Lamine Parke Temizlği Nasıl Yapılır ?

Lamine parkeler dekoratif görnümlerini yanında ısı ve ses yalıtımında da en büyük kurtarıcılarımızdan biridir. Yıllardır evlerin zeminlerini kurtaran parkelerin temizliği ise bir çok kişi için hâlen bir muamma. Kimi piyasada satılan parke temizleyicilerini, öneriyor yada önermiyor, kimileride arap sabunu tavsiye ediyor.

Anlayacağınız parke temizliği konusunda bir çok okurumuzun ve rastlasığımız parke kullanan bir çok insanın parke temizliği konusunda sağlam bir bilgiye sahip olmadığını gördük ve binbirdekor.com olarak parke temizliği konusunda bir kaç ipucu vermeye karar verdik… Eğer lamine parkelere sahip bir eve sahipseniz, işte Lamine Parke temizliği hakkında oldukça işinize yaracak bilgiler ;

 

parke temizliği fikirleri parke için temizlik önerileri

  1. Günlük temizlik için sadece kuru paspas ya da elektrik süpürgesi kullanabilirsiniz.
  2. Detaylı temizlikte ise elektrik süpürgesi ardından hafif nemli bir bezle silebilirsiniz. Bu iş için paspas yerine bez kullanmanız daha uygun olur çünkü paspas parke üzerinde daha fazla su bırakabilir.
  3. Temizlik yaparken amonyak içermeyen yumuşak temizleme maddeleri kullanabilirsiniz.
  4. Parkenin en büyük düşmanı çamur , kum ve çakıldır. Ticari mekanlarda kapı girişlerinde mutlaka kaliteli paspaslar kullanılmalıdır.laminat parke temizliği önerileri 2016
  5. Parke üzerinde kullandığınız tekerlekli sandalyelerin yumuşak tekerlekli olmasına dikkat edin ya da bu sandalyelerin altında koruyucu mat kullanın .
  6. Ağır eşyaların ayaklarının altına kaliteli keçe koruyucular yapıştırın ve bu tür eşyaları parke üzerinde kaydırarak taşımamaya çalışın.
  7. Parke üzerine herhangi bir sıvı dökülmesi durumunda bu sıvıyı hemen silin , zemin üzerinde beklemesine izin verirseniz parkenizde deformasyona neden olabilirsiniz.laminat parke temizliği nasıl yapılır

Lekeler için;
Yiyecek, içecek lekelerini az nemli bir bezle, tercihen ahşap temizleyici ile siliniz. Yapışkan madde, mürekkep, ruj, şerit sürtünme izleri gibi zor lekeleri önce ahşap temizleyici ile ovarak silinizi ardından mineral suyu ile nemlendirilmiş bez ile temizleyiniz. Yanmış, kopmuş, çizilmiş parkeler için tedarikçinizle görüşünüz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir