En Çok Tercih Edilen Renkler (Ahşap ve Metal)

Daha önce İç ve Dış Cephede onbinlerce renk arasından ülkemizde en çok tercih edilen ve kullanılan renkleri yayınlamıştık. Şimdi ise özellikle ahşapta ve metalde ülkemiz insanları dekorasyonlarında en çok hangi renklere yer vermiş, ona göre sizlerde tavsiyelerde bulunacağız.

BEYAZ ve SARI TONLARI
Ferah bir başlangıç yapın: Zarif tonlar kullanarak aydınlık ve havadar bir ortam yaratın. Güneşi evinize sokmak için kapılarda altın sarısı tonlarını deneyin. Beyaz ve sarı tonları ile bırakın eviniz nefes alsın.

KAHVE TONLARI
Sütlü kahve, Açık Kahve ve Koyu Kahve tonları ahşap yatak başları ya da duvar panolarında kullanılarak duvar rengi ile aynı tonda fakat farklı parlaklıklar yaratmanızda etkili olacaktır.

PARLAK ve ÇEKİCİ TONLAR
Evinize farklı bir açıdan bakın. Unutulmuş köşelere ve mimarilere dokunun. Parlak ve dikkat çekici tonlar uygulayın. Dolap kapaklarınızda ve kapılarınızda Turuncu, Koyu Pembe, Camgöbeği ve Kırmızı tonlarını deneyin.

NEŞELİ RENKLER
Bir marangoza kolaylıkla yaptırabileceğiniz masa, tabure vb. ham ahşaplarınızı çekinmeden Fıstık, Koyu Pembe Eflatun, Turuncu, Altın Sarısı gibi neşeli tonlara boyayarak mekana enerji getirebilirsiniz.

ZARİF BİR BEYAZ
Beyaz rengi, ahşap kapı ve dolaplarınızda kullanarak modern bir şıklık yaratabilirsiniz. Böylece duvar rengi daha çok ortaya çıkarken uygulanacak kalın süpürgeliklerle mekanda ferahlık duygusu da artacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir