Eski çelik kapılarınızı yenileyin

Çelik kapı boyama yöntemleri çelik kapı nasıl boyanır çelik kapı hangi boya ile boyanır…

çelik kapı boyama yöntemleri

Merhaba arkadaşlar, sanırım bir çoğunuz zaman içerisinde eski ahşap dış kapılarınızı yeni ve daha güvenli, üstüne üstlük birde daha şık çelik kapılar ile yenilemişsinizdir. Ancak başta da belirttik ya ! zaman içerisinde diye, bu zaman denilen olgu, insanı bırakın taşı bile bünyesinde eritme yetisine sahipken, zaman içerisinde değiştirdiğiniz çelik kapılarınız çoktaan eskidi bile.O halde ne yapacağız ?..  Ben yenisini ve daha modernini aldım, ancak eski kapısından memnun olan veya maddi anlamda bunu yeniden karşılayamayacak olan arkadaşlar için ise eski kapılarını makyajlamalarına yardımcı olacak boyama tavsiyelerinde bulunacağım bu makalemde…

Çelik kapınızı boyamaya başlamadan önce şunu bilmelisiniz, çelik kapılar iki malzemeden meydana gelirler. Bu malzemeler ahşap ve çeliktir. Dolayısı ile boyama işlemini yaparken adım adım ilerleyeceğiz…

Çelik kapının ahşap kısmını boyamak :
Yüzeyde kabuklanma varsa zımpara ile düzeltin.
Delik veya çaylak varsa sentetik veya su bazlı ahşap tamir macunu ile ahşap kısımları tamir edip, kuruduktan sonra ince bir zımpara ile zımparalayın.
Yüzeydeki tozları kuru bir bezle alın.
Boyamaya başlamadan önce boya bulaşmaması için metal kısımları kağıt bant (boya bantı) ile ahşap kısımlardan ayrın.
Vernikli ahşap koruyucuyu en az iki at uygulayın. Birinci kat kuruduktan sonra ikinci katı yapın. (Vernikli ahşap koruyucu yerine ahşap koruyucu ve verniği de ayrı ayrı uygulayabilirsiniz.)

ESKİ KAPILAR BAKIN NASIL SEHPA OLDU !…

Çelik kapının metal kısmını boyamak :
Eski boyada kabuklanma varsa ince bir zımpara ile düzeltin.
Yüzeydeki tozları kuru bir bezle alın.
Kapının metal kısmını ahşap kısmından kağıt bant ile ayırın.
Çekiçlenmiş selülozik boyanızı en az iki kat uygulayın.

ESKİ AHŞAP KAPILAR NASIL SÜSLENİYOR GÖZ ATIN !…

Uyarılar ve Tavsiyeler :
Çelik kapılar selülozik boyalar ile boyanır . Bu boyalar üzerine yağlı boya, su bazlı boya veya sprey boya iyi tutumanaz.
Çelik kapılar genellikle çekiçlenmiş (hammer) selülozik boya ile boyanır. Yakından baktığınızda küçük çatlama efekti görürsünüz. İsterseniz düz selülozik boya ile de boyayabilirsiniz.
Boyanacak yüzey düz ise parmak rulo, değilse 3 numara kıl fırça ile boyama yapabilirsiniz.

 

 •  
  4
  Shares
 • 4
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git