Hayalini Kurduğunuz Ev İçin İlham Veren Modern Ev Planları

Müstakil Ev Planı Örnekleri

Yılbaşına sayılı günler kaldı arkadaşlar. Hepimiz yeni yıla yeni heyecanlar yeni umutlar ile girmeyi hayal ediyoruz. Hazır yeri gelmişken binbirdekor.com olarak yeni yılınızı da şimdiden kutlayalım ve tüm dileklerinizin ve hayallerinizin gerçek olması temennilerimizi ileterek konuya biri girizgah yapalım 🙂 Bu güne kadar ev planları 2 katlı yada 3+1 ev planları, hatta 120 metrekare ev planı örnekleri gibi hayaller içerisinde yaşadınız… Umarız piyango size vuruda bu hayalleriniz gerçek olur…

5+1 Müstakil Ev Projeleri ve Ev Planları 4+1

Evet tüm okurlarımız için başta sağlık, ardında da bol para temenni ediyoruz, zira hayallerin gerçek olması direkt olarak para ilgili bir durum olduğundan yeni yılda tüm takipçilerimizin hayallerini gerçekleştirmesini sağlayacak paralar kazanmalarını diliyoruz. Umarız sağlıklı, bol kazançlı bir yıl geçirirsiniz.

Tek Katlı Betonarme Ev Projeleri

Muhtemelen hayallerini gerçekleştirmelerini sağlayacak para beklentileri içerisinde olan okurlarımız vardır aranızda, fakat bir de herhangi bir şekilde para beklemeyen, işi şansa kalmış olan takipçilerimiz de vardır elbette. Hatta bu takipçilerimiz ellerinde Milli Piyango biletleri ile bu yıl büyük ikramiyenin kesinlikle kendilerine çıkacağına inanarak Milli Piyango Çekiliş Tarihini bekliyorlar, bu para kendilerine çıkınca da ne yapacakları hakkında tatlı tatlı hayaller kuruyorlardır belkide 🙂

Dileriz onlarında hayalleri de gerçek olur. Tabi büyük ikramiye bir kişiye çıkarsa yazık olur, çünkü bu yıl çok para veriyor Milli Piyango. Tamı tamına 61 Milyon Lira. Aslında en azından çeyrek bilet alan 4 kişinin bu parayı paylaşması daha iyi olur gibi geliyor bizlere, bilmem siz ne düşünürsünüz 🙂

 

İki Katlı Betonarme Ev Modelleri ve Planları

Büyük ikramiyeyle ilgili kurulan hayallerin en başında ise tabi ki güzel bir ev geliyor. Bu parayı bekleyenlerin geneli kendilerine ait kocaman lüks bir ev hayali kuruyor doğal olarak. Böyle bir ev hayali kuranların çoğu ise belkide para bol olduğundan hazır bir ev satın almak yerine, projelerini, planlarını kendilerinin onaylayacağı, kısacası kişiye özel bir ev istiyorlar.

Hayallerinizi Süsleyen Evler

Hadi o zaman bu güzel hayallere bizlerde destek verelim ve kendine ait, kimselerde olmayan kullanışlı, gösterişli ve sıradışı bir ev hayali kuran okurlarımız için seçtiğimiz değişik ev plan ve projelerini burada paylaşmaya başlayalım. Zaten sağlam bir hazırlık yaptık ve sizler için daha doğrusu ikramiyeyi kazanıp hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyen okurlarımız için birbirinden güzel 3 bağımsız ve modern ev plan ve projelerini bir araya getirdik. Daha fazla vakit kaybetmeden bu projelere göz atmaya başlayalım ne dersiniz ?..

Modern ve Kullanışlı Bir Ev

İlk olarak hem geniş, hem kullanışlı bir modern ev planı ve projesi ile işe başlayalım. Efendim üst resimde gördüğünüz bu farklı ev tasarımı farklı mimarisi ile dikkat çekiyor. Yaklaşık 280 M² oturum alanına sahip bu konut, 4 yatak odası, 3+1 banyo, mutfak, garaj ve terastan meydana geliyor. Her ne kadar fotoğrafta eve önden bakıldığında iki katlıymış gibi görünse de evin özellikle kod altında bırakılmış olan en alt katında bulunan medya odası ve çamaşırhanenin de terasa açıldığını düşünerek bu evin 3 katlı yani triblex villa olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Aşağıda göreceğiniz kat planlarında da zaten bu durum açıkça belirtilmiş.

 

Ana Kat Planı ; Bu göz kamaştıran evin ilk katında antreden giriş yaptıktan sonra geniş ve gösterişli bir mutfağa giriyorsunuz. Mutfağın sağ köşesi yemek alanına ayrılmış. Bu yemek alanı ise yine oldukça geniş sayılabilecek bir teras alanına bakıyor. Bu teras alanı aynı zamanda oturma odasına da açılmakta. Ayrıca 2 garajlı olan evin ilk garajı da ana katta yer alıyor. Bu arada evin tüm katlarına özel bir asansörle yada dilerseniz merdivenle çıkabiliyorsunuz.

Üst Kat Planı ; Ev 3 katlı olunca haliyle bir de asansör istiyor. Asansöre binip üst kata çıktığınızda ise sağ tarafta çalışma odası ve ana yatak odasını görüyorsunuz. Sol tarafta koridorun sonuna yerleştirilen sofanın hemen yanından da genç odası ve diğer misafir yatak odasına geçiyorsunuz. Burada her odanın kendine ait banyo ve tuvaleti olduğuna dikkatlerinizi çekmek isteriz. Bu banyo tuvaletler içinde aslan payı ise ana yatak odasına ait.

Alt Kat Planı ; En alt kat yada bodrum katta ise yaz günlerinde keyif çatabileceğiniz bir veranda, konsol oyunları oynamak yada ailece ev sineması izlemek için tasarlanmış bir medya odası dikkat çekiyor. Yine gençler için bir oda da burada bulunuyor. Ayrıca küçük bir veranda daha, ıvır zıvırlar için geniş bir depolama alanı ve 2. garajda binanın alt katında yer alan diğer kısımlar…

2 Katlı Havuzlu Lüks Ev

Şimdi inceleyeceğimiz, üst resimde gördüğünüz hayalleri süsleyen diğer ev ise 2014 Amerikan Konut Dizaynı Ödülünü kazanan 2 katlı modern bir mimari örneği. 325 M² oturum alanına sahip bu evde 3 yatak odası, 4 banyo ve 3 garaj bulunuyor. Ayrıca son derece modern bir havuz da hem yüzme hem de süs havuzu olarak ev sahiplerine hizmet veriyor. Bu evi kelimelerle anlatmak yerine gelin hep birlikte kat planlarını incelemeye alalım…

ÇOK ŞİRİN İKİ KATLI MÜSTAKİL EV ÖRNEKLERİNİ İNCELEYİN 

Alt Kat Planı ; Modern bir yapıya sahip bu güzel evin alt kat planında açıkça görüldüğü gibi iki girişi, var. Bu girişlerden ilki normal giriş, diğeri ise 3 araçlık garajdan eve girişi direk sağlayan otopark girişi. Bu evde mutfak ta giriş gibi iki tane. Bunlardan ilki yemek alanının bulunduğu normal mutfak. Diğeri ise balık gibi kötü kokular yayan yemekler ve barbekü yapmak için tasarlanmış dış mutfak. Ayrıca bu katta salon, yatılı misafir ağırlamak için tasarlanmış bir konuk odası, ana banyo, bir çalışma odası, oturma odası ve veranda bulunuyor.

Üst Kat Planı ; 2. Kata çıktığımızda kendilerine özel banyoları olan iki yatak odası terasa açılan ve odaları birbirine bağlayan bir üst antre, ve yatak odaların için yine teras ve bir balkon bulunuyor.

Tek Katlı Müstakil Ev Projesi

Kimileri vardır katlı evlerden hoşlanmazlar, hakikaten bu tip 3 katlı hatta dört katlı evlerde yaşamak özellikle merdiven inip çıkmaktan haz etmeyen insanlar tarafından pek tutulmazlar. Bu nedenle inceleyeceğimiz son evi düz ayak olarak nitelendirdiğimiz tek katlı, ancak yine kullanışlı, modern ve lüks bir ev tasarımına ayırıyoruz. Efendim üst tarafta fotoğrafını gördüğünüz evimiz 250 M² oturum alanına sahip. 3 Yatak odası, 2 Küvetli bir de normal banyosu olan bu evde iki araçlıkta bir garaj bulunuyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir