Mekanlarımız Karakterlerimizin Aynasıdır…

Dekorasyonunuz Karakterinizi Yansıtsın

Romantik bir kişiliğe sahipseniz, odalarınız neden romantik bir yapıya sahip olmasın ? İnsanlar
Yaşadıkları mekanları genellikle karakterlerine uygun olarak tasarlamayı, dekore etmeyi tercih eder.

Eğer kişilik olarak romantik bir yapıya sahipsek istemesek de bu özelliğimiz tasarım aşamasında evimizin her köşesine mutlaka siner. Öyle ise romantik bir odaya sahip olmak için aşağıda bulunan önerileri dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz.

Romantik Bir Oda Dekorasyonu İçin

Renk paletinin pastel renklerine ve beyaza sadık kalın. Klasik romantik renkler olarak limon, leylak, uçuk pembe, pastel yeşil ve mavi ideal bir seçim olabilir. Bu renkler arasından birisini seçebilir ya da farklı renklerle kombinler yaratabilirsiniz.

Duvar kağıdı, perde ve yatakta çiçekli desenler kullanın. İri ve dağınık çiçekli yada minik çiçekli tekstil ürünlerini seçebilirsiniz. Çiçeklerin yanı sıra kelebek ve kuş desenli ürünler de tercih edebilirsiniz.

Duvar Kağıdı ve Yatak

Eğer küçük desenli bir duvar kağıdı seçerseniz bunu odanın tümüne uygulayabilirsiniz. Büyük desenli duvar kağıtlarını ise yatağın arkasındaki duvara uygulayarak bu alana farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Romantik bir yatak odasında, yatak mutlaka odak noktasında olmalı. Tarzınıza göre dikmeli, ahşap ya da pirinç bir yatak tercih edebilirsiniz.

Büyük ahşap bir yatak başı yatağınızın daha dramatik görünmesini sağlayabilir. Venedik tarzı bir ayna da odanıza inanılmaz farklı bir görünüm kazandırabilir.

Mobilyalarla Romantik Bir Etki Yaratmak

Ahşap mobilyalar romantik bir hava yaratmak için ideal bir seçim. Modern zamanların suntalam minimalist mobilyaları yerine beyaz ya da pastel renklerde boyanmış ahşap mobilyalar ile odanozda aradığınız romantizmi yakalayabilirsiniz.

Romantik Yatak Odası Dekorasyonu

Romantik bir yatak odasında mutlaka bir tuvalet masası bulunmalı. Tuvalet masanızın üzerine yerleştireceğiniz parfüm şişeleri, şık bir ayna, makyaj malzemeleri ve mücevherler sizi yansıtırken şımartmanızı da sağlayabilir.

Büyük dekoratif aynalar, fotoğraf ve resimleriniz için şık çerçeveler seçin. Çiçek, kelebek, kuş resimleri odanızda oldukça hoş duracaktır. Dantel perdeler de yatak odanızın havasını kesinlikle değiştirecektir.

Yatak Odanız da Çiçeklere Yer Verin

Romantizmin simgelerinden biri de çiçeklerdir. Özellikle güller 🙂 Bu bağlamda vazolara yerleştireceğiniz gül ve zambak gibi taze çiçekler bu romantik ortamın tamamlayıcısı olabilir. Tavan aydınlatması yerine geleneksel tarzdaki başucu lambalarıyla aydınlatmayı sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir