L Şeklinde Salon Dekorasyon Fikirleri Görselleri

Salon dekorasyon fikirleri, salon dekorasyon trendleri, en güzel salon dekorasyonları resimleri binbirdekor.com sayfalarından gelip geçmeye devam ediyor. Sonuçta salonlarınız için en güzel dekorasyon tarzlarını belirlemeye çalışıyor, takipçilerimizi en yeni salon dekorasyonlarından haberdar ederek dikkat çekici dekorasyon uygulamalarına imza atmalarına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu sayfamızda ise L tipi salon dekorasyonları hakkında önemli ipuçlarını bilgilerinize en güzel görselleri ise beğeninize sunuyoruz…

L şeklinde olan salonlar hem mobilya seçimi açısından hem de mobilyaları döşemek açısından zorlayıcı bir özelliğe sahiptir. Bu handikabın yanında avantajlarıda yok değildi hani. Mesela bu tip salonları ikiye bölüp, farklı alanlar gibi kullanabilmenize imkan sağlamasıdır. Örneğin L şeklinde salonlarda yemek odasını mutlaka kullanırız.

L şeklindeki salonlarda oluşturulan farklı alanlar iki ayrı tarzı da tek odada birleştirebilmenizede imkan sağlar aslında.  Örneğin; renkli mobilyalar tercih ettiğiniz bir salon tasarımını sade çizgilere sahip bir yemek odası takımıyla rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bütün tercihlerinizi yapmadan önce nasıl bir tarz istediğinize karar vermelisiniz.

Tarzınızı belirledikten sonra L şeklindeki bir salon için mobilya seçimine sıra geliyor. Eğer salonu iki parça kullanacaksanız, iki kısım için de ayrı mobilyalar seçebilirsiniz. Önemli olan farklı mobilyaların birbiriyle uyum için görünmesidir. Eğer salonu tek parça olarak kullanılacaksanız hareket imkanı daha fazla olmalıdır. Bu nedenle çok parçalı ve küçük boyutlu mobilyalar yerine tek parça büyük boyutlu mobilyalar kullanmalısınız. Bir adet köşeli kanepe ve iki tekli koltuk salon için idealdir.

Aksesuar seçimleriniz için de kalabalık yaratacak aksesuarlar yerine duvarları boş görünümden kurtararak ve ferahlık sağlayacak tablolar kullanabilirsiniz. Sizin için çok amaçlı kullanım sağlayacak bir orta sehpa da her salonun gereklerindendir. Eğer aksesuar illa gerekliyse orta sehpanın üzerinde mumlar ve biblolar kullanılabilir. Spot aydınlatmalarla hem ışıklandırma hem güzel görünüm sağlanabilir.

Foto galerimizde beğeninize sunduğumuz örneklerden ilham alarak L şeklindeki salonunuza daha mükemmel bir görünüm kazandırabilirsiniz.

L TİP SALON DEKORASYON ÖRNEKLERİ FOTO GALERİ

 

       

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Çok İlginç Keyif Koltuğu Tasarımları

Keyfine tıpkı benim gibi çooook düşkün olan binbirdekor.com takipçileri bir adım öne çıksın, zira bu sayfamızda sıradışı tasarımcılardan (ki bu...

Kapat