Duvar Kağıtları Yeniden Moda…

Bir zamanlar oldukça revaçta olmuştu duvar kağıtları, sonra yerini alçı çekilmiş pürüzsüz duvarlara vurulan çeşit çeşit, renk renk boyalara bıraktı. Ancak yakın zamanda Duvar kağıtları, yeniden moda oldu. Üstelik bu sefer eski dost duvar kağıdı çok farklılaştı ve zenginleşti.

Tasarımda sınır yok, hayal edilen her şey duvar kağıtlarına aksettirilebiliyor. Bazen doğal konseptler bazen de modern stillerin resme dönüştüğü duvar kağıtları dekorasyona yeni bir soluk getirdi. Öyleki duvar kağıtları var ki dilerseniz koltuklarınızın kumaşı ile aynı desene bile sahip olabiliyor.

Duvar kağıdı modasında şimdi yeni bir tarz konuşuluyor. Vazgeçilmez ahşabı artık duvar kağıtlarında da görebileceğiz. Ahşap, dekorasyonun ve mobilyanın başlangıç noktası gibi. Tarza göre şekillenen ahşap, birbirinden farklı birçok temanın yapı taşı. Kimi zaman sağlamlığından kimi zaman da görselliğinden faydalandığımız ahşap, her haliyle seviliyor. Eskitme, renkli ya da doğal ahşap görünümlü duvar kağıtları mekanlara çok farklı bir hava katabilir.


Duvar kağıdında yeni trend ahşap görünümlü duvar kağıtlarını Hollandalı ünlü bir tasarımcı olan Piet Hein Eek tasarladı. Orijinal ahşap gibi görünen duvar kağıtlarının yanında küçük parçalı desenlerde var. Tasarımcı, yeni trend duvar kağıtlarını tasarlarken sadece ahşabın gerçek rengine sadık kalmamış. Mavi, fildişi, gri ve bej tonlarını da kullanarak hem ahşaba hem de duvar kağıtlarına yeni bir stil kazandıran tasarımlara da yer verilmiş. Gerisi sadece sizin hayal gücünüze kalıyor. Bütün bir oda ya da sadece bir duvar, ahşap gibi görünen duvar kağıtları ile kaplanabilir. 30 metrekarelik rulolar halinde satışa sunulan duvar kağıtlarının uygulanışı hem kolay hem de keyifli. Aynı zamanda silinebilme özelliği ile uzun yıllar temiz ve sağlıklı kullanılabilir.

duvar_kagidi_desen

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir