Yurt Dışında Evi Olan Ünlüler

Sanat, spor ve iş dünyasından birçok isim oturmak ve ya yatırım yapmak amacı ile dünyanın en güzel şehirlerinden ev alıyorlar. New York, Londra, Dubai, Miami gibi lüks şehirleri tercih eden ünlülerimiz kimlermiş merak ettik binbirdekor.com olarak ve minik çaplı bir araştırma yaptık… İşte yurt dışında ev sahibi olan ünlülerimiz….

 

NEW YORK
Turgay Ciner: Ciner Grubu’nun patronu Turgay Ciner  ABD’den ev alanlar kervanına katılan en son isimlerden biri. Ciner, geçtiğimiz aylarda New York’un kalbi sayılan Manhattan bölgesinde dünyaca ünlü The Plaza Hotel’in ikinci dairesini 10.7 milyon dolara satın almıştı.
Demir Sabancı: New York’ta emlak yatırımı yapan yeni isimlerden biri diğeri ise Demir Sabancı. Sabancı Holding’den ayrılarak Sedes Holding’i kuran Demir Sabancı, yine Manhattan 64. Cadde’de dört katlı bir binayı 2,9 milyon dolara almıştı.
Murat Özyeğin: Fiba Holding’in patronu Hüsnü Özyeğin ise oğlu Murat Özyeğin için yaklaşık iki yıl önce New York’tan 6 milyon 500 bin dolar ödeyerek 3 yatak odalı ev satın almıştı.
Dilek Sabancı: Vista’nın patronu merhun Sakıp Sabancı’nın kızı Dilek Sabancı New York’ta ev sahibi olan Sabancı’lar arasında. Dilek Sabancı, bundan yaklaşık altı yıl önce ABD’nin en prestijli binalardan Time Warner Center’da 4.7 milyon dolara üç yatak odalı bir daire satın almıştı. 76 katlı 2 gökdelenden oluşan binada Arap prensler, ünlü yatırımcılar ve Hollywood yıldızları oturuyor.
Sevil Sabancı: Dilek Sabancı’ın kız kardeşi Sevil Sabancı’nın aynı binada 3.9 milyon dolara satın aldığı iki odalı dairesi var.
Ali Rıza Bozkurt: Time Warner Center’da ev sahibi olan bir diğer ünlü isim “Müthiş Türk” lakaplı Ali Rıza Bozkurt. BMB İnşaat’ın sahibi olan Bozkurt, aynı binada 2.3 milyon dolara bir daire satın almıştı.
Fatih Terim: Milli Takımlar eski Teknik Direktörü  Fatih Terim, ABD’de okuyan kızı Merve için New York’ta 1 milyon 500 bin dolara daire satın almıştı.
Orhan Pamuk: Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk’un New York’ta evi bulunuyor. Ünlü yazar, New York’un yukarı batı yakası semtindeki apartman dairesini 1.8 milyon dolara satın almıştı.
Tarkan: Ünlü şarkıcı Takan, 1999’da New York’ta mortgage sistemiyle 450 bin dolara bir daire satın almıştı. Tarkan’ın aldığı dairenin değerinin 4 milyon doların üzerinde olduğu belirtiliyor. Tarkan’ın Los Angles’ta da bir stüdyo dairesi bulunduğu da belirtelim.
Atıl Kutoğlu: Yönetmen Atıl Kutoğlu’nun New York’ta 400 bin dolara satın aldığı bir evi bulunuyor.

MIAMI
Akın Öngör: ABD’nin tatil cenneti Miami’nin cazibesine kapılıp ev sahibi olmaya karar verenler arasında iş dünyasından birçok isim bulunuyor. Örneğin Miami’de ev sahibi olan Selendi Şarapları’nın sahibi Akın Öngör bunlar arasında.
Gökhan Çarmıklı: İşadamı Gökhan Çarmıklı ve eşi Siren Ertan Çarmıklı’nın Miami Blue Diamond’da evi bulunuyor.
Engin Yeşil: Yeşil Kundura’nın patronu Engin Yeşil’in Star Island’da evi var.
Mehmet Ali Ilıcak: Akşam Gazetesi’nin eski sahibi Mehmet Ali Ilıcak ve eşinin William’s Island’da evi var.
Mehmet Dereli: İstanbul Motor Piston’un ortağı Mehmet Dereli ve eşi Şebnem Dereli, Miami Brickel’de ev sahibi olan isimler arasında. Dereli çifti evlerini 500 bin dolara satın almıştı.
Sibel Can: İş dünyasının yanı sıra show dünyasından isimler arasında da Miami bir hayli revaçta. Örneğin, ünlü şarkıcı Sibel Can,13 yıl önce Miami William’s Adası’nda bir ev almıştı.
Perran Kutman: Oyuncu Perran Kutman da tıpkı Sibel Can gibi Miami’den ilk ev sahibi olan isimlerden biri. Yaklaşık 14 yıl önce Miami- William’s Island’dan ev satın alan Kutman, yılın büyük bir bölümünü burada geçiriyor.
Mahsun Kırmızıgül: Geçen yıl Miami’de bir binanın çatı katını alan Kırmızıgül’ün satın aldığı dairenin fiyatının 3 milyon 300 bin dolar civarında olduğu belirtiliyor. Kırmızıgül’ün komşuları arasında dünyaca ünlü sanatçı Jennifer Lopez var.

İNGİLTERE
Hülya Avşar: Türkiye’nin birçok yerinde gayrimenkul yatırımı bulunan Avşar, emlak yatırımlarını yurtdışına kaydırarak, İngiltere’de dünyanın en lüks rezidansı olarak inşa edilen Pan Peninsula Tower 1’den bir daire satın almıştı. Ünlü oyuncunun, Londra’nın en lüks semti Kanarya Rıhtımı’nda bulunan Pan Peninsula Tower1’deki daireyi 1 milyon sterline aldığı iddia edilmişti.
Seda Sayan: Londra’yı tercih eden en son isimlerden biri de Seda Sayan. Ünlü şarkıcı, Paris Hilton ve İngiliz şarkıcı Emy Winehouse da oturduğu Kingston bölgesinde yaklaşık  bir yıl önce 400 bin sterline bir ev satın almıştı.
Haluk Bilginer: Uzun yıllar Londra’da yaşayan Haluk Bilginer İngiltere’de ev sahibi olan ünlüler arasında. Yılın büyük bir bölümünü Londra’da geçiren sanatçının Notting Hill’de bir evi var.

DUBAİ
Ferit Şahenk: Dubai’de yatırım yapanlar arasında Doğuş Holding’in patronu Ferit Şahenk bulunuyor. Şahenk, 828 metre yüksekliğiyle dünyanın en yüksek binası olan 160 katlı Burj Halife’den bir daire satın almıştı. Binada metrekare fiyatları 35-40 bin dolardan satışa sunulmuştu.
Zeynep Özal: Emlakçılığın ardından inşaatçılık sektörüne adım atan, 8’inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın kızı Zeynep Özal, Dubai’de evi olanlar arasında. Dubai’de bir yapı merkezi açan  ve yaklaşık 2 yıldır bir ayağı Dubai’de olan Zeynep Özal geçtiğimiz ocak ayında buradan kendisine bir ev satın almıştı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir