Dekorasyonda şifalı renkler

Duvar dekorasyonu duvar renkleri faydalı duvar renkleri renklerin önemi evimi hangi renge boyamalıyım duvarlarımı hangi renge boyamalıyım ev dekorasyonunda renk tercihi duvar rengi seçimi nasıl olmalı duvar boyası tavsiyeleri şifalı renkler…

Yeni bir ev aldınız, hayırlı uğurlu olsun, Allah ağız tadıyla, güle güle oturmayı nasip etsin… Ancak bu yeni evinizin duvar renklerinden hoşlanmadınız veya yeni evinizin hafif bir makyaja yada köklü bir dekorasyon çalışmasına ihtiyacı var ve şu an hali hazırda duvarlarınızı nasıl bir renge boyayacağınız konusunda herhangi bir fikriniz yok. O halde binbirdekor.com ‘un bu sayfasında yıllardır hayalinizi süsleyen bu evi hem nasıl daha güzelleştiririz, hem de daha güzelleştirirken insan sağlığını öne çıkaran renkleri nasıl kullanırız gelin hep birlikte göz atalım…

Kırmızı Duvar Renkleri
Kırmızı Duvar Renkleri

Ateşleyici bir özelliğe sahip bu ton fiziksel aktiviteyi bir hayli artırıyor. Yatak odasında, mutlu bir cinsel yaşam için bir miktar kırmızı kullanmakta yarar var.

Mavi duvar renkleri

Sanatsal yaratıcılığı ile ön plana çıkan bu renk, ilhamı tetikliyor. Ayrıca solunum yollarının rahat çalışmasını da sağlıyor. Mavi rengin tansiyon düşürücü özellikleri de var.

Turuncu Duvar Renkleri
Turuncu Duvar Renkleri

Pozitif bir renk olan turuncu sosyalleşme duygularını aktive ediyor. Aşırı kullanılmamak şartıyla salonun özellikle fiskos köşelerinde uygulanabilir.

duvar renkleri lacivert
Duvar Renkleri Lacivert

Yatıştırıcı bir etkisi olduğu bilinen bu tonun özellikle gençliğe yeni adım atan gençlerin odalarında kullanılmasında fayda var…

Sarı Duvar Renkleri
Sarı Duvar Renkleri

Sarı renk güven duygusunu artırıyor, zihinsel faaliyetleri hızlandırıyor. Sindirim ve mide rahatsızlıklarına da iyi geliyor. Eğer zihinsel bir iş yapıyorsanız, ofisinizde sarı renkleri kullanmak yararlı olabilir.

 

Duvar Renkleri Yeşil
Duvar Renkleri Yeşil

Yeşil sakinleştirici bir özelliğe sahip. Bedenin ritmik düzenini korumakta etkili. Yüksek tansiyonda, kalple ilgili problemlerde ve yorgunlukta yeşil renk kullanılıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir