Müzik Aletleri ile Harika Dekorasyon Fikirleri

Enstrümanlarla Ev Dekorasyonu

Ev dekorasyonu aksesuarları son derece geniş bir konu. Hele son zamanlarda Kendin Yap projeleri sayesinde sınırları daha da genişledi. İnsanlar pahalı pahalı ev aksesuarları satın almak yerine evlerinde basit malzemelerden oldukça uygun maliyetlerle kendileri yaptıkları ve son derece şık aksesuarlara yönelmiş durumdalar. Mesela İnternet’e bakın insanlar özellikle Gitar Dekorasyon Fikirleri dahilinde Eski gitar değerlendirme gibi Eski Gitardan ne yapılabilir gibi konuları sıklıkla arıyorlar. Bu sayfamızda olduğunuza göre muhtemelen sizlerde böyle bir arama yapmakta, fabrikasyon yada hazır ev aksesuarları yerine evinizde bu tip sıradışı aksesuarlar kullanmak niyetindesiniz ve bir müzik tutkunu olarak enstrümanların ev dekorasyonuna nasıl entegre edildiğini, ne kadar şık veya kötü durduğunu merak ederek binbirdekor.com’un bu sayfasına giriş yaptınız. Eğer tahminimiz doğru ise sizlerde doğru yerdesiniz zira bu sayfamızda bir müzik aletinin ev dekorasyonuna katkısı nasıl olabilir, bu duruma görsel örnekler ve ilham alabileceğiniz fikirlerle birlikte göz atacağız.

Dekoratif Müzik Aletleri

Müzik aletleri yani enstrümanlar sadece işitsel anlamda ruhumuza hitab etmezler, aynı zamanda o sesleri çıkarabilmeleri için tasarlanan fiziki ve değişik yapıları gözlerimize de hitab eder. Her ne kadar gözden çok kulağa hitab etmeleri için tasarlanmış olsalar da belkide binlerce yıldır gözümüze aşina oldukları için dekoratif bir görünüme sahip olduklarını düşünürüz. Mesela bir piyanoyu ele alalım, siyah ve beyazın milyonlarca yıldır süregelen aşkı bu enstrümana tane tane dokunmuştur. Ağlatan kemanın ise kadınsı, yuvarlak hatları şiirlere, şarkılara konu olmuştur. Hele gitar, sadece sesi ile değil, erotik çizgileri ile aşkın, romantizmin, Akdeniz’in simgesidir.

Ev Dekorasyonunda Enstrümanlar

İşte bu simgesel enstrümanların dışında daha burada sayamayacağımız kadar bir çok farklı tasarıma sahip müzik aleti bu günlerde popüler bir dekorasyon aksesuarı olarak karşımıza çıkıyor. Piyanolar, davullar, gitarlar salonların, yatak odalarının duvarlarında dekoratif bir aksesuar olarak sergileniyor. Bu müzik aletlerinden kimileri hiç oynanmadan duvarlara asılıyor veya raflara yerleştiriliyor kimilerinin üzerinde de ihtiyaçlar doğrultusunda oynamalar yapılıyor.

Müzik Aletlerinden Yapılan Ev Eşyaları

Örneğin bir baterinin davulu komodin olarak yeniden tasarlanıyor veya bir gitar tellerinden kurtulmuş, ama şık bir raf olarak karşımıza çıkıyor.  Nasıl kıyıyorlar bilemeyiz ama Trompet gibi pahalı ve tatlı bir enstrümandan abajur yapanlar var. Eski bir piyanonun ayaklarını kesip kitaplıklı bir raf olarak kullanan çılgınlar bile var arkadaşlar. Blok flütleri, nota kağıtlarını bile dekorasyonuna ekleyenler var.

Eski Müzik Aletlerinizi Değerlendirin

Eğer bir müzik aşığı iseniz ve ev dekorasyonunuzu sıradışı bir hale getirmek gibi bir niyetiniz var ise siz neden tutkunu olduğunuz müziğin yapıldığı enstrümanları ev dekorasyonunuzda kullanmıyorsunuz ki ?  Hem böylelikle müzik aşkınızı ev dekorasyonunuza yansıtabilir, hem de hiç kimselerde olmayan farklı bir dekorasyonun tarzına sahip olabilirsiniz. Eğer bunun için biraz yardım veya ilham alabileceğiniz bir kaç örneğe ihtiyacınız varsa heme alt tarafta yer alan foto galerimize bir göz atmanızı öneririz, zira bu galeri içerisinde inanılmaz dekoratif enstrüman uyarlamalarını bir arada bulacaksınız…

Dekoratif Enstrümanlarla Dekorasyon Örnekleri 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir