Turkuaz rengi ile sofistik duvarlar

Turkuaz duvar rengi nasıl trend duvar renkleri 2014 duvar rengi örnekleri duvarlarımı hangi renge boyamalıyım genç odası ve çeocuk odası için duvar rengi önerileri evimi hangi renge boyasam ?…

Geçtiğimiz yıl trend duvar renklerinin başını denizim mavi yönünden değilde kum tarafından gelen, başta kum beji olmaz üzere, ıslak kum, kum taşı, istiridye ve deniz kabuğu gibi renkler çekiyordu. Bu renkler aydınlık ve ferah tonlar oldukları, dolayısı ile bir risk taşımadıkları için çok tercih edilen duvar renkleri oluverdiler. Ayrıca uygulandığı, özellikle saten alçı yapılmış duvarlarda çok şık durması bu tercihlerde önemli rol oynadı.

Ancak Filli Boya’nın 2014 renk kataloğunda da gördük ki bu tip renkler 2014 yılında zirvede tek başına oturamayacaklar, zira Acuatic, Flafil ve Aurora gibi Filli Boya renkleri bu yıl özellikle modern mekanların vazgeçilmez renk tonları olacak gibi görünüyorlar. Mavinin farklı tonlarından oluşan bu renklere turkuazıda eklememiz mümkün. Yapılan araştırmalara göre bebeklik çağındaki çocuklar üzerinde zeka gelişimine katkıda bulunduğu tespit edilen Turkuaz renginin özellikle bebek, çocuk ve genç odalarında kullanılmasınında faydalı olacağını düşünüyorum.

Mavi ve yeşil gibi iki koyu rengin miksinden meydana gelen turuncu bazılarınızda tereddüt uyandırabilir, dolayısı ile bu rengin uygulandığı mekanlardan oluşan foto galerimizde sunduğumuz görseller bu tereddütlerinize cevap vereceği için göz atmanızı tavsiye ederim.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir