Stor Perde temizliği nasıl yapılır ?

Stor perde temizliği stor perdeler nasıl temizlenir stor perde yıkanır mı ev dekorasyon ipuçları perde temizliği püf noktaları…

Son dönemlerde modern dekorasyon akımlarının önlenemez yükselişi sürerken bu akıma aklınıza gelecek her eşyada rastlıyoruz. Koltuklar, aydınlatmalar, halılar vesaire vesaire… Perdelerde ise modern stor perdeler pek revaçta şu sıralar. İnsanlar yeni evlerinde yada yeni dekore ettikleri mekanlarda, bu evde olabilir ofiste, perde tercihlerini stor perdelerden yana kullanıyorlar. Bu perdeler güzel bir pencere örtüsü olarak kullanılabildikleri gibi perdelere uygun bir yedek perde vazifesi de görüyorlar.

Ancak tıpkı normal perdeler ve güneşlikler gibi stor perdelerde tozlanıp ve kirlenebiliyor. Hele bu perdeleriniz beyaz veya krem gibi açık tonlarda ise bu toz ve kirler daha da belirgin oluyorlar. Allah’tan stor perdeler tıpkı kullanımları gibi oldukçada kolay yıkanabiliyorlar. Burada ihtiyacınız olan tek şey normal bir çamaşır deterjanı, bir lavabo veya küvet ile bir diş fırçasından ibaret. Stor perdelerinizi ilk gün kü haline getirmek için bu malzemeleri temin ettikten sonra aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır…

Perdelerinizi yuvarlak mekanizma çubuğundan çıkarın.
Küvet veya lavaboyu ılık su ile doldurun.
Suya bir fincan çamaşır deterjanı ilave edin. Perdeelrin daha açık olmasını istiyorsanız (beyaz güneşliklerde olduğu gibi.) renk vermeyen bir beyazlatıcı kullanabilirsiniz.
Güneşlikleri küvet veya lavaboda iki üç saat ıslatın. Eğer perdeleri lavaboda ıslatıyorsanız lavaboya rahat sığmaları için ya onları katlayabilirsiniz ya da her defada parçasını koyabilirsiniz.
Perde üzerinde özellikle kir bulunan yerleri diş fırçasıyla hafifçe sürterek kirleri izole edin Fırçayı deterjanlı suya batırın ve gerek suyun içinde iken gerekse ıslak halde sudan çıkararak ovalayın.
Perdeleri sudan çıkarın ve kontrol edin. Tem temiz olmadıklarını hissederseniz lavoba veya küveti boşaltıp daha sıcak su deterjanla tekrar doldurun. Perdeleri birkaç saat daha suda bırakın.
Perdeleri kurumaları için küvetin veya lavabonun ya da duşun üzerine asın.
Tekrar stor perdeleri mekanizmasına takın ve camınızın önüne asın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir