Bu haftasonu şık bir komidin yapalım mı ?…

Kendi Komidinini kendin yap…
Hem hafta sonumuzu değerlendirmek, hemde Kullanmadığımız eski bir masayı dönüştürmek, yeniden değerlendirmek adına, size vereceğimiz öneriler doğrultusunda, yatak başucumuza güzel bir komidin yapabiliriz.
Gerekli Malzemeler;
* Küçük ahşap bir masa
* Şerit Metre
* kalem ve not defteri
* dekupaj Testere
* matkap
* ağaç vidaları
* sundurma ve güverte boyası
* boya püskürtücü
* zımpara
* nemli bez

Öncelikle komidinimizi nasıl bir yükseklikte yapacağımıza karar vermeliyiz. İstediğiniz ve uygun yüksekliği şerit metre vasıtası ile Küçük ahşap masamızın bacakları üzerinde belirleyip, dekupaj testere ile düzgün ve dikkatli bir biçimde keselim.

 


Masamızın 4 bacağını da uygun yükseklikte kestikten sonra yapacağımız işlem, masamızı tam ortadan ikiye bölmek olacak. Yatağımızın her iki yanınada güzel birer komidin için, tam ortadan metre yardımı ile masamızı iki eşit parçaya ayıracağız…

 

 

 

İkiye bölme işlemi artık bitti, şimdi masamısızı biraz temizleyelim. Mevcut kaplamaları ve kaba kenarları,  orta taneli bir zımpara kullanarak çıkarın. Daha sonra nemli bir bezle toz ve zımpara artıklarını temizleyin.

 

 

 

Temizleme işleminin ardından sıra boyamaya geliyor. En sevdiğiniz renk hangisi ise o renge boyayın, biz sevimli olacağını düşündüğümüz için pembe’yi tercih ettik. Boya Püskürtücümüzün içine gemilerde kullanılan bir boya türü olan güverte boyasını dolduruyoruz. Neden Güverte veya sundurma boyası ?… çünkü nem’e karşı çok dayanıklı ve çok tatlı bir parlaklığı var…

Artık Boyamaya başlayabiliriz.  Boyamızı yaklaşık 20 cm uzaklıktan püskürtmeliyiz. Bu daha sonra iğrenç duracak boya akıntılarını önleyecektir. İlk kat boyayı vurduktan sonra 1 saat kadar bu astar katının kurumasını beklemeliyiz.  İlk kat yani astar katı kuruduktan sonra ikinci katı vurabiliriz. Busefer püskürtme işlemini 8 cm uzaklıktan yapacağız.

Şimdi Komidinimizi duvara monte edeceğimizi platformu yapacağız.  Resimde kesmek üzere görülen kadar yani 1×2 boyutunda ki bir tahtayı masamızı ikiye böldüğümüz yerin eni kadar kesiyoruz. ve bir diğeri ile L şeklini oluşturacak şekilde ağaç vidaları ile birleştiriyoruz. Açıklaması biraz anlaşılmayabilir bu sebeple resimlerden yardım alın:)

L şeklinde elde ettiğimiz ahşap parça komidinimizin duvarla birleşmesini sağlayacak. Öncelikle parçayı yine metre vasıtası ile komidinimizi yerleştireceğimiz dyuvara monte edeceğiz. Aslında bu el yapımı aparat yerine marangozların mutfak dolaplarını duvarlara sabitlemek için kullandıkları L aparatlardan da kullanabiliriz.

Veee final Komidinimizi kaidenin üzerine yerleştirip alt tarafından da bu kaideye küçük ağaç vidaları ile sabitleyip işi bitirelim…
Bu haftasonu şık bir komidin yapalım mı ?… Galerisi

       

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
İşte Yepyeni ÇİLEK Araba Yatak…

Bu yataklar insana ''Ahh bir Çocuk Olsaydım'' dedirtiyor... Televizyonda reklamlarını gördükleri anda eteklerinizden çekiştiriyor ufaklıklar.... ''Baba ben bu siyahı isterim,...

Kapat