Renkli Buzdolabı Modelleri Markaları

Modern Buzdolabı Modelleri Daha Renkli

Bu sayfamızda mutfaklarına biraz renk getirmek isteyen, beyaz eşya kavramından sıkılan ve mutfaklarında alışılageldiği gibi beyaz yada gri buzdolapları yerine cıvıl cıvıl renklere sahip, dolayısı ile birazda retro tarzı görünümlere sahip buzdolabı tasarımları arayan okurlarımız için, renkli buzdolabı modellerine göz atıyoruz. Eğer mutfağınıza sıradışı bir renge sahip bir buzdolabı eklemek istiyorsanız buyurun bu ürünlere bir göz atın.

Renkli Buzdolabı Markaları

Son dönemlerde pek moda olan bu ürünler, bir çok beyaz eşya üreticisinin ürün gamına girdi. Başta bu ürünlerin yaratıcısı olan Smeg’in başlattığı trend diğer markalara da sıçradı açıkçası. Mesela internet üzerinden, renkli buzdolabı bosch yada renkli buzdolabı arçelik gibi bir arama yaptığınızda karşınıza bir çok sonuç çıkıyor. Kısacası hayatımıza yıllardan beri alıştığımız beyaz buz dolapları yerine renkli ve desenli buzdolapları giriyor. Hadi gelin şimdi konuyu biraz daha açalım.

Renkli Buz Dolabı Modelleri ve Beyaz Eşya Kavramı

Aslında beyaz eşya kavramı, 2000’li yıllarda hayatımıza giren gri buzdolapları, çamaşır makineleri ve bulaşık makineleri ile yavaş yavaş otoritesini kaybetmeye başlamıştı. Ardından İtalyan beyaz eşya firması SMEG ‘in 50′s Retro ve Piano Design gibi birbirinden çılgın iki tasarımını piyasaya sürmesi beyaz eşya kavramının ciddiyetini tamamen kaybetmesine yol açtı.

Renkli Buzdolabı Tasarımları Yerli Markalarda

Bir İtalyan markası olan Smeg ‘in ürünleri dünya genelinde öyle tutuldu ki dünyaya hitab eden  bizim beyaz eşya firmalarımız da bu trendi takip etti. Örneğin Arçelik, 1955 K ve B serisi ile renkli buzdoloplarını piyasaya sürerken, hemen ardından Vestel U- Color serisiyle retro buzdolabı pazarına girdi.

Retro Tarzı Buzdolabı Modelleri

Aslında bu trendi başlatan SMEG markasının çok da fazla bir şey yaptığı yoktu arkadaşlar. Bir zamanların retro tasarımlara sahip buzdolaplarını günümüzün teknolojisine uydurarak yeni bir akım başlattılar ki bu neredeyse batmak üzere olan bir markayı fitili ateşlenmiş bir dinamit haline getirdi. Dünya markanın koleksiyonlarına eklediği bu yeni ürünler için adeta sıraya girdi.

Renkli Buzdolabı Almak İsteyenler

Bu sayfamızda olduğunuza göre beyaz eşya kavramından sıkıldınız ve muhtemelen Gökkuşağı gibi renkli bir kişiliğe sahipsiniz. Eğer tahminimiz doğru ise bu buzdolabı modellerinden bir şekilde elde etmenizi öneririz. Smeg ithal bir marka olduğundan biraz yüksek fiyatlara sahip olabilir. Ama Vestel ve Arçelik’in yukarıda bahsettiğimiz bu tarza sahip ürünlerine de mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir