birlikte yanıtlamaya çalışacağız.

Aslında dikdörtgen salonlar, geniş olmaları kaydıyla dekorasyon için en ideal salon tipleridir. Mobilya yerleşimi bu tip salonlarda oldukça kolay yapılır. Mesela mobilya yerleşimi için en basit yoldan kısa kenarlarda tekli berjer modellerini kullanabilirsiniz. Uzun kenarlarda ise genelde üçlü koltuklar kullanılır. Salonunuz geniş bir dikdörtgen şekline sahipse köşe koltuk takımlarınıda kullanılabilirsiniz. Burada en önemli nokta TV ünitesinin yerleşimidir. Salonun odak noktası bu ünite olacağından en büyük koltuğu tam karşısına göre konumlandırmanızı önerilir. Ancak Ünitenizi konumlandırılacağı duvarda priz olmasına dikkat edinki elektrikli aletlerinizin kablo karmaşasını gizleyebileseniz.

Yemek odası kısmına gelecek olursak, salonun kapısına yakın, dik tarafa doğru bir yemek bölümü oluşturmak, mutfağa yakın olacağından kullanım konusunda size ciddi kolaylık sağlar. Yemek masanızı dikdörtgen şeklinde seçmeniz genel görüntüyü zenginleştirir ancak işlevsellik için kenarlarının sivri olmaması gerekir. Köşe kısımları oval olan masalar salonunuzdaki genel köşeli görüntüyü yumuşatır.

Salonunuzun eni dar ise olduğundan geniş göstermek için aynalardan fayadalanabilirsiniz. Ayna güneş ışığını ya da lamba ışığını yansıtarak odayı aydınlatır ve ortamı geniş gösterir. Dikdörtgen bir salonda koltuk takımınızın ortasında bir orta sehpa kullanabilirsiniz. Orta sehpa için elips şeklinde olanları tercih ederseniz kullanış ve görünüş bakımından size rahatlık ve estetik sağlayacaktır. Salonun görüntüsünü doldurmak, yumuşatmak için yemek masası ve oturma grubunun ortasında tercihe bağlı olarak halı ya da kilim kullanabilirsiniz. Hemen alt tarafta yer alan foto galerimizdeki görsellere göz atarak dikdörtgen salonunuz için ilham alabilirsiniz…

DİKDÖRTGEN SALON DEKORASYON ÖRNEKLERİ GÖRSELLERİ

Bir önceki yazımız olan Sevgililer Günü İçin Romantik Yatak Odası Süslemeleri başlıklı makalemizde sevgililer günü dekorasyonu, sevgililer günü için süslemeler ve sevgililer günü yatak odası süsleme hakkında bilgiler verilmektedir.

 •  
  1
  Share
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git